anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczona opłata za sprzedaż , której kupujący nie opłacił . Jak to reklamować ?

paulo1965
#7 Wielbiciel#

Allegro naliczyło mi prowizję za sprzedaż, za sprzedaż towaru za który kupujący nie opłacił . 

Tym samym sprzedaż się nie odbyła , a allegro żąda prowizji i chce mi zablokować konto. 

Co mam zrobić 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@paulo1965 napisz proszę do nas przez formularz w celu wyjaśnienia tej kwestii oraz uzyskania zwrotu prowizji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

paulo1965
#7 Wielbiciel#

Próbowałem, ale jest tam okienko wpisz numer aukcji , a tego nie jestem wstanie odszukać . 

Dlatego postanowiłem napisać do Państwa ponieważ tzw, czatu tez brak 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Bez urazy ale pytanie jest mało konkretne na odpowiedź. Sądząc po dziale domyślam się‚ że chodzi o allegro lokalne. Sądząc po tym, że prowizję tam naliczają dopiero w momencie wpłaty to domyślam się, że udostępniłeś opcje za pobraniem. I  w tym problem. Jak się źle domyślam to mnie popraw. Możesz do nich pisać przez formularz kontaktowy ale musisz mieć jakieś potwierdzenie, że do zakupu nie doszło. Wystarczy potwierdzenie rezygnacji od klienta w wiadomości. Bez tego będzie ciężko. Dlatego tam ludzie nie uruchamiają zwykłego odbioru osobistego, jak już to z przedpłatą.  

oznacz moderatorów

paulo1965
#7 Wielbiciel#

 

Witam

Tak była to sprzedaż allegro lokalne. 

Tylko była opcja przedpłata / bez opcji za pobraniem. 

Klient był wielokrotnie proszony o płatność przez portal Allegro i nie odpowiadał i nie wpłacił. 

Klient nic nie odpowiada - brak kontaktu. 

To tyle .

Ja nie sprzedałem pieniędzy nie otrzymałem  a allego chce prowizję .   🙂 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To mnie zdziwiłeś. Tam jak dobrze pamiętam to w regulaminie wyraźnie pisało, że prowizję naliczają dopiero przy wpłacie. Skontaktuj się z nami - Allegro   Ja bym w takiej sytuacji pisała albo poprosiła dziewczyny o sprawdzenie, powinny wiedzieć dlaczego tak wyszło i pewnie będą 10x szybsze od supportu xD. Chociaż dzisiaj z tym różnie, allegro sobie sądny dzień urządziło. A propo jesteś pewny, że ta opłata to na pewno od tej sprzedaży? Bo właśnie dzisiaj tłumy ludzi szturmują allegro za jakieś dziwne opłaty z dawnych lat w kwotach poniżej 10 zł i może to o to chodzi?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@paulo1965 Ile dni minęło od zakupu? Na lokalnie po 5 dniach bez wpłaty transakcja zostanie anulowana a prowizja nie będzie pobrana.

oznacz moderatorów

paulo1965
#7 Wielbiciel#

miesiąc 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@paulo1965 Ale o którą sprzedaż chodzi? Musisz podać więcej szczegółów, bo niestety nie domyślimy się tego. 😞

Z mojej dedukcji wynika, że może chodzić o sprzedaż z 25 stycznia (oferta https://allegrolokalnie.pl/oferta/venezia-buyy-wizytowe-skora-42-hj7). A właściwie musi, bo nie widzę na Twoim koncie innego naliczenia. Z tym że było to zamówienie za pobraniem (dlatego klient nie opłacił zamówienia przez Allegro). Chyba że mówisz o sytuacji z innego konta? 

Jeśli klient zrezygnował z zakupu, to musisz napisać do nas przez ten formularz w sprawie zwrotu opłaty transakcyjnej: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d 

Formularz do zwrotu prowizji na Allegro nie zadziała w przypadku sprzedaży na Allegro Lokalnie. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Paulo ,To całe allegro  jak masz pobrania właczone usuń , bo wetedy nigdy ci nie oddadzą-

Pobrania -jak nie wyslesz kasuja cie -ewentualnie mozesz prosic -kupujacego o odstapienie -mnie kilka razy  tak allegro załatwiło -klient kupił - lewy numer telefonu nikt nie odbierał jak dzwonilismy-wiec nie wysłalismy- myslisz ze allegro oddało prowizje;))?zapomnij  

oznacz moderatorów

paulo1965
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za sugestię , ale ja nie miałem włączonego pobrania , tylko przedpłata.

Klient wylicytował i nie zapłacił - więcej nic nie jestem wstanie zrobić . 

Prowizję muszę płacić 

oznacz moderatorów