anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Omyłkowa sprzedaż

basik_b
#1 Nowicjusz#

Nie anulowałem aukcji mimo iż zrezygnowałam ze sprzedaży przedmiotu. W między czasie ktoś kupił. Odwołałam sprzedaż , ale dostałam maila z allegro o zapłacie prowizji za sprzedaż? W jaki sposób anulować transakcję?

Dziekuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:48098829
#8 Zapaleniec#

Tak szczerze allegro nie powinno zwracać prowizji w takich przypadkach. To zawracanie komuś głowy,albo sprzedajesz albo nie wystawiam. Człowiek nieraz naszuka się i naprzeglada różnych ofert. Klika kup,płaci a po kilku dniach sprzedający informuje ze zmienił zdanie i na zwrot pieniędzy czekasz kilka dni. No bądźmy poważni! No ale za kilka takich akcji moga zablokowac Ci konto 🙂

Zakładka ZAMNOWIENIA-AKCJE- ZWROT PROWIZJI. ( obok "przycisku" SZCZEGOLY - tam np sprawdzisz pełny adres odbiorcy paczki

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@basik_b Allegro czy Allegro Lokalnie? Na Lokalnie nie ma prowizji tylko opłata transakcyjna, która z założenia nie jest zwracana. Możesz próbować ale szanse raczej małe w tej sytuacji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@basik_b Nie da się anulować transakcji. Możesz spróbować napisać do Allegro prośbę o zwrot naliczonych opłat, odpowiednio to uzasadniając. Opłaty te są, zgodnie z regulaminem bezzwrotne, ale były przypadki, że je zwracano; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@basik_b nie da się na lokalnie jest bezzwrotna opłata transakcyjna a tym bardziej jeśli do sprzedaży doszło z Twojej winy na allegro też by nie przyznali zwrotu 🙂

Poinformuj też kupującego z zaistniałej sytuacji bo nie da się anulować transakcji jest zawarta umowa i kupujący może walczyć o wywiązanie się z niej 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów