anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar uległ zniszczeniu. Jak odwołać sprzedaż, gdy kupujący już zapłacił?

Idź do rozwiązania
Danielz33
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób mogę odwołać sprzedaż, po otrzymaniu wpłaty od sprzedaży?

Towar uległ uszkodzeniu. Kupujący nie chce tego przyjąć do wiadomości.

Czy mam mimo wszystko wysłać towar zgodny z opisem w ogłoszeniu mimo iż uległ uszkodzeniu?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kolekcjoner608
#16 Inspirator#

Kupujący ma prawo domagać się tego co zakupił .Jeśli rzeczywiście powodem odwołania jest zepsucie przedmiotu to wyślij klientowi fotki obecnego stanu wraz z opisem uszkodzeń może sam zrezygnuje a jak mimo to będzie chciał ten przedmiot to mu wyślij w takim stanie jak jest (najlepiej po niższej cenie uzgodnionej z nim).

oznacz moderatorów
Danielz33
#7 Wielbiciel#

A czy ma zastosowanie ten artykuł prawa? 

Art. 495. § 1. opisujący przypadek, gdy świadczenie stało się niemożliwe do realizacja ze względów na okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi. Wtedy strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego (np. zapłaty za sprzedany towar), a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Danielz33 Nie możesz jednostronnie odwołać sprzedaży, możesz to zrobić w porozumieniu z kupującym. Wyślij mu zdjęcia uszkodzonego towaru i zapytaj go ponownie, czy chce ten przedmiot. Jeśli dojdziecie do porozumienia i kupujący zrezygnuje, weź od niego nr konta bankowego i oddaj mu wpłatę zwykłym przelewem. Na Allegro Lokalnie inaczej nie oddasz.

 

oznacz moderatorów