anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot sprzedany, a pieniędzy nie ma.

Client:106767978
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem 2 tygodnie temu PC za 100 zł. Zapakowałem, wysłałem Pocztexem, a pieniędzy nie ma ani na koncie bankowym ani na saldzie allegro. (Tak dostałem powiadomienie W APLIKACJI jako dopisek do ogłoszenia, zatem zakup powinien być legit.) Co w takiej sytuacji? 😕 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:106767978 może kupujący wybrał opcje za pobraniem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli co wysłałeś bez kasy?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Czyli musiałeś wysłać bez rozpoczętej płatności, z rozpoczętą a niedokończoną albo miało być pobranie a źle wypełniłeś druk pocztowy

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Może być i tak że wysłałeś dobrze a paczka jest nieodebrana bo albo delikwent nie wie że przyszła, albo wie ale chciał się zabawić i leży w awizacji. I to by była dla Ciebie najlepsza opcja 🙂 sprawdzałeś czy ją odebrał?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:106767978   "...pieniędzy nie ma ani na koncie bankowym ani na saldzie allegro."

 Wbrew pozorom, to jedyna dobra wiadomość, pustego konta nie mogli przecież okraść.

Musisz natychmiast zmienić hasła dostępu do konta Allegro i konta bankowego ponieważ najprawdopodobniej stałeś się ofiarą oszustwa.  Sprawdź również urządzenia z których korzystasz (komputer, smartfon, tablet)  czy nie masz zainstalowanego jakiegoś programu szpiegującego lub trojana.

100 zł nie majątek, niewielka strata, na przysłość nie będziesz wierzył w podsyłane przez oszustów wiadomości i nie bedziesz klikał w żadne linki, również linki od Allegro.

Jeśli masz jeszcze te powiadomienia o sprzedaży wyślij je na adres cert@cert.pl

i   phishing@allegro.pl

Nie pomogą ale może utrudnią działalność oszustów.

 

oznacz moderatorów

Client:106767978
#8 Zapaleniec#

Z tym, że nie kliknąłem w żaden link - bądź co bądź staram się być ostrożny co do tego. Po prostu klient zrobił przedpłatę i mam to napisane na aplikacji. Tylko nie mam statusu paczki jako "odebrana". Poprzednio jak sprzedawałem to miałem taki komunikat i pieniądze na koncie ;/

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

To dobrze, teraz napisałeś trochę więcej, trochę wyjaśniłeś.

Skoro masz numer paczki to masz też opcję śledzenia paczki. Wiesz gdzie utknęła?

Może wystarczy telefon do firmy przewozowej.  Jaki dostawca paczki?

Nie widzisz pieniędzy, więc na którym koncie szukasz - na koncie bankowym? Pieniądze powinny być na koncie Allegro Finanse.

Edit:  doczytałem, nie masz pieniędzy na żadnym koncie, czyli masz dłużnika. Wysyłasz wezwanie do zapłaty listem poleconym ale  może poczekaj na potwierdzenie dostarczenia paczki.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pod warunkiem że paczka jest odebrana… mi to wygląda że nie jest więc pieniędzy nie ma

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Na Allegro nie ma znaczenia czy klient odebrał paczkę czy nie , można paczki wcale nie wysłać a pieniądze powinny się pojawić.  Kupujący nie zapłacił i tyle,  chociaż może wysłał pieniądze pocztą przez listonosza...

oznacz moderatorów

Client:106767978
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za porady i zaangażowanie! Okazało się, że był problem z moją aplikacją allegro. Po zainstalowaniu allegro lokalnie ponownie wszystko zagrało jak trzeba i pieniądze mogłem wypłacić. 

oznacz moderatorów