anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka wróciła nieodebrana, jest gotowa do odbioru ale nie ma powiadomienia jak ją odebrać ?

izabela186
#7 Wielbiciel#

Nadałam paczkę ,Pani kupująca jej nie odebrała ,przegapiła powiadomienie z automatu po terminie odbioru paczka do mnie wróciła . Jest gotowa do na odbioru a wiem to by tylko dlatego ,że wrzuciłam ja do śledzonych . Nie wiem jak ja teraz odebrać z paczkomatu ,nie mam żadnego kodu do odbioru paczki ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

InPost paczkomaty — nieodebrana paczka, co się z nią dzieje?

Regulaminowy czas na odbiór paczki wynosi 2 dni, czyli dokładnie 48 godzin. Czas odmierzany jest od dokładnej godziny umieszczenia paczki w paczkomacie, Jeśli zatem kurier zarejestruje ją o godzinie 16, to termin możliwości jej odbioru upłynie o godzinie 16 po upływie dwóch dni. Przesyłki z paczkomatów InPost można odbierać przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nieodebrana paczka Inpost, po przekroczeniu tego czasu, zostaje odesłana do odpowiedniego oddziału, skąd wyruszy w drogę powrotną do nadawcy.Jednak zanim to nastąpi, przesyłki zwrotne są przechowywane w oddziale jeszcze przez 3 dni. W tym czasie istnieje jeszcze możliwość odbioru paczki, jednak już nie w paczkomacie, a bezpośrednio w oddziale. Po tym terminie – jeśli przesyłka nie zostanie odebrana, trafia do oddziału usytuowanego najbliżej paczkomatu, w którym została nadana. Nadawca paczki ma natomiast 7 dni na jej odbiór. Ale na czas pandemii opcja odbioru w oddziale nie działa: Paczki nie można odebrać z oddziału w ciągu 7 dni po upływie terminu odbioru w paczkomacie. Jeśli nie przedłużysz czasu o 48h w paczkomacie, jest zwracana do nadawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dostaniesz powiadomienie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@izabela186 Kurier przyniesie Ci ją na adres podany do zwrotów w zakładce Zwroty. Jeżeli nie masz zakładki Zwroty, zapytaj o odbiór paczki na infolinii; 722 444 000 oraz 746 600 000.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@izabela186 przesyłka zwrotna jest dostarczana pod adres nadawcy, nie musisz odbierać jej z paczkomatu, kurier dostarczy ją do Ciebie 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów