anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot zakupu z allegro lokalnie

Sebastian198302
#2 Obserwator#

Witam Serdecznie

Mam pytanie, Klient kupił na allegro lokalnie ode mnie coś, po czym zapłacił odebrał przesyłkę i dwa dni póżniej pisze swój numer konta że rezygnuje i mam przelać pieniążki to towar odeśle. Jak rozumię jako osoba prywatna nie musze się zgadzać na zwrot ?? a jeżeli się zgodzę bo to nie problem to jak to wyglada klient odsyła na swój koszt paczkę a ja zwracam za towar bez przesyłki bo jak rozumię allegro mi nie zwróci za przesyłkę ? oraz oczywiście towar muszę otrzymać i zweryfikować zanim zrobię zwrot ?

 

Z góry dzięki @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sebastian198302 jako prywatny sprzedający nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu tj. odstąpienia od umowy, chyba, że kupujący reklamuje przedmiot, wówczas reklamację (nawet jako prywatny sprzedający) masz obowiązek rozpatrzyć. Nie otrzymasz zwrotu za przesyłkę od Allegro, ani opłaty za obsługę transakcji. Najlepiej żebyście umówili się z kupującym jak to rozliczycie. Możesz wstrzymać się ze zwrotem wpłaty do momentu otrzymania przesyłki od kupujacego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Decyzja należy do Ciebie, nie musisz zwrotu przyjmować. Ale jak się zgodzisz to nie wysyłaj pieniędzy dopóki nie otrzymasz towaru z powrotem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Sebastian198302 W żadnym wypadku nie oddawaj kasy przed otrzymaniem zwrotu towaru.

Jako osoba prywatna nie musisz się zgodzić na zwrot. Kupujący podał jakieś powody ? Dostaniesz zwrot to wtedy weryfikuj i podejmij decyzję co dalej. Nawet jak klient otworzy dyskusję to i tak Allegro każe mu najpierw odesłac towar.

oznacz moderatorów