anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie obuwia wg rozmiarów

maxwork
#7 Wielbiciel#

Dość często mamy problemy z automatycznym łączeniem ofert wg rozmiaru. 

tzn np mamy buty w rozmiarach od 36 do 48, jak wejdziesz w rozmiar 43,44,46 to wyświetlają się wszystkie pozostałe rozmiary i tu jest ok, 

ale jeśli w aukcję wejdziesz np z rozmiaru 36, 42, 48 - to nie wyświetla tych z rozmiarami 43,44,46,

jest to bardzo dziwne i bardzo dla nas problematyczne, szczególnie że często poprawnie połączone aukcje "rozsypują się" beż żadnej ingerencji z naszej strony. Największym problemem jest to że nie rozumiemy dlaczego tak się dzieje, 

np przez 1 miesiąc mamy ofertę z dobrze połączonymi rozmiarami od 41-47, sprzedaż się nakręca, inwestujemy w reklamę tego produktu ( wyróżnienia , ADS ), po miesiącu bez żadnej naszej ingerencji aukcje 41,42,43 wyświetlają się osobno a 44,45,46,47 również osobno, 

to jest jakaś masakra, nie możemy ciągle sprawdzać aukcji czy aby się nie porozłączały, 

 

 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Prawdopodobnie problem dotyczy błędnie utworzonych wariantów produktowych. Sprawdźcie tutaj zasady łączenia tych wariantów. Ważne żeby wystawione oferty były poprawnie powiązane z wariantem produktu z katalogu, a produkty połączone we właściwe grupy produktowe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

nie rozumiem, oferta jest poprawnie połączona przez wiele tygodni, czasami miesięcy ( wszystko wyświetla się ok, są wszystkie rozmiary bez względu z którego wejdzie się do oferty wielowariantowej ),

i nagle się rozsypuje ( nic nie zmieniamy ze swojej strony ), jak w takiej sytuacji błąd może tkwić w błędnie utworzonych wariantach produktowych ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Czy mogę Cię prosić o przykładowe numery ofert, w których rozmiary wyświetlają się w innych grupach produktowych? Wtedy będę mogła sprawdzić, co się dzieje z produktami i zgłosić konieczność poprawki 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

Proszę bardzo, przykład pierwszy z brzegu, 

oferta wielowariantowa gdzie składowe to : 

11650306241,10162327641,10162326621,10162324185,10162319423,10162313251,10162311685,

wariant 10162319423 nie łączy się z pozostałymi ( choć do niedawna był prawidłowo połączony ), widzimy że zdjęcie główne w katalogu produktów zostało zmienione ( przez kogo ?, kto akceptuje takie zmiany ?, na pierwszy rzut oka widać że to zdjęcie jest nieprawidłowe ),

 

i takich przykładów jest mnóstwo, czy naprawdę połowę czasu mamy spędzać na sprawdzaniu czy nasze oferty właściwie się wyświetlają ? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Tak jak wcześniej sugerowała Natalia, takie sytuacje najczęściej wynikają z nieprawidłowo stworzonych produktów. W produkcie z oferty 10162319423 (Obuwie robocze trzewiki VM Footwear Rockford rozmiar 42) są wprowadzone 4 różne kody EAN:
8592991212545
8592991212552 
8592991212583 
8592991412587

Musisz poprawić ten produkt tak, żeby znajdował się w nim prawidłowy kod EAN przynależący do rozmiaru 42. W tym momencie jest tam m.in. kod EAN 8592991212545, który masz już wprowadzony w butach o rozmiarze 41. W ten sposób tworzysz duplikaty i dlatego grupy produktowe nie łączą się automatycznie w oczekiwany przez Ciebie sposób. 

Spójrz: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/82857908-aa4d-4ce0-9b5b-352e204ef55d

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, to doprecyzujmy :

1. oferta 10162319423 (Obuwie robocze trzewiki VM Footwear Rockford rozmiar 42) - powinna mieć tylko EAN 8592991212552 - bo to jest prawidłowy EAN dla tego produktu ( mam przed sobą ten produkt ), pozostałe 3 EANy które znajdują się w produkcie są nieprawidłowe, dlaczego jest w ogóle możliwość wprowadzania różnych EANów do jednego produktu w katalogu produktów ?, kto wprowadził 3 pozostałe EANy ?

2. Co to znaczy że muszę poprawić produkt ?, mam zgłosić wniosek o zmianę w katalogu produktów - czy też - mam zmienić własną aukcję ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Żebyś nie musiał szukać, to już wyżej przesłałam Ci bezpośredni link, w którym możesz poprawić dane produktu w Katalogu (nie chodzi o ofertę). Chodzi o ten formularz: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/82857908-aa4d-4ce0-9b5b-352e204ef55d 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, to już wiem co mam zrobić, ale mimo wszystko pozostają pytania kto dokonuje tych zmian w katalogu produktów ?, dlaczego produkty prawidłowo "skatalogowane" nagle dostają dodatkowych EANów, zmieniają się zdjęcia itd.  W tym konkretnym przypadku pisze Pani tak jakbyśmy to my źle wprowadzali produkt do katalogu produktów i tworzyli duplikaty  - a tak nie jest 

Produkt był prawidłowo wprowadzony, z prawidłowymi EANami,  

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxworknieprawidłowe parametry wprowadził inny sprzedający, a po naszej stronie jest błąd, że tę sugestię zaakceptowano

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, to cieszę się że Pani to przyznała, 

wracając do początku mojego tematu - takie sytuacje - które są nagminne - sprawiają że mamy mnóstwo pracy, i to syzyfowej - ponieważ raz poprawiane produkty rozsypują się za chwilę ponownie ( bo ktoś coś zgłosi a Państwo zaakceptujecie ),

ale Pani to pewnie wie...,

 

mimo wszystko dziękuję za wyjaśnienia, 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Przyglądam się jeszcze Twoim ofertom i kolejnym powodem, dlaczego nie łączą się one poprawnie w grupy produktowe, są inne zdjęcia główne produktu. Żeby łączyły się poprawnie automatycznie, zdjęcia główne produktu muszą być identyczne. 

Dla przykładu zostańmy przy ofertach, które podałeś wyżej.

Zdjęcie główne produktu Obuwie robocze trzewiki VM Footwear Rockford rozmiar 41

ko_alka_0-1702551100721.jpeg

I zdjęcie główne produktu Obuwie robocze trzewiki VM Footwear Rockford rozmiar 42

ko_alka_1-1702551181633.jpeg

 

Zdjęcia produktów również zmienisz przez formularz "Zgłoś błąd w produkcie"

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, dziękuję, 

 

ale jak zmienić zdjęcie główne w produkcie, mogę usunąć jakieś zdjęcie ale nie mogę  poprzestawiać tak aby jakieś konkretne było pierwszą miniaturą

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Pierwsze zdjęcie to miniatura. Kiedy je usuniesz, to kolejne zdjęcie stanie się miniaturką. Usunięte zdjęcie możesz później dodać. Wiem, że niestety nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

czyli mam usunąć tyle zdjęć aby to "właściwe" ( tzn to wspólne dla pozostałych rozmiarów ) znalazło się na pierwszym miejscu ?

bo w tym konkretnym przykładzie będzie to wymagało wniosku o usunięcie 9 zdjęć ( to "właściwe" jest aktualnie na 10 miejscu )

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Tak, następnie oczywiście możesz dodać te zdjęcia do produktu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, to zgłaszam taką zmianę, zobaczymy czy zostanie zaakceptowana

oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

Witam, 

z 9 zgłoszonych do usunięcia zdjęć zaakceptowano 1, pomimo tego jakimś cudem zmieniono również kolejność zdjęć i teraz każdy wariant produktu ma ta samą miniaturkę, nie wiem czy to samodzielna inwencja allegro czy jak..

ale generalnie - czy jest jakaś możliwość zgłaszania po prostu że prosimy o połączenie ofert o numerach.... w wariant wieloproduktowy ?, 

 

zastanawianie się czy chodzi o zdjęcia, o EAN, o parametry czy o jeszcze coś innego jest trochę problematyczne, 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maxwork Powodów, dlaczego produkty nie łączą się w wielowariantowość, może być kilka, dlatego nie jestem w stanie dać Ci jednoznacznej odpowiedzi. Najczęstsze błędy to właśnie różne miniatury, nieuzupełnienie obowiązkowych parametrów, błędne produkty. Możesz przesłać mi numery tych ofert i będę weryfikować 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxwork
#7 Wielbiciel#

ok, 

to zaczynamy : 

13966299265 - ta oferta się nie łączy - z tymi : 13966564699,13966566285,13966567573,13966574314,13966576276

 

oznacz moderatorów