anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro chce wymusić pozytywną decyzje reklamacyjną dla kupujacego?

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje jako osoba prywatna.

Jakiś czas temu kupujący kupił od mnie kosmetyk.

Po 19 dniach od odebrania przesyłki złożył reklamacje z żądaniem jednym zwrotem pieniędzy.

Sprawę zgłosiłem na policje bo mnie obrażał, zastraszał i moim zdaniem chce wyłudzić od mnie nienależną mu zapłatę. Allegro od samego początku trzyma stronę kupującego, praktycznie w żaden sposób nie odnosząc się do moich wiadomości czy odpowiedzi. Mam FV potwierdzającą zakup produktu od jedynego przedstawiciela marki na Polskę! Allegro to nie obchodzi, a cały czas trzyma stronę kupującego który twierdzi, że produkt jest podrabiany itd. KUPUJĄCY NIE PRZEDSTAWIŁ ŻADNEGO DOWODU NA TO TYLKO SWOJE OPINIE! jeżeli zarzuca się komuś takie rzeczy powinno się mieć choćby opinie rzeczoznawcy.

 

I teraz najważniejsze, Allegro namawiało kupującego do złożenia wniosku POK i jednoczesnoście Allegro próbuje mnie zastraszyć i wymusić zapłatę twierdząc "że jak nie wysłałem produktu, albo nie uznałem reklamacji to oddadzą mu kasę, a mi to doliczą do płatności". Jeżeli Allegro odda kasę temu kupującemu i doliczy mi do płatności podam sprawę na policje o wyłudzenie teraz ze strony serwisu, Allegro chce być fajne i super dla kupujących i "zarządza" budżetem sprzedawcy.

Pytanie jedno zasadnicze dlaczego serwis gnoi sprzedawców, ktorzy maja same pozytywne komentarze (do momentu tej transakcji) sa klientami Allegro od 15 lat itd. Dlaczego serwis gnoi ludzi z których notabene żyje?

Dlaczego serwis nie chroni swoich sprzedawców przed takimi sytuacjami?

Czy sprzedawca prywatny czy tez firma ma jakieś prawa na tym serwisie?

Znajomy miał kiedyś podobną sytuacje tylko o dużo mniejszą kwotę 15 zł, oddali kupującemu z POK, zablokowali konto sprzedawcy, znajomy sie odwołał cofnęli decyzje ale konta już nie odblokowali i tak naprawdę w żaden sposób nie uzasadnili tej blokady.  Oby tak nie było w mojej sytuacji bo to jest kuriozum i Państwo w Państwie tutaj. To się spokojnie nadaje do pozwu zbiorowego przeciw Allegro bo wykorzystują swoją dominującą pozycje na rynku polskim.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#
 
28 czerwca 2023 09:59
Zależy nam na pomyślnym zakończeniu sprawy i dlatego pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek z Allegro Protect.

waldemaro00 - zapewniamy, że nie oczekujemy jego spłaty.

W ciągu 2 dni roboczych zwrócimy pieniądze Kupującemu.
AnachoretaTulku – zachęcamy do oznaczenia Dyskusji jako rozwiązanej.
 
 
 
TO JEST NAPRAWDĘ KURIOZUM! ALLEGRO POPIERA KRĘTACZY I TAKIM ZACHOWANIEM TYLKO ICH MOBILIZUJE DO KOLEJNYCH TAKICH ZACHOWAŃ!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Niestety ale 1 kupujący ma zawsze rację a jak nie ma patrz punkt 1 a za ap i tak placa sprzedajacy podwyzka oplat 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Przecież teraz taki dziad dostał wiatr w żagle i będzie tak robił cały czas. Chodzi o 280 zl to nie jest mała kwota przecież. Teraz dziad ma oryginalny produkt i jeszcze pieniądze

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Na allegro mniej stresujące jest sprzedawanie podrób, niż oryginałow perfum 😉

Handlarz podróbkami wystarczy, że zwróci kupującemu kasę (marża ogromna, więc zwrot kasy co 10-temu niezadowolonemu kupującemu to żaden koszt) i zero problemów ze strony allegro.

Ogólnie wg mnie najlepszy towar do sprzedaży na allegro to podróbki, np. perfum.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@waldemaro00 to nie jest wymysł allegro  ,teraz rynek należy do klienta ,nie pochwalam tego co się dzieje , ale portal musi ...zaznaczę MUSI !! nadążyć za trendem rynku .

Przykład z mojego doświadczenia : Zakupiłem pewien narzędź ogrodniczy w pewnej sieciówce , nie postawiłem na jakość bo potrzebowałem go jednorazowo i wszystko byłoby OK jakby zrobił to co do niego należało ,ale NIE ZROBIŁ bo się roz,,,,, w połowie pracy , zaniosłem go przy okazji na reklamację i teraz najważniejsze ... reakcją obsługi było tylko krótkie pytanie ,, chce pan nowy czy zwrócić środki ?,,

myślę ,że wszystko w temacie .

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

U ciebie troche inna sytuacja. Zakup od firmy, produkt ulegl uszkodzeniu, przynosisz produkt uszkodzony i oni musieliby udowdonić, że sie uszkodził bo zamiast przycinac krzaki to np używałeś tego do podnoszenia auta 🙂 A u mnie mamy taka patologie, że wysłałem produkt zaplombowany przez producenta, gosc po 3 tygodniach od odebrania paczki zglasza jakies problemy, nie oddaje produktu, a dostaje pieniadze.

 

to jest to samo co mamy w rzadzie, podnosza podatki zeby patologii robic dobrze i allegro co chwila podnosi oplaty zeby moc takiej patologi oddac tak o z pupy 300 zł za darmo! Żyć nie umierać

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@waldemaro00 

Masz bardzo dużo racji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę że jak ten klient zgłosi drugi, trzeci raz się do Protect to Allegro go szybko wytłumaczy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@serwis-texas co rozumiesz przez szybko go wytłumaczy? Miałem taka cwaniarę co ten sam kosmetyk kupowała i potem 3x z rzędu wyłudzała ap bo igłą od wenflonu spuszczała samoopalacz z puszki a potem wtłaczała wodę. Nawet opinię na piśmie producenta miałem że spradzili losowo całą partię i nie ma możliwości by konsystencja się nie zgadzała

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@az1rael 

Może trochę uogólniam. Nie będę się spierał. Ale też nie chce mi się wierzyć ze się nie skapną że ktoś na tym żeruje. Twój przykład jest niepokojący. Naprawdę oddali jej trzy razy z Protect?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czy oddali to nie wiem ale miala zalozone 3 reklamacje od 3 sprzedawcow roznych na to samo a dowiedzialem sie przypadkiem bo zadzwonilem o wyjasnienia i babka mnie pomylila z aktualnym gosciem co go zaczela robic w wala. Cyt babke to stwierdzila ze ostatnio produkt zamawiala 3razy u 3 kupujacych i jakis felerny bo 3x rzadki taki jest i sie rozmazuje a nie naklada (przyslala puszke zapakowana w rekaw od autoklawu dlatego sie kapnalem ze pracujac w sterylizatornii lub ze sprzetem medycznym ma dostep do igiel wenflonowych cieniutkich wprowadzenie takiej igly w rurke po zdjeciu dyfuzora i spuszczenie 3/4 produktu to nie problem a potem dolala strzykawka wody) wiec do mnie zaczela napierdzielac na mnie bo pomylila sprzedajacych ze jej nie chce uwzglednic reklamacji i ze to nie pierwszy raz. Ap oczywiscie wydarla bez szkody dla firmy ale nie zdziwie sie ze od tamtych tez swoje wyludzila. Wlot na mnk oczywiscie polecial 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

nic mu nie zrobią

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@waldemaro00 

Allegro żyje z kupujących a nie ze sprzedawców, to oni zostawiają tutaj swoje pieniądze więc to o kupujących trzeba dbać. Nie pochwalam tego ale tak jest. 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Allegro żyje ze sprzedających. To sprzedającym są zabierane pieniądze za prowizje i inne opłaty. Kupujący przychodzi kupuje zostawia kasę u sprzedawcy i nie ponosi żadnych opłat do allegro za wszystko płaci sprzedawca.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@waldemaro00 

A Ty chyba żyjesz w jakimś innym świecie 😉

Kupujący płaci za towar a w cenie towaru płaci wszystkie opłaty Allegro, część tych pieniędzy to zysk sprzedawcy a część zysk Allegro. Jak nic nie sprzedajesz to nic nie płacisz do Allegro. 

Gdyby na Allegro nagle zabrakło 10-20% sprzedawców to klienci i tak mieli by w czym wybierać i nadal robili by zakupy tylko z mniejszej ilości ofert. Gdyby zniknęło 10-20% kupujących to straty dla serwisu były by gigantyczne.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

żaden moderator nawet się tu nie wypowie mimo oznaczenia 🙂 to dość ciekawe zjawisko

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@waldemaro00 Z Twojego wpisu wynika, że otrzymujesz w dyskusji odpowiedzi od pracownika Allegro. Nasze stanowisko nie jest uzależnione od tego w jaki sposób kontaktujesz się z Serwisem - pisanie w tej sprawie na Gadane go nie zmieni.

Dodatkowo społeczność powstała po to, żeby umożliwić kontakt i wymianę doświadczeń między użytkownikami. W tym wątku toczy się taka rozmowa. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Robicie patologie, nie chcecie dojść prawdy czy zarzuty kupującego sa prawdziwe czy nie, mam nadzieje, że ten oszust kupujący będzie was golił dalej.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Dziwi fakt, że żaden z moderatorów nie odniósł  się do tematu mimo wezwania.

Dziwi fakt, że allegro nie poczekało nawet do efektu działań policji którą to powiadomiłem!

Robią i chronią patologie

 

gosc ma oryginalny produkt ktory dostal w zaplombowanym opakowaniu przez producenta plus dostal zwrot kasy :):):)

oznacz moderatorów