anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy anulował zamowienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
matti1974
#8 Zapaleniec#

Witam. Dostałem informację o zwrocie pieniędzy od sprzedającego na Allegro Lokalnie. Czy sprzedający ma takie prawo? W korespondencji podał informację że się rozmyślił.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:109808341
#12 Orędownik#

Ma i nie ma. Moze i nie moze.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@matti1974 napisz mi czy kupujący ma prawo licytować, kupować i nie płacić, a tak robią, tak samo sprzedający jak im nie pasi wycofują się 😞 oddał kasę allegro nic z tym nie zrobi, jak chcesz walczyć to do sądu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
matti1974
#8 Zapaleniec#

Nie pytam o kupujących bo ja nigdy nie wycofałem się z zakupu. Byłem przekonany że potwierdzenie zakupu oraz wpłata kasy to forma umowy. No ale po sądach nie zamierzam się ciągać. Zaznaczam że nie jest to np. zakup motorówki wystawionej omyłkowo za 100zł bo o takim przypadku slyszalem a normalny zakup uzywanej rzeczy za 700zł która nowa kosztuje 1000zł.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@matti1974 tak to forma umowy wedlug kc poprzez przybicie aukcji on zobowiazuje sie wydac przedmiot umowy ty za niego zaplacic a regulamin allegro narusza prawo tylko musialbys w sadzie swoje wywalczyc 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@matti1974 oczywiście że umowa jest ważna ale co mu zrobisz ? 

Co do zakupu przedmiotu bardzo drogiego za 100 zł jest na to paragraf i można się powołać na pomyłkę i w sądzie nic nie wskórał być 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
matti1974
#8 Zapaleniec#

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Oczywiście do sądu nie pójdę bo to byłoby śmieszne przy tej kwocie. Miłego wieczoru życzę i jak najmniej nieuczciwych kupujących i sprzedających.

oznacz moderatorów