anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja konta bankowego

MAMY ROZWIĄZANIE!
klaudiaklodnicka
#7 Wielbiciel#

Hej, proszę o poradę. Wczoraj, 27.2 ktoś kupił ode mnie przedmiot za pośrednictwem Allegro Lokalnie. Pieniądze są "zawieszone", wysłałam 1,01 zł na weryfikację mojego konta bankowego i nie wiem, czy mam wysyłać paczkę, czy nie? Czy czekać, aż pieniądze pojawią się na moim koncie bankowym i dopiero wysyłać? Nie chciałabym takiej sytuacji, w której wyślę przedmiot, a Allegro odeśle mi pieniądze za 2 tygodnie. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
komis-bell
#21 Demiurg#

@klaudiaklodnicka Paczkę powinnaś nadać.

Weryfikacja konta i wypłata środków to sprawa pomiędzy Tobą a allegro.
Wysyłka towaru to sprawa pomiędzy Tobą a kupującym.

Obie kwestie są od siebie całkowicie niezależne i nie możesz opóźniać wysyłki tylko dlatego, że nie masz środków bezpośrednio na swoim koncie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@klaudiaklodnicka Kupujący zapłacił i masz obowiązek wysłania, masz na to 7dni chyba że w ofercie było inaczej, weryfikacja konta do wypłat nie może mieć na to wpływu.

oznacz moderatorów
klaudiaklodnicka
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź 🙂

 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tu się nie da poradzić. Powinieneś to zweryfikować wcześniej. Twoje konto to nie problem klienta. Jak wszystko się z danymi zgadza to allegro w kilka dni powinno się uwinąć. Jak coś nie gra albo gorzej dane inne to będzie trwało... Moim zdaniem zerknij czy dane z przelewu na 1000% zgadzają się z danymi w allegro. Jak tak to można zaryzykować. W razie gdyby się w te 3 dni regulaminowe nie uwinęli to tu moderacje prosisz o pomoc. Jeśli coś nie gra to zmiana danych potrwa, a niektórych wręcz nie da się zmienić. Wtedy lepiej zrób zwrot do klienta zanim kłopoty będą. 

To niestety nie O czy V gdzie wypłaca się po wpisaniu samego numeru konta. Kupujący mogą sobie działać na dane z kosmosu, sprzedający przynajmniej Ci z Polski nie mają takiej opcji...

 

oznacz moderatorów
klaudiaklodnicka
#7 Wielbiciel#

Przed chwilą dostałam przelew zwrotny z payu na 1,01, to znaczy, że ta weryfikacja się powiodła czy nie bardzo?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@klaudiaklodnicka Zerknij do zakładki ustawienia wypłat.

oznacz moderatorów
klaudiaklodnicka
#7 Wielbiciel#

Dalej widnieje status "W trakcie weryfikacji", nie można wypłacić

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@klaudiaklodnicka Weryfikacja PayU trwa do 3 dni roboczych, Przelewy24 do 5 dni roboczych.
Także musisz po prostu poczekać.

oznacz moderatorów