anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro.cz PROWIZJE I DOPŁATY do wysyłek

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Witam, cześć

W maju udało mi się sprzedać aż jeden przedmiot na Allegro.cz i właśnie patrzę na biling Allegro

 

Sprzedał się produkt za 45zł

Prowizja ok. 7zł

Dopłata " Allegro DHL Eksport - opłata za dodatkową ochronę ubezpieczeniową przesyłki do 10 000 zł " ok. 17zł

Razem 24zł poszło w powietrze 

Dodam że małe pudełeczko o wadze 0.5kg

 

Dziękuje, usuwam wszystkie aukcje z Allegro.cz 😂 CZESKI FILM 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Ooooo ja pie@%*!

Wchodzę na rynek Allegro.cz, zaznaczam aukcje wystawione na tym rynku, wywaliło też z Allegro.pl 😡

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Proszę o przywrócenie zakończonych aukcji na Allegro.pl które zostały usunięte z Allegro.cz 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci wejdź w zakończone, wystaw ponownie a potem zaznacz wszystkie i na zielonym pasku masz Rynki i kliknij wycofaj oferty z rynków zaznaczając Czechy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11  robię tak ale widzę aukcje pomieszane, z tymi co faktycznie się sprzedały a nie, 590 pozycji teraz sprawdzaj ręcznie, ja pierniczę

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dobra ogarnęliśmy to czyli przywróciliśmy swoje aukcje na Allegro.pl od Allegro.cz już trzymamy się daleko 😡

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci jak coś się nowego pokazuje na allegro trzeba do tego podchodzić z pewnym dystansem , osobiście najpierw się gapię , jak się już pogapię to się dalej gapię i zerkam na wpisy na Gadane , po zweryfikowaniu kilku wpisów wiem czy mam na to ochotę czy nie .

oznacz moderatorów

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Właśnie ta ochrona ubezpieczenia mnie zastanawia, to jakiś nowy ficzer, z którego nie można zrezygnować?

W regulaminie podane jest, że:

"W cenie każdej paczki jest zawarta ochrona ubezpieczeniowa do 500 euro."

a mimo wszystko liczy mi dodatkowo za każdą paczkę


oznacz moderatorów

adiesel
#8 Zapaleniec#

Właśnie otrzymałam pierwsze zamówienie z .cz. I nie wiem,jak do niego podejść...

Nie dość, że kurs korony wg przelicznika Allegro gorszy niż NBP, to jeszcze nie wiadomo ile kasy wróci na konto z PayU, bo zamówienie malutkie, a wypłata 1-go każdego miesiąca.

Do tego nie wiadomo, jaka będzie faktyczna prowicja, bo Allegro z pewnością ją przeliczy wg kursu z dnia wystawienia faktury.

Wg cennika Allegro koszt wysyłki DPD do Czech to 18,99 zł. Opcję ubezpieczenia udało mi się odznaczyć, ale dopiero jak nadam paczkę to poznam jej faktyczny koszt. Albo i nie, bo nie wiem, czy będzie w PLN czy w KC... 

Klientom zagranicznym wystawiam paragony w PLN, zgodnie z cenami na Allegro.pl. Jestem na KPiR, więc nikt mnie za to nie rozstrzela - ewentualnie stracę (lub zyskam). Księgowa "nie będzie się nurzać w takim bagnie" - dosłowny cytat XD.

Podliczę to pierwsze zamówienie, może poczekam na drugie, ale jednak kariery sobie na Allegro.cz nie przewiduję...

Allegro zrobiło kolejnego bubla. Jestem tu już 15 lat i tych bubli było pewnie z 5 tysięcy. A my, Sprzedawcy cały czas za nie płacimy i nie widać alternatywy.

**piiip** padło, **piiip** nie nadaje się do pracy, **piiip** też nie bardzo..

**piiip**s nam zostaje? Może dla odmiany Chińczycy zaczeliby importować oryginalne części, zamiast sprzedawać nam swoje podróbki? Pewnie nie zechcą...

P.S. To nie jest pytanie, tylko wylewanie żalów... XD

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@adiesel ogólnie nie polecam sprzedaży na Allegro.cz, lepiej sprzedawać na ich rodzimych portalach, zasady i opłaty czytelne, itp

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Podziwiam za bycie testerem serwisu będącego w wersji pre alfa 😉

Gdyby za to płacili, ale żeby dopłacać do wykonywanej pracy?

oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

Chyba lepiej było by działać w dropie z tamtejszymi hurtowniami i omijać zagraniczne przesyłki.

oznacz moderatorów

danmitsu
#8 Zapaleniec#

Nie możną wymusić na nadawcy ubezpieczenia przesyłki jeżeli jest zaznaczona wartość ubezpieczenia 0zł.Sprawa rozwojowa

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zamiast podejść z entuzjazmem do handlu na A.CZ każdy sprzedawca podejrzewa tu podstęp 😂 i to mi się podoba.🤣

Chciałbym doczekać chwili kiedy prowizja za sprzedaż dojdzie do 100%

oznacz moderatorów