anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedajacą i nie moge dojsc do porozumienia z kupujacą.

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Sprzedałam  okulary. Kupująca  jest niezadowolona i żąda zwrotu pieniedzy. Chciałam  jej zwrócić  ale ona rząda  wpłaty na konto a te okulary niby dopiero wtedy wyśle.  Ja uważam  ze najpierw powinna je wysłać a ja dopiero moge zwrócić  pieniadze. Tak jak je kupiła  ode mnie tak chce żeby  je odesłała . Jaką mam gwarancję ze ja zwrócę  a ona mi je odeśle. ?! Obecnie allegro zaakceptowalo jej żądanie zwrotu i ona dostanie zwrot a co ze mną? I z tymi okularami? 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

xyz96
#21 Demiurg#

@szejk-gmbh Wprowadzasz w błąd i nie masz pojęcia o zasadach. Wadliwy towar odsyła się na koszt sprzedającego, niezależnie od uznania reklamacji. Bardzo mało wiesz. Stanowią o tym przepisy, a tu masz wyjaśnienie; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/niezasadna-reklamacja-a-koszty-transportu/...

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Świetnie, powołujesz się na wątek w którym sam @msniezek napisał:

kwestia kosztów transportu nie jest - z tego co wiem - uregulowana prawnie. 

i który w dalszej części postu powołuje się na wyrok co do którego narosło wiele wątpliwości.

Polska to nie USA, tu nie ma czegoś takiego jak precedens.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szejk-gmbh Świetnie, a ty powołujesz się na swoje widzimisię, bo wy sprzedawcy nie akceptujecie wyroków, które działają na waszą niekorzyść. Kwestie nieuregulowane prawnie regulują wyroki sądów, a nie twoje głupoty tu wypisywane.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  "bo wy sprzedawcy nie akceptujecie wyroków, które działają na waszą niekorzyść"

Prosiłbym nie uogólniac w ten sposób.

Jeśli jeden kupujący mnie oszuka to nie mam prawa twierdzic że wszyscy kupujacy to oszuści. I nie twierdze.

Jelsi z kims dyskutuje zwracam sie do konkretnej osoby a nie do nie wiadomo jakich Wy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Zwróć uwagę na tamten wątek, jakie były protesty, ojej! Sąd wydał taki wyrok? To niemożliwe! A jednak możliwe. Zgodnie z prawem wadliwy towar odsyłamy na koszt sprzedawcy i nigdzie nie jest napisane, że ton koszt jest zwracany dopiero po uznaniu reklamacji.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  cóż ja w przypadku reklamacji generalnie pokrywam wszystkie koszty. Nawet jeśli ta jest odrzucana. Bo uważam że w dobie takiej konkurencji pewne rozsądne działania prokonsumenckie powinny być podejmowane.

Natomiast odpowiedzialności zbiorowej i uogólnianiu za wypowiedzi pojedynczych osób jestem przeciwny

Natomiast w tej sprawie nie wiemy czy towar był wadliwy (albo ja nie doczytałem). Wiemy tylko że decyzją allegro nastąpiła wypłata z POK. Wypłaty z POk to są wyłącznie decyzje allegro i niczego nie roztrzygają na temat wadliwości towaru lub zasadności reklamacji.

Osobiście miałem przypadek kiedy allegro wyplaciło z POK mimo odrzuconej przeze mnie reklamacji. Oczywiscie dowody prawidłowej jakości towaru miałem niezaprzeczalne. 

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Kwestie nieuregulowane prawnie regulują wyroki sądów, a nie twoje głupoty tu wypisywane. 

Powtórzę raz jeszcze, bo widzę, że mamy jakieś problemy na łączach:

W Polsce nie obowiązuje precedens prawny.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szejk-gmbh 

W Polsce nie obowiązuje precedens prawny.

A co obowiązuje? Wolna amerykanka, dyktat sprzedawców? Nic z tego. Problemu to masz ty i to nie tylko na łączach.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Nie Ty o tym decydujesz. Na szczęście...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Ona nie chciała skladac pisemnej reklamacji tylko ządała zwrot pieniedzy natychmiast. I od razu chciala przelew na konta. A okulary niby potem odesle. Pytalam allegro czy jest w stanie gwarantowac za nią. Niestety odpowiedzi nie bylo

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Nic już nie wskórasz, nie zwracaj kasy żądaj zwrotu towaru. Nie słuchaj szamotaniny i wymysłów użytkownika, obstawaj przy swoim, zgadzam się na zwrot i chce odesłania towaru.

oznacz moderatorów

Client:55230712
#7 Wielbiciel#

Obraża mnie, robi ze mnie oszustkę . Zgłasza na allegro że  sprzedaję  same podróbki  Żąda  żeby  allegro mnie prześwietlliło i zablokowało. Grozi mi ciagle  Policją . Ja akurat Policji sie nie boję, nic skradzionego nie sprzedaje. Przez  tą pandemie chyba z nudow zaczęłam  kupować  różne  rzeczy, aż wkońcu  dotarło  do mnie że mam tego za dużo  i część  postanowilam sprzedać . Czy cos w tym złego.   Ale jak Allegro pyta czy zglasza to na Policję to znow zmienia temat i dalej  mnie dręczy  i nęka.  Ach to tylko tak w skrocie. Bo tyle bylo tego ze chyba książkę  bym napisala.  Pierwszy raz spotkalam sie z kimś  tak podłym. Sam jad zmiji. Nigdy bym nikomu nie życzyła takiej kupujacej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Masz środki i skoro ich nie zwróciłaś musisz czekać na rozwój wydarzeń.🤔

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:55230712 Skoro tak, to widocznie towar był niezgodny z opisem, być może to podróbka, a wtedy po odesłaniu należy jej się zwrot wszystkich kosztów. Jeżeli ma już przyznany zwrot POK, Allegro prawdopodobnie zażąda od Ciebie zwrotu pieniędzy. Nie oddasz, zablokują Ci konto. Po oddaniu środków do Allegro możesz żądać od kupującej zwrotu towaru na Twój koszt. Gdyby nie POK, mogłabyś zwlekać ze zwrotem wpłaty do czasu odesłania towaru.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Client:55230712 "Przez  tą pandemie chyba z nudow zaczęłam  kupować  różne  rzeczy, aż wkońcu  dotarło  do mnie że mam tego za dużo  i część  postanowilam sprzedać"

Wg mnie coś kręcisz i zatajasz sedno sprawy, wydaje mi się, że handlujesz jakimiś podróbkami, o czym oczywiście doskonale wiesz..

Niezależnie od powyższego, powinnaś stanowczo domagać się od kupującej odesłania towaru, deklarując, że po jego otrzymaniu zwrócisz pieniądze.

oznacz moderatorów