anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Masz za mało środków na koncie Allegro Finanse a zwrot prowizji

MAMY ROZWIĄZANIE!
slavkowsky1
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem na allegro lokalnie kartę graficzną. Kupujący go otrzymał i stwierdził że chce ją zwrócić ponieważ jego płyta główna nie obsługuje jednak tej karty. Zgodziłem się na zwrot. Niestety jego wpłatę już sobie przelałem z Allegro na swoje konto bankowe i teraz gdy chcę dokonać zwrotu przez allegro wyskakuje komunikat:

Masz za mało środków na koncie Allegro Finanse
Nie możemy zwrócić pieniędzy kupującemu, ponieważ na Twoim koncie Allegro Finanse nie ma wystarczających środków. Skontaktuj się bezpośrednio z kupującym i sami ustalcie sposób zwrotu.

Wyczytałem że allegro po kliknięciu Zwróć pieniądze zwraca prowizję ale co robić w takim przypadku?

Czy da się zasilić to konto przelewem? Ono chyba jest odrębne niż moje rozliczenia z allegro?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@slavkowsky1, niestety nie zasilisz salda Allegro Finanse przelewem. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@slavkowsky1 Prowizja (opłata za sprzedaż) na allegro lokalnie jest z zasady bezzwrotna. Dowiedz się czy w tym wypadku allegro Ci ją zwróci!
@mr_oma ?

oznacz moderatorów
slavkowsky1
#7 Wielbiciel#

Cytat:

Opłatę za sprzedaż w Allegro Lokalnie oddamy Ci wtedy, gdy zwrócisz kupującemu pieniądze za zakup anulowany, reklamowany lub niezrealizowany z powodu niedostępności przedmiotu. Zrobimy to w ciągu 2–3 dni roboczych od momentu, w którym potwierdzisz zwrot.

Zwrot wykonasz samodzielnie w panelu Moje Allegro Lokalnie dla ogłoszeń kup teraz lub z licytacją.

Czy zatem jedyną opcją jest znów coś sprzedać na allegro lokalnie żeby mieć środki na koncie czy też można przelewem oddać klientowi środki i poprosić jakoś allegro o zwrot prowizji? Tylko skąd oni będą mieli pewność że doszło do zwrotu?

@mr_oma

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@slavkowsky1 Poproś kupującego aby przesłał Ci oficjalne oświadczenie, że odstępuje od umowy zakupu - to ważne, allegro będzie tego wymagać. (może być przez centrum wiadomości)
Następnie poproś kupującego o odesłanie karty i podanie numer konta do wykonania przelewu zwrotnego.
Kiedy karta do Ciebie wróci i uznasz, że wszystko jest OK to wykonaj przelew zwrotny.

Nie jestem pewien gdzie konkretnie można poprosić o zwrot prowizji ale z tego co wiem to na lokalnie generalnie prowizja nie jest zwracana. Są od tego wyjątki ale to tylko kwestia uznaniowa.

Zapytajmy moderację co z tym fantem drobić i gdzie napisać @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@slavkowsky1 Po zwrocie wpłaty klientowi, możesz napisać przez ten formularz. Do wiadomości załącz również potwierdzenie przelewu. Konsultant zweryfikuje sprawę i podejmie decyzję w sprawie naliczonych opłat.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
G.Krasuski
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów