anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie konta a wypłata środków

YOKO4AMA
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

wczoraj moje konto zostało zawieszone z nieznanego dla mnie powodu.
Powód zawieszenia jaki przedstawia Allegro: "

Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Podstawą naszych działań jest art. 2.12 Regulaminu Allegro. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba i jest ona w posiadaniu towaru oferowanego na sprzedaż.

 

Kazano mi przesłać zdjęcia dowodu osobistego, moje zdjęcia selfie z dowodem osobistym przy twarzy oraz zdjęcia wytawionych przeze mnie produktów z leżącym obok dowodem osobistym.
Wczoraj wykonałem te czynności, a dziś dostałem odpowiedź od jednego z konsultantów że zdjęcia są nieaktualne. Brzmi to trochę jak jakiś żart, gdyż przesyłam bardzo prywatne informacje i dostaję tak dziwną odpowiedź zwrotną. Na koncie PAYU mam około 2900 zł. których nie mogę wypłacić z powodu zawieszenia konta. Uważam to za bezkarne zablokowanie moich środków, blokada konta blokadą, ale towar wysłałem kupującym, poniosłem koszta a teraz zostaje "okradany" z własnych środków.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy jest tu ktoś kompetentny kto jest w stanie mi jakoś pomóc choćby w kwestii wypłaty moich pieniędzy?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Ciekawe na jakiej podstawie taki "pracownik' ocenia czy zdjęcie jest aktualne czy nie, chciałbym to wiedzieć, może mają dostęp do gov?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Taki wymóg narzucili sprzedawcom i samemu trudno coś zdziałać ,pozostaje Ci dopytać co nie gra i co trzeba poprawić aby tę klątwę z Twojego konta zdjęli lub próbować odzyskać swoje pieniądze np. na drodze sądowej.

oznacz moderatorów

YOKO4AMA
#7 Wielbiciel#

Oczywiście przycisk "zapłać"  w zakładce "rozliczenia allegro" dotyczący opłat prowizji nie został zablokowany i cały czas świeci barwnym pomarańczowym kolorem 🙂

oznacz moderatorów

YOKO4AMA
#7 Wielbiciel#

 

Bardzo proszę o pomoc, Pan Bartłomiej z działu bezpieczeństwa jest niepoważny i chce mi trwale zablokować konto oraz możliwość korzystania z serwisu pomimo że dostarczyłem wszystkie dokumenty o które prosił. Oto odpowiedź jaką dostałem:

Dzień dobry,

Dziękuję za przesłane zdjęcia. Usunęliśmy je już z naszej bazy. Proszę to samo uczynić na swojej poczcie i urządzeniu.

Przykro mi, ale weryfikacja nie przebiegła pomyślnie. Odwieszenie konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa przyszłych transakcji. Na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony. W oparciu o art. 8.7 Regulaminu Allegro nie wyrażamy również zgody na ponowną rejestrację w Serwisie.

Wypłaty zostaną odblokowane po realizacji wszystkich zamówień do kupujących. Proszę zatem o kontakt dzień po odebraniu wszystkich towarów przez klientów.

Pozdrawiam
//Bartłomiej
Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@YOKO4AMA Niestety ale nie ma tu dobrych wieści - jedyną możliwością odblokowania konta jest zgoda działu bezpieczeństwa. Jeśli oni się nie zgodzą to niestety ale nic z tym nie zrobisz.

oznacz moderatorów

YOKO4AMA
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, chce tylko poznać podstawę blokady, wysłałem 3 razy zdjęcia i skany dowodu osobistego oraz moje selfie z dowodem. To jest bezkarne nadużywanie swojego stanowiska przez dział bezpieczeństwa, niech mi ktoś z moderatorów wyjaśni za co jest nałożona blokada. 

 

oznacz moderatorów