anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać od kupującego omyłkowo wysłany przedmiot?

marex19701
#9 Pomysłodawca#

Witam. Wystawiam na Allegro lok. monety na sprzedaż. Kupujący wygrał licytacje, jednak przez pomyłkę wysłałem mu nie tą monetę, która była przedmiotem licytacji. Kupujący otrzymał monetę o wiele cenniejszą niż t, którą wylicytował. Przedmiotem licytacji była moneta w stanie 1-2 a wysłałem mu menniczą. Czy jest jakiś sposób na to żebym odzyskał tą monetę z pomocą Allegro. Pozdrawiam społeczność Allegro i z góry dziękuję za wszelkie porady. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro Ci nie ma jak pomóc bo nie wiedzą co wysłałeś tylko mają podgląd co sprzedałeś . Pozostaje Ci dogadanie się ze "szczęśliwym nabywcą " o zwrot monety na Twój koszt oraz wysłanie mu tej kupionej również na swój koszt i liczyć że się zgodzi . Musisz pamiętać że to on ocenia transakcję (subiektywnie) a wina jest po Twojej stronie . Czasem frycowe trzeba zapłacić i znam to z własnego doświadczenia.

oznacz moderatorów

marex19701
#9 Pomysłodawca#

Właśnie napisałem do nabywcy i zgodził się na odesłanie mi tej monety (oczywiście nagroda za to go nie ominie) Odpisał, że obecnie nie przebywa w miejscu zamieszkania i że gdy wróci w sobotę do domu, to zapakuje monetę i mi ją odeśle. Mam tylko nadzieję, że się nie rozmyśli 😉 Dziękuję Ci za szybką reakcję i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobrze ze są jeszcze uczciwi ludzie.🤗

oznacz moderatorów

marex19701
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie 🙂 Zadzwonił do mnie i jeszcze ubiliśmy dobry interes. Zakupił ode mnie jeszcze parę innych monet (rzadkich ortów Bydgoskich Zygmunta III Wazy 1621r, w tym 1 nie notowany)  których nie wystawiam na Allegro:)  

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

będzie nie tak . ale później

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@marex19701 Zamiast na wroga trafiłeś ,mam nadzieję na dobrego i uczciwego klienta z którym masz szanse zrobić jeszcze nie jeden dobry interes . Szanuj takiego i dbaj by był zadowolony a na pewno nie jeden raz do Ciebie jeszcze wróci.

oznacz moderatorów

marex19701
#9 Pomysłodawca#

Jestem uczciwym człowiekiem i może dlatego też trafiłem ta takiego. Postaram się nawiązać z nim wspópracę, taki klient to skarb 🙂

oznacz moderatorów