anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o dostawę Allegro Inpost

Idź do rozwiązania
qlombo
#9 Pomysłodawca#

Witam

Jestem prywatnym okazjonalnym sprzedawcą. Jeśli zaznaczę dostawę Allegro Inpost na Allegro lub Allegro Lokalnie, to cena przesyłki będzie taka, jak automatycznie podawana, czyli 8,99?

A po drugie - rozumiem, że wygeneruję etykietę do nadania przez Allegro i paczka będzie opłacona(jak kupujący zapłaci oczywiście), czy muszę za nią osobno zapłacić zakładając jakieś konto w Inpost itp.?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
la_nika
Moderator
Moderator

@qlombo na Allegro Lokalnie oferujemy metodę dostawy Allegro Paczkomaty InPost, po zaznaczeniu jej (koszt dostawy nie może być wyższy niż sugerowany - 8,99 zł) kupujący będzie mógł ją wybrać w Twoich ofertach wówczas kupujący płaci za towar + koszt wysyłki. Tą przesyłkę nadasz z poziomu Allegro Lokalnie. Tutaj przy odpowiedniej przesyłce trzeba kliknąć [przygotuj paczkę do nadania], następnie wybrać odpowiedni rozmiar paczki oraz paczkomat, z którego nadasz paczkę. Następnie kliknąć [utwórz etykietę] i ją wydrukować, nakleić. i nadać w wybranym paczkomacie. Ty otrzymujesz całość na saldo Allegro Finanse, a po zamknięciu skrytki paczkomatu do Twoich Rozliczeń z Allegro dodajemy koszt wysyłki. 

W przypadku oferowania metody Allegro Paczkomaty24/7 InPost na Allegro, przesyłkę nadasz w Managerze przesyłek, aby to zrobić trzeba wejść w Zamówienia przy wybranym zamówieniu kliknąć przycisk [akcje] i [nadaj paczkę Allegro InPost]. Przeniesiemy Cię na stronę Managera przesyłek gdzie dokończysz proces. Wpłatę za wygenerowanie etykiety dodasz do Managera tutaj (tu należy wybrać Allegro Paczkomaty24/7 InPost cena wynosi 8,99 zł).  

Chętnie pomogę, jeśli będziesz miał inne pytania 🙂 

   Monika
   Moderator


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
qlombo
#9 Pomysłodawca#

Ok. Dzięki. Czyli cena jest aktualna.

Rozumiem, że jak wpiszę cenę przesyłki Allegro Inpost równą 0, to nic nie skomplikuje - nadal po prostu zapłacę te 8,99 w rozliczeniu z Allegro albo w Menagerze? Do tego Menagera loguję się danymi z Allegro, czy jednak muszę założyć tam jakieś konto?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderator
Moderator

@qlombo proszę nie wpisuj tam "0" chyba, że chcesz oferować darmowe przesyłki i sam opłacać je dla kupujących. Jeśli będzie tam 8,99 zł (bo tyle wynosi maksymalny koszt dla tej metody dostawy) to kupujący zapłaci koszt towaru + 8,99 zł, jeśli będzie tam "0" to kupujący zapłaci za sam towar, a koszt przesyłki będziesz musiał opłacić Ty. 
Trzeba utworzyć konto w Managerze przesyłek i powiązać je z kontem Allegro.
Przed powiązaniem upewnij się proszę, że nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up).
Aby powiązać konto w Managerze wybierz zakładkę "Allegro" i przejdź do "Import Allegro InPost" na ekranie dostępny będzie przycisk "zarządzanie kontami" tutaj dodasz nowe powiązanie. Wybierz proszę [dodaj nowe] wybierz dowolną nazwę konta, po wprowadzeniu nazwy wybierz [powiąż] zostaniesz przekierowany na stronę Allegro, gdzie dokończysz proces. n akolejnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie kodu autoryzacyjnego (zostanie wygenerowany automatycznie, nie musisz go wprowadzać). Powinien pojawić się komunikat "Udało się!", po zamknięciu okna z Allegro powrócisz na stronę Managera przesyłek, tutaj kliknij proszę gotowe. Powiązanie może zająć kilka minut. Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję w razie potrzeby. 

   Monika
   Moderator


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
qlombo
#9 Pomysłodawca#

Jak doliczę te 8,99 do ceny przedmiotu, to mogę wpisać 0 w koszt przesyłki i mam efekt psychologiczny "darmowej" przesyłki. 😁

Ok, wszystko już wiem. Rozumiem, że jaką bym tam kwotę od 0-9 nie wpisał, to koszt takiej przesyłki wyniesie te 8,99. Jeśli mam rację, to nie ma potrzeby odpisywać. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów