anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot do allegro w POK

MAMY ROZWIĄZANIE!
BelethBeny
#4 Eksplorator#

Witam,

 

Opiszę sprawę, kupujący dokonał zakupu towaru ode mnie na allegro lokalnie nie doczytawszy całej aukcji(chciał FV której nie wystawiam).

Napisał mi o tym po zakupie, odpisałem, że nie mam takiej możliwości - zrezygnował -ok przyjąłem rezygnację, poprosiłem o nr do konta do zwrotu.

Ja w międzyczasie zmieniałem nr konta do wypłaty, jak tylko allegro mi potwierdziło konto wysłałem środki na to konto. Niestety bank z jakiś powodów zablokował mi limit w koncie(niestety covid nie służy)

 

Kupujący zgłosił sprawę do POK po czym allegro oddało środki, ile mam czasu na zwrot tej kwoty do allegro, zanim zgłoszą sprawę na policję jest to 715 zł więc już mogą takie coś na spokojnie zgłosić, a wolałbym tego uniknąć.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

@BelethBeny Powinieneś zwrócić niezwłocznie. Nie ma tam chyba podanego dokładnego terminu. Skontaktuj się z Allegro i to ustal. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/program-ochrony-kupujacych/jakie-mam-zobowiazania-wzglede...

oznacz moderatorów
BelethBeny
#4 Eksplorator#

Dzięki za odp, ale taką samą otrzymałem od allegro - niezwłocznie.

 

Poprosiłem o wstrzymanie się z policją do poniedziałku ponieważ dopiero wtedy będę miał środki.

 

Rozumiem podejście, ale widzę, że allegro ma ze skrajności w skrajność - jak jesteś ok to odp są szybko, coś nie tak od razu zlewają i rozmowy wyglądają inaczej - zero zrozumienia ....

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@BelethBeny Taką samą, bo terminu konkretnego nie ma. Spokojnie, tak natychmiast Cię nie zgłoszą. Do poniedziałku na pewno nie, gwarantuję Ci 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@BelethBeny Zapewne dostaniesz jakieś "ponaglenie" od Allegro, jak nie chcesz kłopotów to zapłać jak najszybciej.

oznacz moderatorów
BelethBeny
#4 Eksplorator#

@LEW433 domyślam się i taki mam zamiar, jednak pytanie kiedy to zgłaszają na policję ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@BelethBeny Zapewne może tylko odpowiedzieć  ktoś co miał z tym do czynienia, czytałem tu, że nie zawsze zgłaszają, nie wiem od jakiej kwoty to robią, zapewne wpierw zawieszą ci konto.

oznacz moderatorów
BelethBeny
#4 Eksplorator#

@LEW433 to zrobili od raz jak tylko kupujący rozpoczął dyskusję 🙂

 

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@BelethBeny Nie przejmował bym się że zrobią to w ciągu 7 lub 14 dni bez wcześniejszych wezwań do zapłaty (zwykle się podaje termin do kiedy masz czas na uregulowanie zanim się zgłosi lub w ogóle wstępuje na drogę prawną) , więc nie stresuj się jak cała sprawa ma kilka dni

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
BelethBeny
#4 Eksplorator#

@ZibiK30 szkoda, że oni trochę inaczej do tego podchodzą i wręcz zastraszaj policją, rozumiem jakbym nie odpowiadał i zlewał temat... ale wręcz przeciwnie.... 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@BelethBenyJeśli działa to stosują takie a nie inne techniki. Jednak tam też ludzie pracują i większość to standardowe procedury i systemowe wiadomości. Wiedzą, że każdemu może się coś wydarzyć. Poinformowałeś o sytuacji i jest ok (jeśli nie to poinformuj odpowiedzią na ich mejla lub tak jak wskazują w mejlu) , wystarczy że się z niej wywiążesz

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów