anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś kupuje a nie płaci, kolejny raz

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

Mam kolejny raz sytuację, że ktoś kupuje towar. Często ten sam i nie dokonuje płatności.
Mi się towar wyświetla jako sprzedany a transakcja nie jest zakańczana przez brak płatności.
Czy za każdą taką niedokończoną sprzedaż allegro pobiera opłatę?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Luca_gla Na Allegro Lokalnie opłata transakcyjna jest naliczana dopiero gdy kupujący zapłaci za przedmiot z góry lub wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub odbioru osobistego). 

Na opłacenie zamówienia kupujący na Allegro Lokalnie ma 5 dni. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

czyli to tylko zamrożenie produktu na 5 dni, tak?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Luca_gla Zgodnie z regulaminem - kupujący na Allegro Lokalnie ma 5 dni na opłacenie przedmiotu. Jeśli do tego czasu wpłata nie zostanie zaksięgowana, anulujemy ten zakup. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ko_alka Jeszcze gorzej to wygląda na normalnym allegro .Wystawiam w licytacjach gdzie kupujący ma regulaminowo 30 dni na wpłatę i na tak długi okres blokuje mi sprzedaż a tych dniach i tak wpłaty nie ma. Dziś przeglądałem swoją listę tych co kupili i nie zapłacili i jest to połowa całej miesięcznej sprzedaży .

oznacz moderatorów

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

wkurzajace to jest niemiłosiernie...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luca_gla No i bezkarne...niestety

oznacz moderatorów

agencja_victoria
#8 Zapaleniec#

Powinien zostać zmieniony regulamin. Nie rozumiem dlaczego ktoś kupując Kup Teraz ma mieć 5 dni na zapłacenie. Licytacja rozumiem 2-3 dni bo ktoś nie miał akurat w momencie końca licytacji pieniędzy ale tak to jest zamrażanie sprzedaży. Czy można takie praktyki gdzieś zgłosić?

oznacz moderatorów

coOLOser
#1 Nowicjusz#

można do allegro, które ci powie, że kasy nie zapłaciłeś więc się nie odzywaj. Kupujący nadal będzie robił przewałki. 

 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

kiedyś Allegro jeszcze blokowało np nie odebrane paczki ale doszło do wniosku po co ma to robić skoro płaci za to sprzedawca . Allegro  łamie regulamin regularnie i ma to gdzieś .

oznacz moderatorów