anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrana licytacja - brak wpłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
tikey2
#2 Obserwator#

Brak kontaktu z osobą, która wygrała licytację.

Brak wpłaty.

 

Co zorobić?

 

Nawet nie wiedziałem, że możliwa jest taka akcja.

Można tak bez konsekwencji sobie licytować i potem nie płacić?
Takie kontak chyba powinny być regularnie zawieszane?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

@tikey2 Na AL kupujący ma 5 dni na zapłatę, nie zapłaci nie kupi a licytacja się odnowi po 7 dniach.

oznacz moderatorów
tikey2
#2 Obserwator#

Czyli tak jak napisałem niżej - totalnie bez sensu mechanizm, który nic nie daje sprzedającemu.

Nie mówiąc już o kupujących, którzy widzą 5ty raz tą samą aukcję - prawdopodobnie nie przystąpią ponownie - czyli taki kupujący widmo co nie zapłaci tak naprawdę niszczy całą sprzedaż.

 

Swoją drogą w takim razie można bezkarnie sobie samemu podbijać aukcje z innego konta. Najwyżej jak nie będzie przebita to allegro odda prowizję i aukcja wskoczy ponownie - fajna zabawa.

 

Nic pozytywnego z tego nie ma ani dla kupujących ani sprzedających.

Permanentna blokada takich kont dopiero by pomogła - komu by się chciało zakładać kolejne konta, żeby trollować aukcje?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tikey2 licytacja na allegro czy allegro lokalnie ?  tak można nic nie zrobisz chyba że sprawa w sądzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tikey2
#2 Obserwator#

aaaa, gdybym wiedział, to bym się w to nie bawił.

Wyprzedaję rzeczy przed wyjazdem - czyli lepiej sam ustalić cenę i na **piiip** lub coś wystawić.

 

Dzięki

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tikey2 Na Allegro Lokalnie bez wpłaty od kupującego aukcja się odnowi po 5 dniach automatycznie, a prowizja nie będzie naliczona.

Na zwykłym Allegro po 7 dniach bez wpłaty możesz wystąpić o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie.

oznacz moderatorów
tikey2
#2 Obserwator#

No rozumiem - żaden z mechanizmów w niczym nie pomoże.

Tak można bez końca. A akurat pozbywałem się dobytku przed wyjazdem.

Za 3 dni wylatuję na kilka miesięcy więc nie ma szans na wysłanie tego później.

Allegro zwraca jakoś użytkownikom za stracony czas i nerwy?


Już dawno powinni mieć na to jakiś mechanizm, który chroni sprzedającego.

Np. chociaż kontakt do osoby, która zaoferowała ciut niżej, była druga lub trzecia.

 

Plus oczywiście powinni usuwać takie konta na zawsze.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co to ciągnie kogoś po latach!😛

oznacz moderatorów
Dodakati
#7 Wielbiciel#
  • Dla mnie to taka osoba powinna być zmuszona do zapłaty to więcej by tak nie zrobiła a czarna lita to nic nie da
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Dodakati A jak chcesz ją zmusić, skoro Allegro pisze że ma 5 dni na zapłatę a jak nie zapłaci to umowa jest nieważna!!!🤗

oznacz moderatorów