anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestie zmian na allegro lokalnie

cookie000
#15 Entuzjasta#

Tak się zapytam z ciekawości (bo na przyjęcie pomysłów zmian nie liczę): czy wymiana grafik w menusach to jest szczyt ambicji zmian na allegro lokalnie ? Nic z tego nowego nie wynika, a podstawowych ułatwień (jak choćby szybszego przechodzenia do zakładek ofert) ani widu, ani słychu.

Było a jest:

cookie000_0-1635966406758.jpeg

A tu porównania nie zdążyłem zrobić ;] W każdym razie w rozwijanym menu są tylko trzy opcje

cookie000_2-1635966592415.png

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją opinią. Jeśli masz pomysły na inne zmiany w Allegro Lokalnie. Zgłoś je na tym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Po moich ostatnich doświadczeniach zostałem pozbawiony chęci do zgłaszania jakichkolwiek pomysłów, bo priorytetem ich wprowadzania nie jest komfort korzystania z allegro dla użytkowników.

Na przykład wątek z usuwaniem ofert zakończonych na lokalnie: dlaczego istnieje ? Bo nie ma opcji usunięcia ofert samemu. Podobnie z wiadomościami (ta lista się rozrasta jak kolumna w excelu), których nawet nie można ukryć (tutaj puszczam oko w kierunku wątku o "ukrywaniu" zakupów na allegro). Chociaż z tym listingiem wiadomości jest jeden plus: da się odnaleźć jakąś starą ofertę korzystając ze starego i dobrego ctrl+F, bo nie ma nigdzie okienka "znajdź po nazwie" wśród własnych ofert. Więc na piechotkę: trzeba wejść do takiej starej wiadomości, klikam ofertę i kopiuję potrzebne fragmenty opisu do wystawienia nowej oferty (hint: drugiej, _takiej samej_ też się nie da z zakładki zakończonych, bo zdjęcia przepadną, nawet jeśli to była wczorajsza oferta). Druga opcja to stworzenie sobie listingu zakończonych w excelu, a trzecia to poszukać na koncie pocztowym :] Bo przeglądanie listy zakończonych (po 10 ofert na stronie !) jest bardzo dobrym pomysłem ... dla bardzo cierpliwych ludzi (tyle dobrze, że są już posortowanie - a innej opcji posortowania też nie ma - chronologicznie po czasie zakończenia ; kiedyś były segregowane po czasie wystawienia - to dopiero było fajne poszukiwanie, gdy oferta zakończona wczoraj na liście była gdzieś na 20 stronie :] )

I te nieszczęsne automatyczne wznawianie, którego nie można deafultowo wyłączyć w ogóle, bo trzeba czekać aż taka opcja się pojawi po określonym czasie indywidualnie dla danej oferty.

Wystarczy trochę posprzedawać by to zauważyć, nie trzeba nawet zgłaszać pomysłów w takich sprawach.

Edit: a zapowiedż stworzenia opcji komentarzy pozostawię ... bez komentarza.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 NIe do końca mogę się zgłosić z Twoją tezą i choć rozumiem, że z powodu odrzucenia kilku Twoich propozycji nie jesteś zmotywowany do umieszczania kolejnych, gorąco Cię do tego zachęcam. W tej chwili Zgłoś swój pomysł! daje Wam, naszym użytkownikom, jedyną formalna możliwość przekazywania sugestii dotyczącą rozwoju Allegro i Allegro Lokalnie. Owszem, nie wszystkie propozycje realizujemy, na niektóre trzeba poczekać trochę dłużej, bo nasze priorytety i cele są rozpisane na długi czas do przodu, ale wszystkie pomysły rzetelnie analizujemy i zawsze sprawdzamy możliwości ich wdrożenia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Ja do Ciebie nie mam żadnych pretensji - jesteś tylko posłańcem złych wieści ;] Może gdybyś to Ty odpowiadała za akceptowanie zmian, to sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej 😇

W każdym razie patrząc na opór we wprowadzaniu banalnych i ułatwiających podstawowe funkcjonowanie rozwiązań - podtrzymuję moją tezę. Komentarze nie są dla mnie priorytetową sprawą, ale z pewnością przyspieszyłyby zaufanie do korzystania z allegro lokalnie.  Jakiś system allegro zapowiedziało samo, ale minęło już tyle czasu od tej zapowiedzi, że ze wstydem już usunięto tą stronę z zapowiedziami nowości. Wystawianie na allegro zwykłym jest utrudnione (sam nie korzystam z innych powodów, jak choćby nieszczęsnej produktyzacji, za którą allegro ani się nie wstydzi, ani nie chce ponosić odpowiedzialności), ale to jest celowe w celu promowania lokalnego. Inne kwestie już wymieniłem, więc nie będę się powtarzał.

A, jeszcze jedno zapomniałem dodać odnośnie zmian kosmetycznych. O tej grafice wspominałem już parę razy: to jest coś, co trzeba poprawić (bo zamknięcie drzwiczek nie kończy nadania od razu), a nikogo to nie interesuje. Skoro graficy mają nadmiar czasu wolnego, to może się doczekam ?

 

cookie000_0-1636126758299.png

Wiele drobnych spraw i sugestii przechodzi też drogą zwykłych wątków.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 A czy możesz mi jeszcze  wskazać co według Ciebie mielibyśmy dokładnie poprawić na tej grafice? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Sprawę nadania zakończonego na zamknięciu drzwiczek paczkomatu opisałem tutaj. 

Instruktarz się kończy na "... włóż paczkę i gotowe. Tylko nie zapomnij zamknąć drzwiczek !"

Nadanie nie jest wtedy JESZCZE zaakceptowane systemowo, bo jak ktoś podejdzie za mną, to może ją wyjąć (będzie mieć na to kilkanaście sekund). Jeśli będzie problem z włożeniem paczki (nie uda się, bo nie sprawdzisz wysokości), to zamykając drzwiczki po pół minucie system będzie sądził, że paczka jest w środku (też to sprawdziłem, bo nadanie było skuteczne).

Zatem komunikat powinien brzmieć "... włóż paczkę, zamknij drzwiczki i potwierdź nadanie klikając "Dalej". Nadanie zostaje zaakceptowane automatycznie po 30 sek. od otwarcia drzwiczek."

Ostatnie zdanie wymagałoby doprecyzowania czasowego, bo jest to może nawet szybciej.

A żeby było śmieszniej - przedstawiciel inpostu też był przy tej dyskusji, też kazał podsyłać sugestie, a efekt jest taki sam: też nic nie zrobili z tą instrukcją na swojej stronie (to jest dokładnie ta sama co na allegro).

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Rozumiem, ale sytuacje takie jak Twoja, są na tyle rzadkie i jednostkowe, że ciężko jest uzasadnić jakiekolwiek zmiany w kontekście milionów wszystkich przesyłek nadawanych przez paczkomaty. Oczywiście takie sprawy się zdarzają, ale weż proszę również pod uwagę wielkość firm takich jak Allegro i Inpost oraz liczbę relizowanych przez nas zamówień. To, że trafi do nas jedna sugestia o zmianę nie odnacza, że zostanie ona natychmiast wdrożona, bo duże, o ile nie najważniejsze znaczenie, ma skala zjawiska. Jeśli zgłoszenie takie jak Twoje trafi się jedno na kilkanaście milionów, to owszem przyżymy się mu i pewnie zaplanujemy do realizacji, ale wyląduje ono na samym końcu zadań, bo priorytety wyznaczają wdrożenia dotyczące milionów Kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Umacniasz mnie tylko w moim twierdzeniu, że nie warto zgłaszać żadnych pomysłów, a tylko ilość reklamacji jest dla serwisu motywująca.

Sytuacje paczkomatowe były tutaj opisywane nie raz, więc linia obrony o za małej skali zjawiska mnie nie przekonuje. Ktoś raz stworzył niepełną instrukcję i została. Bo tak. A że ludzie mają ukradzione paczki albo wkładają swoją, a tam już jest inna ? Kogo to obchodzi ? Na pewno nie tych, co w taki sposób jeszcze nie pozbyli się paczki i potem muszą się "bujać" z inpostem licząc na wielką łaskę.

Jeżeli allegro zawsze wylicza prawidłowo prowizje jak kalkulator, to dlaczego wzór na wyliczanie prowizji w pomocy zniknął, skoro (chociaż był błędny matematycznie) stwarzał problem jednej osobie zakładającej wątek ?

Abstrahując od kolejności: ile czasu zajęłoby poprawienie tej grafiki ?

A wracając do mojego pierwszego wpisu: rozumiem, że zmiana infografik była priorytetowa na allegro lokalnie i teraz miliony osób cieszą się z tej zmiany ? No właśnie.

Moglibyśmy długo na te tematy dyskutować, a mnie bardziej interesują rezultaty.

oznacz moderatorów