anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki i prosi o wysyłkę do Czech

Client:70137102
#8 Zapaleniec#

Dostałam informację że kupujący nie odebrał paczki i przesyłka wraca do mnie.

Tego samego dnia kupujący skontaktował się ze mną informując że jest chyba jakiś problem z przesyłką i czy mogę to sprawdzić powiedziałam że napiszę do Allegro i dam znać ale wiem że na pewno paczki nie odebrał (nic tu jeszcze nie było dziwnego ) ale... Napisał do mnie kolejną wiadomość że przeleje mi pieniądze na konto za przesyłkę ale czy mogę wysłać paczuszkę do Czech byłby bardzo wdzięczny i tu zapaliła mi się mała lampka.  A już całkiem zrobiło się to dziwne i po rozmowie ze znajomą od której ta sama osoba kupiła ten sam przedmiot też nie odebrała przesyłki i też prosił aby wysłać do Czech.

Co w takim przypadku zrobić

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:70137102 rozumiem że produkt opłacony więc w czym masz problem jak zapłaci z góry to wyślij, pilnuj tylko żeby wartość zwrotów nie przekroczyła wartości powrotów 🙂 jak nie odbierze tym razem odliczysz koszt powrotów i zwrócisz co zostało 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz jako prywatny sprzedajacy i jak zwrócisz mu środki to Allegro nic Ci nie zrobi, inna sprawa jak płaci za przesyłkę...ale towar jest "udupiony".

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący chce pokryć koszty zwrotu i opłacić wysyłkę ponowną to po opłaceniu wypadało by ją wysłać. Sam miałem takiego podobnego klienta który mieszkał przy granicy a pracował i większość czasu spędzał po czeskiej stronie gdzie było mu łatwiej odebrać paczkę.

oznacz moderatorów

Client:70137102
#8 Zapaleniec#

Na allegro jest informacja,aby uważać jak ktoś prosi o wysyłkę za granicę, a jeszcze tą samą wiadomości wysłał do drugiej osoby dziwnym trafem się znamy.

Odebrałam dzisiaj paczkę moja znajoma też i zastanawiamy się co zrobić, czy nie lepiej będzie oddać pieniążki i wystawić ponownie niż podawać nr. konta i wysyłać na własną rękę 🤔Czy allegro zwraca prowizję?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:70137102 Niech zapłaci z góry za przesyłkę powrotną + wysyłka do Czech X 2 na wszelki wypadek i wysyłaj > jak odbierze to zwrócisz 1/2 tej czeskiej sumy.

oznacz moderatorów