anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane środki od kupującego

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry

Sprzedałem na allegro lokalnie aparat fotograficzny, sprzedający przelał środki, wysłałem mu paczkę, ale okazało się że ma podany nieaktualny numer konta bankowego więc aby je zmienić potrzebna była weryfikacja z banku (przelew blik na jeden złoty), co też zrobiłem. Otrzymałem odpowiedz iż moje środki zostają zatrzymane z uwagi na niezgodność danych a konto zawieszone z uwagi na podejrzaną aktywność. Nie mam pojęcia o co chodzi, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Obecnie, nie mam ani aparatu ani pieniędzy i wygląda mi to wszystko na oszustwo. Jakie mam opcje? Czy istnieje jakiś numer telefonu pod którym mógłbym uzyskać informacje?

Dodatkowo po wejściu na stronę oferty wyskakuje błąd 404

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

A czy dane konta Allegro i konta bankowego były takie same?

oznacz moderatorów

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że tak, nigdy nie podaję fałszywych danych

oznacz moderatorów

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłem przed chwilą, dane są takie same jakie widnieją w banku tzn. adres numer telefonu imię i nazwisko.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Maszinfabrik Środki zostaną cofnięte z banku i wrócą na Twoje konto Allegro Finanse. 

Musisz skontaktować się z nami w celu zdjęcia blokady (ona jest zakładana automatycznie ze względów bezpieczeństwa), a następnie aktywować wypłaty na aktualny numer rachunku bankowego. Napisz tutaj; https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Czyli podsumowując, sprzedałem na Allegro aparat aby zapłacić za środki z Allegro Pay. Po weryfikacji konta doszukaliście się finansowych animozji na kontach które zakładałem dziesięć lat temu, nałożyliście na nie "sankcje" dzięki czemu poczułem się niczym putinowska rosja i moje obecne konto zostało zablokowane, jak również możliwość wypłacenia z niego środków za sprzedany aparat, które de facto należą się Wam. Dobrze, że nie trzymam w domu zboża bo kto wie, może doczekałbym się embarga i to byłby koniec karmienia ptaszków zimą. Chciałbym jeszcze wspomnieć, że co miesiąc robiłem na Allegro spore zakupy, zostawiając tu pieniądze, zatem taką nadgorliwością pozbyli się państwo lojalnego klienta.

Nie wiem kto tam odpowiada u Was za strategię finansową przy rozwiązywania podobnych problemów ale powinien dostać mikołaja z marcepanu, to musi być geniusz. 

 

 

Pozdrawiam

Piotr Pastusiak

oznacz moderatorów