anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedajacą i nie moge dojsc do porozumienia z kupujacą.

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Sprzedałam  okulary. Kupująca  jest niezadowolona i żąda zwrotu pieniedzy. Chciałam  jej zwrócić  ale ona rząda  wpłaty na konto a te okulary niby dopiero wtedy wyśle.  Ja uważam  ze najpierw powinna je wysłać a ja dopiero moge zwrócić  pieniadze. Tak jak je kupiła  ode mnie tak chce żeby  je odesłała . Jaką mam gwarancję ze ja zwrócę  a ona mi je odeśle. ?! Obecnie allegro zaakceptowalo jej żądanie zwrotu i ona dostanie zwrot a co ze mną? I z tymi okularami? 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:55230712 

Kolejność jest następująca:

1.kupujący odsyła towar

2.sprzedawca zwraca pieniądze.

Możesz zrobić odwrotnie ale nie masz takiego obowiązku. I ja bym Ci radził zrobić jak w punktach powyżej.

P.S.

Jeżeli to zwrot konsumencki zwracasz kupującej tylko koszt przedmiotu, bez kosztów wysyłki.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Jeżeli zwrot to powinna Ci odesłać towar, wiesz o tym że jako osoba prywatna nie musisz zgadzać się na zwrot. Dostała zwrot z POK? nie musi oznaczać to blokadę konta.

oznacz moderatorów

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Jak rozwiazac ten problem. Allegro grozi ze zablokuje mi konto

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:55230712 

Na podstawie? Wołać modów bom ciekaw. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

P.S.

Tak jak napiał @LEW433 jak to sprzedaż prywatna to nawet nie musisz akceptować zwrotów i allegro o tym wie. Wiec swoje pogróżki może schować tam gdzie.... no.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szejk-gmbh 

@LEW433 Bardzo często się myli 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Pisałaś że zwrócisz kasę, jak otrzymasz zwrot towaru?

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@LEW433 

Allegro ma wgląd w korespondencję ( o ile było pisane a nie gadane ) więc tym bardziej nie powinno strugać pawiana...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 ja wiem, że ty nie wiesz 🙂

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@LEW433 

Tak, allegro może kupującej zwrócić kasę wg swojego "widzimisie", ale nie może w takiej sytuacji wysyłać sprzedającej pogróżek, szczególnie że ja tu nie widzę żadnych uchybień ze strony sprzedawcy.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Wprowadzasz w błąd. Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, ale zwroty w ramach reklamacji musi, o ile nie naprawi szkody na swój koszt. Rozumiesz?

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Nie, nie wprowadza. Powód zwrotu jest tu nieistotny, tym bardziej, że sprzedająca chce oddać kasę.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 Żeby coś naprawić na swój koszt to trzeba to najpierw dostać a nie żądać najpierw zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Kupująca już ma przyznany zwrot z POK. Teraz to sprzedawca może tylko zapłacić za odesłanie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Tak, masz rację. Klient najpierw odsyła towar, a później Ty zwracasz wpłatę. Jeśli to zwrot z powodu wad lub niegodności z opisem, zwracasz cenę towaru + koszt przesyłki do kupującego + koszt odesłania - takie są zasady reklamacji. Ty nie masz żadnej gwarancji, że ona odeśle towar po zwrocie wpłaty, ale ona ma gwarancję, że ty jej oddasz pieniądze po odesłaniu. Wynika to z przepisów i z regulaminu Allegro, który gwarantuje bezpieczne zakupy. Jeżeli nie oddasz jej kosztów, ona wystąpi o ich zwrot z POK, a Allegro może domagać się po wypłacie rekompensaty zwrotu kosztów od Ciebie.

oznacz moderatorów

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Ona juz ma przyznany zwrot. Ja moge zwrucic te pieniadze dla alkegro a co z moimi okularami?

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:55230712 

Jeżeli allegro przyznało kupującej zwrot kasy bez odesłania przedmiotu to pod żadnym pozorem nie zwracaj nikomu kasy.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Jeżeli ona już ma przyznany zwrot z POK, a Tobie Allegro nakazało oddać pieniądze z tego zwrotu, to możesz domagać się od kupującego odesłania towaru, ale wcześniej prześlij mu pieniądze na odesłanie, bo towar niezgodny z opisem odsyła się na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

W przypadku złożenia reklamacji kupujący odsyła towar na swój koszt. Dopiero po pozytywnym jej rozpatrzeniu sprzedawca zwraca koszty łącznie z przesyłką. Trzymaj się przepisów które tak kochasz a nie wprowadzaj ludzi w błąd.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów