anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż allegro lokalnie

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie bo nie wiem zbytnio co zrobić... Sprzedałem zegarek na allegro lokalnie, w tytule miałem napisane przy nazwie zegarka że jest on 2 - miesięczny ale kupujący tą cyfrę 2 odczytał jako model drugiej generacji. W opisie produktu nic nie było napisane że jest to model 2, pudełko też nie było oznaczone jako model 2. Prosiłem kupującego żeby napisał jakąś wiadomość przez allegro oficjalnie że chce zwrotu pieniędzy ale ignoruje mnie. Rozmawialiśmy tylko telefonicznie, na smsy równie, nie reaguje. Co zrobić w takiej sytuacji?, wysłać?, nie mam informacji oficjalnej że on go.nie chce. Czy może jak go odbierze coś reklamować że to inny model niż mu sprzedałem?. 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

br.
#21 Demiurg#

Nie denerwuj się, cisza też jest potrzebna,   jest czas miedzy swiętami, moze wyjechał, moze co oblewa, imprezuje.

Wszystko się ułoży...;

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Nie denerwuje się ale chora sytuacja bo ja sprzedaje od.kilku lat praktycznie co kilka dni coś na roznych portalach i pierwszy raz takie coś. Zawsze daje dokładne opisy, staram się być uczciwym. Dziwne jest że na allegro nie mogę anulować sprzedaży a na o. l. x. mogę zrobić to bez problemu

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Wystarczy że zgłasza to telefonicznie.  słyszałeś !!

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

A telefonicznie to jaka to podstawa do zwrotu?, jak udowodnię allegro że gość nie chce towaru?. Również może zgłosić za kilka dni że jestem oszustem bo mam kasę a towaru nie wysyłam. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz na czacie i czekaj do ostatniego dnia terminu wysyłki a jak się nie odezwie to wyślij.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

[Edit]  ..pomyłka...

Dobranoc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysiu8406  @musashi2007 Trudno oddać kasę jak się nie odzywa, nie wyślesz to także dyskusja.

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

I o to mi chodzi, jak oddać kasę?, pisałem rano do allegro ale cisza...  Z drugiej strony jak udowodnię allegro że rozmawiałem nim, może mnie za kilka dni zgłosić że mam kasę a towaru nie wysyłam 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Niczego nie będziesz udowadniał.  Allegro nie jest sadem, wystarczy jesli  zadeklarujesz chęć zwrotu pieniedzy.

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Tylko tak jak już pisałem w kilku wiadomościach, ciężko komuś zwrócić pieniądze jak nie ma się numeru konta ani kontaktu z kupującym. Wysłałem dwie wiadomości SMS, rowmowa telefoniczna i dwie wiadomosci przez allegro. 

oznacz moderatorów