anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona sprzedawcy przed naciągaczami.

Endariel
#2 Obserwator#

Witam, sprawa dotyczy rozpoczętej przez kupujacego dyskusji. Pan zakupił u mnie ortezę która była nowa jednak bez oryginalnego pudełka. W aukcji zostały opisane parametry oraz sposób doboru rozmiaru podany przez producenta, cena za nią atrakcyjna bo o ponad połowę mniej niż nowy w kartonie.. pan zakupił i okazało się że rozmiar jest za mały, sprzedaż odbyła się na allegro lokalnie, zwrotów nie przyjmuje. Początkowo kupujący otworzył dyskusje, w której poinformował że orteza jest za mała i chce dokonać zwrotu jednak nie widzi przycisku, został poinformowany, że zwrotów nie ma. Następnie pisał, że chce się dogadać i pokryć koszty transportu i zwrot mniejszej kwoty niż zapłacił, na co również nie było zgody. Następnie zarzucił że został oszukany i dostał produkt używany, oraz bez paragonu.. zwrócił się do allegro protect o zwrot kosztów. Co zrobić w takiej sytuacji? Produkt nie został odesłany, pan co chwilę wymyśla nowe powody w związku z własnym niedopatrzeniem. Wystawiając przedmiot ponownie nie mogę opisać go jako nowy, gdyż istnieje możliwość użytkowania go przez kupującego.. czy allegro może zmusic sprzedawcę do przyjęcia zwrotu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@Endariel Nie może.
Pamiętaj tylko aby terminowo i rzeczowo odpowiadać w dyskusji - towar zgodny z opisem, sprzedaż prywatna, brak zwrotów itp. - wtedy nic Ci nie grozi ze strony allegro.

oznacz moderatorów

Endariel
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedź. Sprawa została przez kupujacego zgłoszona do allegro protect, pytanie jak to będzie teraz wyglądało? Z mojej strony napisana została wyczerpująca wypowiedź i nie widzę sensu w dalszym ciągnięciu rozmowy z tym panem. Moje słowo przeciw jego. Jak wygląda procedura postępowania w momencie zgloszenia? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Endariel Najpewniej skończy się tak, że wypłacą mu rekompensatę bez obciążania Ciebie ale dobrze tego pilnuj (na allegro różne cuda potrafią się dziać) i w razie czego trzeba będzie zareagować - wtedy daj tu znać to podpowiemy co robić.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro może mu przyznać środki z Allegro protekt a towar stanie się ich własnością  i albo będą go chcieli dostać albo kupujący przytuli produkt i pieniądze.

oznacz moderatorów