anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przychód sprzedającego

zch28
#7 Wielbiciel#

Na **piiip** moim przychodem jest kwota netto jaką dostanę za towar

a na allegro lokalnie moim przychodem jest netto + przesyłka?

To diametralnie zmienia kwoty za jakie można sprzedawać i nie zakładać formalnej firmy.

Bez sensu. Idę sprzedawać na **piiip** ale bo jeszcze gdzie indziej. Podpowie ktoś GDZIE?

 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

Powodzenia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zch28 co mają do tego regulaminy, przychodem jest wszystko co Ci płacą kupujący, łącznie z kosztami dostaw, a że na konto dostaniesz mniej nie ma tu znaczenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Moim Przychodem na  ooo llll xxx nie są przesyłki. Na allegro lokalnie dostaję większe kwoty o przesyłkę które oddaję drugim przelewem.

Dla US to ma znaczenie. Nie można tego normalnie rozliczyć jak w przypadku firm?

Niby szczegół ale u mnie to różnica ok 20%

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zch28 ty nie patrz na pi...y tylko wykładnię prawa podatkowego , przychodem są wszystkie środki jakie otrzymujesz od klientów i kontrahentów .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria na piiip przelewają tylko koszt produktu a koszt dostawy i opłatę serwisową bierze od razu piip i wysyła etykietę na maila 😄 Więc tam może sprzedać ciut więcej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

U mnie to CIUT to 20 %

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba nie do końca jeśli piip to O... Przy płatności po sprzedaży do przychodu wlicza się też to co odciąga serwis nawet jak tego nie wysyła na konto... Oczywiście mówię o opłacie pobieranej od sprzedającego, nie tej od kupujących.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@zch28 Przychód należny - zapoznaj się z tym terminem. A ty kombinujesz z przelewami, co ma się nijak jedno do drugiego. US weźmie sobie kwoty sprzedaży z portalu i to też te nieopłacone przez Kupujących, a nie przelewy na Twoje konto. Jak wykryją że źle to liczysz i przekroczyłeś limity, to szykuj się na zapłatę zaległych składek z DG 😉 Tak nadmieniam, bo chyba nie masz pojęcia w co się pakujesz.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zch28 na Lokalnie od kupującego otrzymujesz cenę za towar i koszt przesyłki. Czyli np. w ostatnim zamówieniu koszt przedmiotu to 40 zł, plus dostawa - 10,95 zł, więc otrzymałeś 50,95 zł od kupującego. 
Koszt nadania przesyłki został naliczony do Twoich Rozliczeń z Allegro, ale opłacił ją kupujący. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Czy można rozliczyć koszty przesyłek na koncie allegro i pozostałe czyli moją należność dopiero przelać na moje prywatne konto bankowe?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zch28 jeśli masz na myśli to, czy możesz z wpłaty od kupującego opłacić Rozliczenia z Allegro, to przykro mi, ale nie. Na koncie zwykłym nie ma takiej możliwości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Dlaczego? 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zch28, bo nie ma mechanizmu, który to umożliwia. Sprzedaż na koncie zwykłym to sprzedaż okazjonalna i na razie nie planujemy wprowadzać automatycznego pobierania opłat z wpływów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Nie bo NIE to nie jest dobra odpowiedź w 2024 roku 😉

oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

A czy mogę robić rozliczenie raz w miesiącu?

Na ooo lll xxx robi się to SAMO automatycznie

A czas to pieniądz 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zch28 nie kombinuj, bo liczy się to co dostajesz do kupującego i rozliczenie przesyłek na allegro nic Ci nie zmieni dalej będziesz miał przychód 50,95 zł, 40 zł, plus dostawa - 10,95 zł po prostu piip inaczej działa 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Przecież napisałem że kombinuję o 20% przychodu którego mógłbym uniknąć.

Trzeba przyszłościowo myśleć? 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zch28 tak, możesz płacić raz w miesiącu, rachunki powinny być uregulowane do 14 dnia kolejnego miesiąca. Jeśli nie otrzymamy wpłaty do końca miesiąca, na konto nałożymy blokadę sprzedaży

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@zch28 Na lokalny bazar się przejdź .Tam prowizje ci nie grożą a przy obecnych cenach na portalu tam sprzedaje się coraz lepiej.  Robi się coraz cieplej to i handel pod chmurką lepiej rozkwita .Sam też już niebawem rozpoczynam sezon bazarowy i patrząc na poprzednie lata myślę że powinien być owocny. 

oznacz moderatorów