anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

podejrzenie wałka z wysyłką na allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Canis_Majoris
#7 Wielbiciel#

klient ma konto rzekomo od 16 lat, zero opinii, 3 oferty w bardzo atrakcyjnych cenach, wszystkie wystawione jako OGŁOSZENIE, z odbiorem własnym na terenie Wa-wy. po prośbie o zamianę na KUP TERAZ z opcją wysyłki InPostem, pojawia się prośba podziału opłaty za KUP TERAZ 50/50, dogadujemy nową cenę i wystawia towar przez KUP TERAZ, ale z "Dostawą przez sprzedającego", czyli we własnym zakresie. Dobrze myślę, że po przelaniu należności nie zobaczę nigdy towaru na oczy, a sprzedający może twierdzić, że mi sam osobiście dostarczył przesyłkę bez żadnego pokwitowania?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Canis_Majoris Każdorazowo propozycję zakupu poza Allegro powinieneś nam zgłosić: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Canis_Majoris
#7 Wielbiciel#

Ola dziękuję za odpowiedz, mogę to od reki zgłosić, ale czy to sie kwalifikuje jako sprzedaż poza allegro? forma sprzedaży jest przez KUP TERAZ, wiec zakładam, że objęta jest Programem Ochrony Kupujących i nie dochodzi do sprzedaży poza allegro. jedynie wysyłka jest na własną rękę. może czegoś nie kumam. nadal zgłosić?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Canis_Majoris Twoją wcześniejszą wypowiedź zrozumiałam tak, że sprzedający wystawił produkt na Allegro Lokalnie z opcją "Kup teraz" ale za 50% ceny. Drugą połowę masz dopłacić poza Allegro? Czy miałeś coś innego na myśli pisząc "dogadujemy nową cenę"? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Canis_Majoris
#7 Wielbiciel#

OK to nieprecyzyjnie opisalem. cena jest ok, az za bardzo atrakcyjna. natomiast po mojej prosbie zeby wystawic towar przez KUP TERAZ (wczesniej bylo OGLOSZENIE) stwierdzil, ze koszt KUP TERAZ wynosi 40zl i jest za wysoki, dlatego proponuje podzielic sie ta kwota po polowie. zgodzilem sie, bo to drobna kwota - zakup jest za pół kafla z hakiem. problem jest z formą wysylki - prosilem dwukrotnie o inpost, a towar zostaj wsystawiony z wysylka "Dostawą przez sprzedającego", czyli we wlasnym zakresie, bez posrednikow i jakigokolwiek pokwitowania, stad moje podejrzenie, ze przeleję naleznosc a towaru nie zobaczę. mam go na łączu, ciśnie delikatnie o przelew, przypomina się, a na pytanie "a co to jest Dostawa przez sprzedającego 14 zł?" dostalem odp. ze "to inpost", wiec ewidentnie jest to mętne. miesiac temu kupowalem z lokalnie podobny towar, w ofercie bylo po prostu Allegro InPost 8,99 i wszystko zagralo.  zakladam, ze gdyby sytuacja byla przejzysta, to w tym wypadku tez by tak sie to odbylo. inpost to inpost a nie przez sprzedajacego. w wypadku sporu przy dostawie przez sprzedajacego moge uslyszec, ze towar odebralem bez zadnego potwierdzenia - z reki do reki, i kłamię, że go nie mam. tak to wyglada 🙂

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Canis_Majoris Wybacz - zrozumiałam to inaczej. Dzięki za doprecyzowanie!

Metoda Dostawa przez sprzedającego oznacza, że sprzedający dostarcza przesyłkę własnym transportem i nie ma wtedy możliwości śledzenia przesyłki. Jeśli sprzedający rzeczywiście wyśle produkt InPostem (do Paczkomatu lub Kurierem), to niech udostępni taką metodę dostawy w ofercie. Masz prawo się tego domagać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów