anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawanie bez dzialalnosci

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:103605411
#7 Wielbiciel#

Czy jeśli nie mam działaności sprzedając na Allegro i sprzedam coś co jest powyżej maksymalnego zarobku bez działalności ale mój zysk z tego będzie mniejszy to czy skarbówka może mi coś zrobić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
pecela
#16 Inspirator#

Pytanie, czy to będzie sprzedaż prywatna, czy w ramach działalności nierejestrowanej.

W pierwszym przypadku musisz zapłacić podatek od osiągniętego dochodu, jak daną rzecz miałeś krócej niż 6 miesięcy (są od tego wyjątki).

W drugim przypadku, jak przychód należny ze sprzedaży przekroczy 50% (od lipca 75%) dochodu minimalnego, to masz obowiązek rejestracji firmy w ciągu 7 dni. A i przychód należny do nie jest to samo co przychód.

oznacz moderatorów
Client:103605411
#7 Wielbiciel#

czym to sie rozni? jak sprzedawac jako osoba prywatna, a jak w ramach działalności nierejestrowanej?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:103605411 jeśli Twoja działalność ma charakter ciągły i zarobkowy to po przekroczeniu progu musisz otworzyć działalność gospodarczą, a w przypadku okazjonalnych sprzedaży swoich rzeczy , których jesteś właścicielem ponad 6 miesięcy ta zasada nie obowiązuje .

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Nie trzeba mieć danej rzeczy dłużej niż 6 miesięcy. Po sprzedaży rzeczy posiadanej krócej po prostu będzie trzeba zapłacić podatek do uzyskanego dochodu.

oznacz moderatorów