anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym

MAMY ROZWIĄZANIE!
godinwood1
#8 Zapaleniec#

Witam.
Dnia 29.03.2024 na allegro lokalnie sprzedałem telefony uszkodzone przeznaczone do naprawy bądź na części. W ten sam dzień poinformowałem kupującego pochodzenia Rosyjskiego o tym iż towar wyślę po świętach gdyż wyjeżdzam.

Dnia 2.04.2024 towar został wysłany poprzez Allegro paczkomaty. W dniu 3.04.2024 kupujący założył dyskusję iż nie otrzymał towaru, poinformowałem że towar jest w trakcie dostawy.
Wysłałem screen zrobiony z allegro że towar kupujący odebrał i poprosiłem o zakończenie dyskusji.
W dniu wczorajszym na dyskusji napisał cytuje: Zwrot pieniędzy w pakiecie zupełnie nie przypomina tego na zdjęciu, w dodatku cały produkt jest brudny, lepki i śmierdzi!!!


Ogólnie jest to kłamstwo !! Poniżej załączam link do aukcji co zostało wylicytowane.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zlom-gsm-telefony-odzysk

Po informacji że jest to kłamstwo co kupujący pisze w dyskusji stwierdził cytuje: "Chcę zwrotu pieniędzy, ten „śmieci” nie jest wart 80 złotych!"
Bardzo proszę tutaj społeczność o pomoc co z takim "delikwentem" zrobić lub proszę o pomoc naszych moderatorów Allegro.

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@godinwood1 Cześć. Poproś kupującego o zdjęcia towaru, który otrzymał. Być może w trakcie dostawy paczka uległa uszkodzeniu i stąd wiadomość klienta o zabrudzeniach? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
godinwood1
#8 Zapaleniec#

Witam Panią ko_alka. Kupującemu chodzi że telefon klawiszowy posiada zabrudzenie w klawiszach. Paczka nie uległa żadnemu uszkodzeniu gdyż poprzez Allegro paczkomaty jak wysyłam nigdy nie miałem uszkodzonej przesyłki jesliby byłaby to odrazu dostałbym informację z terminala.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka ale wiesz, ze to nie ma znaczenia? Przy sprzedaży od osoby prywatnej to kupujący od chwili wydania kurierowi przejmuje odpowiedzialność za paczkę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
godinwood1
#8 Zapaleniec#

Witam.
Na samym początku chciałbym podziękować wszystkim za niesioną pomoc !!
Tutaj jest żywy przykład jak obcokrajowiec pochodzenia Rosyjskiego próbował oszukać, myśląc że się uda.

a1.png

 

 

@ko_alka Naprawdę nic nie można zrobić z takimi "delikwentami" co próbują wyłudzić pieniądzę ? Dziś mu się nie udało lecz na innym użytkowniku odbije to podwójnie.

 

P.S: Nick z allegro pokazałem aby nasza społeczność widziała na kogo uważać.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@godinwood1 W tym wypadku nie mamy podstaw do podjęcia działań. Zapewniam Cię, że tego typu sytuacje są zgłaszane do Działu Bezpieczeństwa, które obserwuje "podejrzane" konta.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@w_kiwi ja tu widzę w podanym zdjęciu atak na tle religijnym i narodowościowym

plus wiązankę po ukraińsku - tłumacz wasz lub gogle dał ciała

"повне лайно" - proszę sobie to przetłumaczyć właściwie, nie jest to "totalna gura"

więc macie co robić

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@godinwood1  Niepotrzebne posłuchałeś bezsensowej i szkodliwej porady moderatorki @ko_alka (btw, kto i po co oznaczył te brednie jako rozwiązanie wątku???) i poprosiłeś o zdjęcia towaru .  Na szczęście konsultant obsługujący Twoją dyskusję był przytomny (co na allegro jest raczej wyjątkowym zjawiskiem)  i postąpił jak należy.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Musisz teraz uważać. Przygotowuje się do protecta i go dostanie ale musisz pilnować abyś to ty go nie sfinansował 

oznacz moderatorów
godinwood1
#8 Zapaleniec#

Okej jasne dziekuję za informację tylko na jakiej podstawie ma dostać protecta skoro wszystko jest zgodne z opisem itd... żeby nie było opisane wtedy rozumiem bądź wada ukryta.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Bo Allegro będzie chciało zaspokoić roszczenia klienta bo gwarantuje bezpieczne zakupy

 

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@godinwood1 W aukcji uczciwie napisałeś że jest to złom, kupujący widział co kupuje. Jeżeli wysłałeś to co na zdjęciach to nie zgadzaj się na żaden zwrot, nie masz takiego obowiązku, nie dyskutuj z cymbałem, ale odpisuj w dyskusji że na żaden zwrot się nie zgadzasz bo towar był zgodny z opisem. 

Nie zwracaj też uwagi na to co pisze moderatorka @ko_alka  i ABSOLUTNIE NIE PROŚ KUPUJĄCEGO O ZDJĘCIA TOWARU!!!
Bo jeżeli towar uległ uszkodzeniu w transporcie to nie jest Twój problem gdyż sprzedawałeś jako osoba prywatna. Niech se kupujący reklamuje u przewoźnika.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie zapomniałeś dopisać żeby napisał że odrzuca reklamację bo konsultanci nie rozumieją tekstu z wyłączeniem rękojmi co kiedyś całkiem niedawno w poście było że sprzedawca mimo wyłączonej rękojmi dostał protectem bo nie napisał odrzucam reklamację jako niezasadną bo wyłączyłem rękojmię

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael serio?! Mam nadzieję, że sprzedawca poduptał do sądu przeciwko Allegro. Sprzedawca, nawet firmowy może nie rozpatrywać reklamacji, gdy wynika tak wprost z przepisów prawa. 

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT z tą wyłączoną rekojmią? Nawet gorzej bo kupujący 4x wznawiał dyskusję i ponawiał reklamację z coraz głupszych powodów, nawet odesłał towar bez zgody sprzedawcy gdy ten był poza Polską na adres nadania zamiast na wskazany przez sprzedawcę. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@godinwood1 
odpisać w dyskusji 
1 nie wyrażam jako sprzedawca prywatny zgodnie z prawem polskim zgody na zwrot
2 towar zgodny z opisem
3 wyłączenie rękojmi w ofercie w momencie zakupu powoduje że z automatu uznaję wszystkie reklamacje za bezzasadne
4 w przypadku jeśli kupujący uważa że towar uległ uszkodzeniu w transporcie zgodnie z prawem polskim może sobie sam wnieść do przewoźnika reklamację

oznacz moderatorów