anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skrócenie terminu płatności dla kupujących na Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
dropout
#9 Pomysłodawca#

Zakładam ten temat, bo kolejny raz kupujący nabył u mnie przedmiot na Allegro Lokalnie, nie dokończył płatności i zablokował mi sprzedaż na 6 dni (5 dni czekałem na jego płatność), a następnie kolejne 24h czekałem na wznowienie oferty.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca - jeżeli ktoś dokonuje zakupu, to od razu powinien wywiązać się z obowiązku zapłaty (ewentualnie do 24h od zakupu) - w żadnych zwyczajowo przyjętych transakcjach kupna-sprzedaży nie ma mowy, aby produkt był de facto rezerwowany dla kupującego na 5 dni, gdzie finalnie może, ale nie musi za niego zapłacić - blokując jednocześnie możliwość sprzedaży tego produktu dla innych potencjalnie zainteresowanych.

Dlatego zwracam się o dokonanie zmian w regulaminie i dostosowanie tego terminu do normalnych warunków handlowych. Osoby, które również zderzyły się z tym nie znajdującym uzasadnienia zapisem proszę o podbijanie tego wątku, aby ktoś po stronie Allegro zmienił w końcu te warunki. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
104308845
#8 Zapaleniec#

Szczególnie, jeżeli ktoś sprzedaje 1 sztukę danego produktu, płatność za kupiony produkt powinna być w tym samym dniu, 🙂  jestem za.

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

Zdecydowanie, płatność powinna być dokonana maksymalnie w ciągu 24 h od zakupu, w przeciwnym razie sprzedający powinien mieć możliwość anulowania takiej transakcji i produkt powinien być od razu ponownie dostępny dla innych kupujących, a kupujący otrzymać ostrzeżenie/pouczenie, że zakup wiąże się z obowiązkiem zapłaty.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@dropout a co z płatnościami tradycyjnymi?

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

Co masz na myśli? Nie wiem kto jeszcze stosuje tradycyjny przelew. I tak powinny zostać skrócone do niezbędnego minimum. Obecnie ktoś może kliknąć kup teraz i masz zablokowaną sprzedaż na 6 dni - gdzie kupujący zwykle nie jest zainteresowany dokończeniem procesu płatności.

oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

dropout A więc jakie jest niezbędne minimum dla wpłat przelewem tradycyjnym? 

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

@Nad_Pilica jeżeli o mnie chodzi, to osobiście zupełnie wyłączyłbym możliwość przelewów tradycyjnych w swoich aukcjach - to powinna być opcja dla chętnych - jeżeli chcesz czekać 5 dni aż ktoś ewentualnie Ci zapłaci, to proszę bardzo.

oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

dropout Sprzedaję na zwykłym więc czekam dłużej na wpłatę. A odpowiedzi o wyłączeniu takiej możliwości się spodziewałem. Nic nie jest tak fajne jak wykluczenie jakiejś grupy.

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

W pełni popieram. W dodatku często wykupuję opcje promowania. Przez 6 dni aukcja jest niewidoczna, klient nie płaci, aukcja wraca do aktywnych ale 6 dni z opcji promowania za ktore zaplacilam diabli wzieli.

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

Również miałem podobne sytuacje. Niestety Allegro nie przywraca aukcji wraz z promowaniem i cały okres wraz z opłatą zostaje utracony przez sprzedającego....

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

No nie promowanie wraca ale bez owych 6 dni gdy aukcja byla niewidoczna. Na przyklad, wykupuje promowanie na 10 dni, ktos kupuje ale nie placi, po 6 dniach aukcja z opcją promowania wraca ale promowana jest juz tylko przez 4 dni.

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

To być może to zostało zaktualizowane i coś mieszam.

oznacz moderatorów
marrmar
#8 Zapaleniec#

Parę dni temu założyłem wątek dotyczący właśnie tego problemu - braku zawieszenia czasu promowania w tym 6 dniowym okresie, w którym ogłoszenie jest niewidoczne. Zwłaszcza, że sytuacja przecież może się powtórzyć ponownie po wznowieniu ogłoszenia - ktoś znowu może kliknąć 'kup' dla zabawy, albo żeby usunąć konkurencyjny przedmiot.. 

Moderatorzy najwyraźniej postanowili go 'ukryć' w jakimś przypadkowym, kilkusetstronicowym temacie, pomiędzy 4000 innych postów. ["Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila"]

Jakby ktoś chciał sprawdzić mój temat "niepoważni kupujący + promowanie ofert. brak przedłużenia czasu promowania?" aktualnie znajduję się jako kolejny post tu na 207 stronie:

Sprzedający o Allegro Lokalnie Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila na Allegro Lokalnie?  

Na skierowane do moderatorów pytanie, dlaczego wątek został przeniesiony w takie miejsce odpowiedzi nie dostałem. Tak że chyba ich stanowisko w tej kwestii jest jasne.

oznacz moderatorów
PaniBeata
#10 Popularyzator#

Właśnie teraz mam taki problem. Jeden kupujący kupił ksiązkę i nie zapłacił, ksiązka po 6 dniach wróciła na aukcję Allegro Lokalnie. Wówczas tą ksiązkę kupił inny kupujący i znów nie zapłacił. Książka jutro wróci na aukcję. Ciekawe czy kolejnym razem będzie "powtórka z rozrywki" bo ksiązka już niemal 2 tygodnie lezy niewidoczna dla innych ewentualnych kupujących. Zróbcie w końcu  coś z tym terminem zapłaty !!!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dropout zachęcam Cię do umieszczenia tego pomysłu tutaj. W tym miejscu możesz zgłosić swój pomysł dotyczący zmian w Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

@la_nika dziękuję, dodam tam pomysł o skróceniu tego okresu lub oddaniu ustawienia tego okresu do decyzji sprzedającego

oznacz moderatorów
dropout
#9 Pomysłodawca#

Dla wszystkich, którzy śledzą ten wątek i popierają zawarty w nim postulat dodaję wpis na grupie z pomysłami zmian w Allegro: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/skr%C3%B3cenie-terminu-p%C5%...

Prośba o komentarze pod tym wpisem i podbicie jego pozycji poprzez kliknięcie W PUNKT!

oznacz moderatorów