anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić zwrot kosztów za niewykorzystane etykiety InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
pc104
#7 Wielbiciel#

Cześć,

W jaki sposób mogę zgłosić prośbę o zwrot kosztów za wygenerowane, a niewykorzystane etykiety InPost?

Niestety wczoraj, po otrzymaniu zamówień, popełniłem błąd polegający na tym, że podałem błędny adres paczkomatu nadawczego (taki sam, jak paczkomatu odbiorczego).

Prawdę mówiąc, jestem skłonny zrzucić tu winę na sposób integracji i nieczytelność interfejsu Allegro/Inpost, które moim zdaniem mocno przyczyniły się do mojego błędu, ale to sprawa na osobną dyskusję.

W każdym razie - kiedy udałem się z przesyłkami do paczkomatu, okazało się, że paczkomat ich nie przyjmuje (błąd "Brak przesyłki o takim identyfikatorze", czy jakoś podobnie). Zatelefonowałem do linii wsparcia InPost. Usiłowali zmienić mi paczkomat nadawczy w trakcie rozmowy, ale to "nie zadziałało".

Zostałem więc poinstruowany, aby wygenerować nowe etykiety oraz wystpić o zwrot należności za te błędnie wygenerowane przez Allegro (i niewykorzystane).

Tak też uczyniłem - aby nie opóźniać wysyłki do klienta, utworzyłem bezpośrednio w InPost nowe etykiety, biorąc wyższy koszt wysyłki na siebie - po czym wsłałem, przez stronę InPost, prośbę o zwrot kosztów za anulowane etykiety.

Dziś dostałem jednak odpowiedź od InPost, że nie mogą zwrócić mi kosztów i proszą, abym skontaktował się z właścielem platformy (tzn. Allegro).

Co dalej?

Z góry dzięki za pomoc,

Marcin8

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Spróbuj tu ale czy allegro zwraca, powinien InPost: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pc104 Nie musisz o nic występować. Na Lokalnie Allegro nie naliczy Ci żadnej opłaty za etykietę, jeśli nie nadasz paczki InPost -em z wygenerowaną etykietą. 

oznacz moderatorów
pc104
#7 Wielbiciel#

Ok, dzięki, czyli jak to zadziała dokładnie?

Kupujący zapłacił za przedmiot i przesyłkę.

Ja wygenerowałem etykietę, ale jej nie użyłem i nie użyję, bo przedmiot wysłałem już osobnym nadaniem.

Zamawiający odbierze przedmiot i w jaki sposób potwierdzi, że on dotarł, żeby Allegro mogło przekazać środki na moje konto? Allegro nie jest w stanie tego sprawdzić, ponieważ przesyłka, którą śledzi, nie zostanie nadana.

Dzięki, M.

oznacz moderatorów
pc104
#7 Wielbiciel#

@xyz96? 🙂

oznacz moderatorów