anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przychód sprzedającego

zch28
#7 Wielbiciel#

Na **piiip** moim przychodem jest kwota netto jaką dostanę za towar

a na allegro lokalnie moim przychodem jest netto + przesyłka?

To diametralnie zmienia kwoty za jakie można sprzedawać i nie zakładać formalnej firmy.

Bez sensu. Idę sprzedawać na **piiip** ale bo jeszcze gdzie indziej. Podpowie ktoś GDZIE?

 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

zch28
#7 Wielbiciel#

Pracuje nad tym 😉 ale to nie ten zasięg 😉

Kto wie czy niedługo tylko to nam zostanie i trzeba będzie się ukrywać z dochodami.

Za Niemca świnie wolno było trzymać a za UE nie ma szans 😉

Na razie jednak griluję allegro za ich nienowoczesność

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@zch28 Ale wiesz, że u Ciebie liczy się przychód należny? Czyli liczysz nawet zamówienia, które nie zostały opłacone? Przychód należny to nie to samo co przychód. Piszę tak na marginesie, bo widzę że kombinujesz, a w ustawie o tym pomyśleli.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

OP w pierwszym poście pisze o kwocie netto, czyli albo jest czynnym VAT-owcem, albo nie ogarnia tematu.

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@pecela Z tego co widzę, to wersja "nie ogarnia tematu". To co liczy do limitów nierejestrowanej działalności ma się nijak do przychodu należnego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@drekenzes

Jak jest się na VAT-cie, to wtedy VAT ogólnie nie wlicza się do przychodu należnego (sprzedawca odlicza sobie VAT. Ale wtedy trzebaby jeszcze m.in. policzyć VAT naliczony i VAT należny.

No i nie od każdej transakcji odliczy się. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Za mało zarabia na księgową, nie ogarnia, to lepiej na bazarek.

oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Nie jestem watowcem. moja kwota przychodu miesięcznie to ok 1000 zł zalezy kto liczy?

Ale jestem wcibski albo przezorny. Oraz oczywiście nie ogarniam wszystkich twrminiow. Dlamnie NETTTO to to co dostaję na konto 😉

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Na O...X system wysyłkowy i rozliczania się działa całkowicie inaczej 

Jeśli masz ustawione wysyłki O...X pieniądze za wysyłkę nie trafiają na Twoje konto tylko otrzymujesz kwotę za towar, pieniądze za wysyłkę trafiają bezpośrednio na O...X i jako sprzedawca nie musisz się z tego rozliczać... 

 

Sam sprzedaje tam dużo jako firma... było to dla mnie też zagadką przez jakiś czas, po rozmowie z OPIEKUNEM KONTA sprawa została wyjaśniona, księgowa też nie widzi w tym problemu że razem z towarem wysyłam tylko paragon/ fakturę za sam towar

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@AR_Auto_Czesci Autor wątku jest na nierejestrowanej działalności, więc uwzględnia przychód należny z transakcji, a już próbuje omijać koszty wysyłek np kontami prywatnymi itd. On się zachowuje tak, że patrzy na przepływy pieniędzy, a w jego przypadku to tak nie działa. On do limitu przychodu należnego musi nawet liczyć transakcje, w których klient kupi towar, a nie zapłaci. A wyraźnie wskazał, że jak nie ma przelewu to "czegoś nie ma". Przełom miesiąca też ma swoje kwiatki.

A jeśli mówimy o dużym O..., to też nie byłbym do końca pewny, niestety nie korzystam więc nie rozkładałem tego na czynniki pierwsze. Zacząłbym od tego, kto zawiera transakcję z Kupującym - tylko sprzedający, sprzedający+O czy samo O. Przy nierejestrowanej działalności nie ma znaczenia jak sobie podzielą tam płatność klienta, tylko na jaką kwotę zawarta była transakcja dla sprzedawcy. Czyli jeśli transakcja towar+przesyłka jest wpisana np 100 zł i przypisana Sprzedawcy, to na nierejestrowanej jest to limit dla Sprzedawcy. I nie ma tu znaczenia, że np O  od razu sobie zabierze np 10 zł i odda sprzedawcy 90 zł plus etykieta. Choć tam może być inna sytuacja prawna, bo na O mamy ogłoszenia..

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

Jestem na nierejestrowanej i mam przychód około 1000 zł mies.

Co nei znaczy że nie mogę skrytykować allledrogooo za goooowniany sposób rozliczania który być może w odległej przyszłości SZYBCIEJ mnie postawi pod ścianą i wyborem: SPRZEDAWAĆ i DAĆ zarobić allegro czy NIE SPRZEDAWAĆ bo podatki

20% Różnicy  Tylko tyle i aż tyle

"Należne nieopłacone" to szczegół pomijalny w mojej "działalności" 

 

 

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@zch28  qrcze ale o jakich 20% Ty piszesz

NIezależnie od tego czy allegro pobiera prowizje automatycznie czy też płacisz je przelewem z rachunku dla US nie ma to żadnego znaczenia. I tak do zaksiegowania jako przychód masz całąkwote zawartej transakcji.

Natomiast jeśli chodzi o koszty wysyłki - cóz zarejestruj DG jako firma bedziesz mógł włączyć SMART wysyłki ( nie wiem jak jest z osobami prywatnymi byc może także sie da ) . Wówczas nie bedziesz miał przychodu za koszty przesyłek.( bo kupujacy za nie nie zapłacą)  W zamian za to bedziesz miął koszty ... dopłat do smarta oraz częsciowych zwrotów.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@zch28  jeśłi na allegro bedziesz miał włączona wysyłke smart to także bedziesz miał transakcje tylko na wrtośc zakupionego towaru czyli na 30 zł. Z tym że musiałbyś poczytać o smarcie dla sprzedających prywatnie bo na ten temat nic nie wiem .

oznacz moderatorów

zch28
#7 Wielbiciel#

O widzisz 😉

Dziękuję za informację

oznacz moderatorów