anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z allegro lokalnie - czemu oszukują?

dobry_czlowiek7
#7 Wielbiciel#

Cześć, mam problem z allegro lokalnie :

 

Miałem na sprzedaż 2 procesory,

sprzedał się pierwszy, sprzedający zapłacił a ja wysłałem towar.

Sprzedał się drugi i tu kupujący nie wpłacił pieniędzy a w wiadomości poinformował mnie że się pomylił i nie zapłaci za produkt i z niego rezygnuje.

Więc wystawiłem nową aukcje na allegro lokalnie i procesor się sprzedał, pieniądze otrzymałem, produkt wysłałem.

Po kilku dniach dostałem e-mail od allegro: Kupujący zrezygnował, twój produkt jest ponownie dostępny. Zanim zdążyłem się zalogować żeby go wycofać to kupił go inny użytkownik.

Tylko że ja nie wystawiałem ponownie tej aukcji, ona sama się wznowiła nie wiadomo czemu. Bez sensu.

Więc nie mam już procesora bo sprzedałem oba wcześniej. Co więcej, allegro naliczyło mi prowizję a do transakcji nie doszło?

Kupujący wpłacił kwotę za procesor ale ja jej nie chce, bo to nie ja wznowiłem tą aukcję tylko allegro.

Z tego czytałem to j....e allegro nie zwróci tych pieniędzy kupującemu tylko ja muszę to przelać na swoje i mu oddać.

Ale co z prowizją? Czemu allegro wznowiło aukcje po kilku dniach? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@dobry_czlowiek7 bo tak jest w regulaminie po 5 dniach wznawia 🙂 ale 

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń z opcją kup teraz i licytacją

Zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie.

  1. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących.

Tak musisz wypłacić i oddać na konto kupującego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak ktoś zapłacił tobie to ty zwracasz, wypłacasz an swoje konto bankowe, bierzesz nr konta od kupującego i mu zwracasz, tak to działa, a o zwrot prowizji musisz napisać tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

aukcja się wznawia sama jak nie wyłączysz tej opcji.

oznacz moderatorów

dobry_czlowiek7
#7 Wielbiciel#

Czyli to normalne że muszę na swoje konto wypłacić pieniądze które mi się nie należą? 
to tez jest w regulaminie?

muszę przyznać że nie czytałem wcześniej regulaminu ale nie spodziewałem się takich dziwnych praktyk, byłem przyzwyczajony do działania na Allegro a tam zwrot to nie problem.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dobry_czlowiek7 Nie należą, była widoczna oferta, kupujący kupił i zapłacił tobie, więc musisz mu zwrócić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dobry_czlowiek7 Na Lokalnie nie ma zwrotów przez allegro finanse bo osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmować zwrotów a to głównie dla nich jest ten twór 😞 Jak Ci się nie należą, miałeś ofertę, kupujący kupił i zapłacił umowa ważna, módl się żeby nie chciał sądownie dochodzić wywiązania się z umowy 😞 Wypłać, napisz i poproś o numer konta i oddaj co wpłacił, możesz wytłumaczyć allegro problem, czasem zwracają opłatę, może się uda ( regulaminowo jest bezzwrotna )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Chciałeś dobrze a wyszło jak wyszło  ,sam jesteś sobie trochę winien bo wystawiając coś do sprzedaży trzeba znać zasady na portalu gdzie się go sprzedaje a AL ma specyficzny regulamin który nieopłacony przedmiot wznawia automatycznie po 5 dniach jak nie ma wpłaty od kupującego a ty chciałeś szybko sprzedać i sam ponowiłeś a potem ponowiło allegro .Przekonaj i przeproś tego klienta dla którego już nie masz tego towaru ,poproś go o numer konta do zwrotu i niezwłocznie zwróć mu pieniądze.

oznacz moderatorów

dobry_czlowiek7
#7 Wielbiciel#

Ok, tak zrobię.

ale muszę przyznać że dziwne te praktyki. Mam nadzieje że uda się odzyskać pobraną przez Allegro kasę bo to około 40zł

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dobry_czlowiek7 Prowizję zwracają, tylko dołącz dowód że nie było transakcji.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na AL jako że opłata transakcyjna jest bezzwrotna teoretycznie trudno odzyskać ale portal każdy przypadek rozpatruje indywidualnie i jak masz dobre i udokumentowane podstawy to masz szanse i musisz z nimi bezpośrednio korespondować.

oznacz moderatorów

dobry_czlowiek7
#7 Wielbiciel#

jestem w trakcie proszenia o zwrot kwot pobranych przez allegro.

A co do zwrotu kwoty kupującemu, to wg. pracownika allegro, nie muszę wypłacać tych pieniędzy na swoje konto. Za moją prośbą allegro może zwrócić te pieniądze kupującemu.

"dobry_czlowiek7 proszę o dokonanie zwrotu pieniędzy i zamieszczenie potwierdzenia przelewu bezpośrednio na konto Kupującego, które wskazał we wcześniejszej wiadomości. Dodam, że za Pana wyraźną zgodą, możemy zlecić zwrot w Pana imieniu."

oznacz moderatorów