anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Adres do zwrotu

_Likos_
#21 Demiurg#

Mam taki dylemat. Wiemy że Chińscy sprzedawcy czesto wykorzystuja pewien chwyt. tzn Oferują wysyłke z Polskich lub Niemieckich magazynów a jednocześnie do reklamacji i zwrotu są wskazane adresy WYŁĄCZNIE W CHINACH. 

I teraz mam dylemat czy jeśli my jako polska firma bedziemy wysyłac z polski ale jednocześnie w sprawach zwrotów i reklamacji skorzystamy z usług firmy zewnętrznej i wskażemy adres właśnie w Chinach , tudzież w innym RPA ( oczywiście adres będzie jak najbardziej poprawny działający i zwroty będą tam przyjmowane, po prostu robiłaby to dla nes zawnętrzna firma udostepniając lokal i pracownika)

To 

1) czy bedzie to prawnie zgodne i nie naruszymy zadnego przepisu ? ( to pytanie do sprzedających byc moze ktos coś wie)

2) czy takie prowadzenie sprzedaży i takie warunki zwrotów nie naruszają regulaminu allegro ? ( to pytanie do moderatorów)  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

3) jak to by śie wówczas miało do usługi smart ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Niezły myk (Ja to nazwałbym oszustem w stosunku do kupujących😡), jak ustawisz tak w zakładce "zwroty" to dlaczego nie, Smart działa tylko na terenie Polski.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  dlaczego oszustwem ? Teraz taka moda że jedyne co ważne to zgodność z przepisami. Ja raczej myślałem o wyrównaniu szans sprzedawców krajowych i dalekowschodnich.

Poza tym jeśli dobierania do smarta i potem zwrotu 80% towaru nie nazywamy oszustwem to nie rozumiem czemu tutaj używasz takiego słowa ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok niech kombinuje, a uważasz że Allegro nie zareaguje? Ja nie wiem jak to będzie jak kupujący się zorientują! dyskusje itd, poleci jakość, ale każdy orze jak może.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  nie wiem czy allegro zareaguje stąd moje pytanie o zgodność z regulaminem. Wiem natomiast że allegro w usłudze fullfilment także zajmuje sie zwrotami za sprzedających.

No i nie wiem czy takie oferty stracą smart czy też nie. A nie chce mi sie sprawdzać jak mają to Chinczycy poustawiane

A dyskusje ? cóż i tak są to część sprzedaży na allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale pomysł zapewne ktoś kupi.😁

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  to nie mój pomysł. To pomysł sprzedawców dalekowschodnich. Ja tylko zastanawiam sie czy szanse sprzedaży są prawnie wyrównane ( pomijam już różniece cenowe  w postaci sprzedaży bez VATu i cła)

Poza tym sam widzisz że coraz częsciej kupujący zaczynają nadużywać swoich praw. I może byłby to sygnał dla osób które ich wlasnie nadużywają. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co nie zabronione jest dozwolone. Ale zauważ że oni mają konta po m-cu, jakość niektórzy na poziome nawet 60%.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  ale są też i tacy którzy sprzedają dłużej i dużo. Jeśłi byłoby to w pełni zgodne z prawem wówczas tak naprawde odchodzi problem zwrotów i reklamacji które są także wliczone w cene. Co za tym idzie można sprzedawać taniej a wiec ( przynajmniej teoretycznie ) wiecej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może masz rację, ale to wymaga logistyki, musisz mieć jakiś potwierdzony adres zwrotu itd. Moze ktoś się zdecydować na odesłanie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  oczywiście że tak. Masz racje. Ale akurat z tym nie ma problemu. Jest mnóstwo polskich importerów którzy mają biura w chinach. Jeśłi byłby popyt a i sprzedawcy zaczeliby pytać o takie możliwości to założe sie że za chwilke bylby firmy świadczące takie usługi.

Dokładnie tak samo jak z magazynami i wysyłką dla chinczyków w Polsce

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pomysł dający do myślenia i nie tylko ale czy warto (nawet jak jest to regulaminowe) narażać swoje konto na subiektywne oceny i utratę klientów . Taki chińczyk zmienia konta jak rękawiczki a jedno konto nie przetrwa nawet jednego sezonu i trzeba nowe zakładać . Wystarczyło by by klienci zaczęli czytać aukcje ze zrozumieniem i zaprzestali zakupów tam gdzie czekają ich problemy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  wystarczyłby aby kupujący nie nadużywali praw które im przysługują i nie byłoby problemu.

Co do pytanie czy wart? cóż wówczas należałoby przejść na ich system sprzedaży i założyć wiecej kont. Jak sprzedaż spada na pierwszym to wyłączasz aukcje i sprzedajesz z kolejnego. Po jakimś czasie zarówno statystyki jak i negatywy znijkają i robisz kóło. Chiński system sprzedaży

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ Rozwiązanie to jakieś jest ale mnie akurat to nie chciało by się tak kołować i dokładać sobie roboty by tylko chwilowo być widocznym . Jednak babranie się w regułach allegro i nadstawianie karku na wszystkie przeciwności ma też swoje plusy np. stali klienci co kupują i nie zapominają o Twoim sklepie po zakupie i do niego szybko wracają . U mnie w kolekcjach jest to bardzo ważne by klienci byli zadowoleni z zakupu i nadal u mnie powiększali swoje zbiory . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  na razie tylko rozwazam czy w ogóle byłby to zgodne z prawem i regulaminem.

Co do ilości pracy to nie wiesz ile pracy generują reklamacje i zwroty. Tu nie wystarczy zwrócić wpłate. Trzeba przygotowac dokumenty dla ksiegowej, każdy zwrot wydrukować , dołączyć , opisać. Do tego 30% przychodzi w taki czy inny sposób uszkodzonych ( a spóbuj kupującemu obniżyc zwracaną kwote.) To dopiero jest jazda

Wiec generalnie wcale nie byłoby tak dużo wiecej roboty biorąc pod uwage że zwroty i reklamacje praktycznie by znikły.

Pewnie  trzeba by też było odpowiednio dopasować asortyment no ale to i tak sie cały czas dzieje bo rynek jest zmienny. 

Lecz z drugiej strony przy takim sposobie otwierałby sie nowe możliwości np sprowadzanie towaru tańszego niekoniecznie najwyższej jakości. 

No cóż coś za coś ale na ten moment interesuje mnie czy jest to w ogóle prawnie i regulaminowo dopuszczalne. No i czy zwrot za granice nie wiąze sie z utratą smarta bo wówczas wzorem dalekowschodnich przyjacił trzeba by było dawać darmowa dostawe

oznacz moderatorów