anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro days - jak mam to zaksięgować na kasie ?

megii_ss
#12 Orędownik#

Cena regularna 169,99
Cena w Allegro days 149,99
Wyrównanie w programie Allegro Ceny 9,57

Na jaką kwotę wystawić paragon dla klienta bo już się pogubiłam (pierwszy raz uczestniczę w czymś takim)

 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@megii_ss a na jakiej zasadzie jest wyrównanie, jak odliczają od salda to wystawiasz na tyle ile wpłacił klient 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

wpłatę od klienta mam na 149,99
dopłatę od allegro mam na 9,57 - widoczna jako wpływ w rozliczeniu allegro

a w zamówieniu widnieje informacja: Przy wystawianiu faktury bądź paragonu zwróć uwagę na kwotę, która wpłynęła na Twoje konto.

I tak, wpłynęły dwie kwoty więc co mam nanieść na paragon ?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@megii_ss klientowi na 100 % wystawiasz na 149,99 zł a te 9,57 zł ja masz jako oddzielną kwotę doliczoną do salda PayU czy P24 i możesz wypłacić to nabij oddzielnie bo to przychód i wywal paragon 🙂 a jak masz odliczone od salda, faktury jako rabat to olej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

jeszcze jedno, 9,57 nabić na kasę oddzielnie ale jako co ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@megii_ss NIE !!! 9,57 masz w bilingu 

oznacz moderatorów

SzafaPraszka
#7 Wielbiciel#

Czyli co wystawić paragon lub fakturę dla allegro z nr ich nip-u jako opłata bilingowa. Tak by było najlepiej. Klient płaci tyle i na tyle dostaje paragon. Allegro dopłaca tyle i na tyle dostaje papier . Ok. Ale co w przypadku reklamacji lub zwrotu. Allegro sobie to zabierze ? i wystawi na to fakturę? A klientowi oddamy w przypadku uznanej reklamacji tylko tyle ile zapłacił ? 

Może ktoś się wypowie od strony księgowej ?  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SzafaPraszka nic nikomu nie wystawiasz !!!  nabijasz na paragon, fakturę co wpłacił klient a różnicę allegro Ci daje w formie rabatu transakcyjnego, i na to nic nie wystawiasz !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SzafaPraszka
#7 Wielbiciel#

Te dopiski allegro tylko wprowadzają w błąd , jest dużo ludzi, którzy tą dopłatę księgują podwójnie. Klientowi wystawiając na kwotę pierwotną.  Ale ludzie z allegro tu chyba nie zaglądają. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

dla mnie to klient ma mieć na paragonie tyle ile zapłacił 

reszta jest przecież rozliczana z allegro

oznacz moderatorów