anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

absurd na na allegro ?

AlleStino3
#8 Zapaleniec#

Mam taką historie i ciekawy jestem waszej opinii 

 

Klientka kupuje etui do iphone za 150 zł używa go 1,5 roku po czym zgłasza renkojmia że etui sie wytarło ja nie przyjąłem zwrotu bo to normalna rzecz że po takim czasie każde etui sie zniszczy, allegro z POK wypłaciło klientce pieniądze po czym mnie straszyło że jak nie zwrócę im zablokują mi konto oczywiście nie zwróciłem wycofałem sie z allegro ale moje pytanie teraz brzmi 

Skoro ja mam iphone kupionego 1,5 roku temu i w dwóch rogach ramka wytarła sie i zrobiła sie czarna zamiast szara to ja też mam prawo do renkojmia u sprzedawcy i mogę domaga sie zwrotu 7K zł za starego iphone ? jak sprzedawca mi nie zwróci do rozumiem że tak jak moja klientka otrzymam z POK 7K i tym sposobem 1,5 roku otrzymam 7K na konto i bede miał iphona o wartości 2K zł tak jak moja klientka ma etui i zwrot kasy ? czyli wychodzi że nieźle na tym zarobię 🙂

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

krejzole
#14 Krzewiciel#

Możesz spróbować, allegro ma piniądz to może Ci oddać 7k

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AlleStino3 Jeśli mam odnieść się do Twojej historii to poproszę numer tego zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AlleStino3
#8 Zapaleniec#

zamówienia klientki czy mojego iphone ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AlleStino3 Zamówienia, którego dotyczy opisana przez Ciebie sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@AlleStino3 Po upływie 12 miesięcy od zakupu, kupujący musi udowodnić że powstały problem jest wadą fabryczną. Może to być ekspertyza biegłego. 
Jeżeli odrzuciłeś reklamację klientki i odpowiednio ją uzasadniłeś w ustawowym terminie, to Allegro nie ma prawa ingerowania w twoją decyzję, a tym bardziej żądania zwrotu POK. POK to ich zabawka i jak mają taki gest to niech zwracają, a twojej decyzji reklamacyjnej nie mogą podważać ponieważ nie są stroną transakcji, a tylko pośrednikiem.

oznacz moderatorów