anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Odbiór w Punkcie DHL

MAMY ROZWIĄZANIE!
jax1987
#10 Popularyzator#

Proszę o informację do jakiej wagi rzeczywistej i gabarytowej są przesyłki Allegro Odbiór w Punkcie DHL?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@jax1987 Informację o maksymalnych wymiarach i wadze takich przesyłek znajdziesz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
jax1987
#10 Popularyzator#

Otrzymałem taką dopłatę 19.99 Dopłata za wagę do usługi Allegro Odbiór w Punkcie DHL do paczki o wadze powyżej 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej); Package weight = 20740g

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jax1987 zgodnie z naszym cennikiem maksymalna waga rzeczywista lub gabarytowa dla podstawowej ceny paczki wynosi 25 kg.
[edytowano]

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mt-pak
#7 Wielbiciel#

Widzę, że Pani moderator tak zna cennik który linkuje, że aż musiałem założyć tu konto. W cenniku o którym Pani pisze jest mowa o Allegro Kurier DHL a nie Allegro Odbiór w Punkcie DHL.  Tutaj ma Pani "wasz" opis usługi https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-odbior-w-punkcie-dhl-informacje-dla-sprzedajacych-jnzor... i jak wół podaliście max wagi 25kg i gabarytowej 31,5kg a nie 10kg. Sam dostałem te dopłaty i jest to robienie z nas debili. Sami podajecie max wymiary i wagę paczek a potem walicie za to dopłaty. Allegro w pełnej krasie - ukraść i liczyć, że nikt się nie kapnie. A jak kilku się kapnie to nic i tak wydoiliśmy innych którzy się nie kapnęli. DRAMAT

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mt-pak masz rację i przepraszam za mój błąd. Poprawiłam już swoją wypowiedź wyżej, aby nie wprowadzała zamieszania. Natomiast dla metody Allegro Odbiór w Punkcie DHL maksymalna waga to 25 kg - rzeczywiste lub gabarytowej. Zgodnie z artykułem, który załączyłeś, przesyłka może posiadać maksymalną wagę gabarytową (przestrzenną) do 31,5 kg, ale podstawową jest 25 kg i powyżej tej wartości mogą zostać naliczone opłaty. 

w_kiwi_0-1689232517490.png

Zaznaczę, że opłaty są naliczane przez przewoźnika na fakturze, którą otrzymuje Allegro - wtedy opłaty są naliczane na rachunki partnerów. 
@mt-pak @jax1987 jeśli nie zgadzacie się z naliczonymi opłatami, macie prawo do złożenia reklamacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
marcus0015
#9 Pomysłodawca#

DHL idzie drogą DPD. Ja też dostałem dopłaty 19,99 zł za paczki które miały realnie 21 kg, gabarytowo jeszcze mniej. Z tą różnicą, że w moim przypadku postarali się bardziej i wpisali 26,5 kg. To już jest systemowe działanie, zmuszanie do kolejnych metod dostawy to bat na tych, którzy nie mają ochoty dopłacać firmom na D.

oznacz moderatorów
mt-pak
#7 Wielbiciel#

No właśnie chodzi o to, że naliczają dopłaty za paczki powyżej 20kg co jest absolutnie niesłuszne. Mnóstwo osób się nie skapnie więc powinniście rozesłać wszystkim którzy mają tą metodę dostawy informację, że jest taka sytuacja bo wg mnie jest to błąd i powinniście to jako "partner" wyprostować.

oznacz moderatorów
jax1987
#10 Popularyzator#

Powinien zająć się tym urząd i nałożyć kilka milionów kary. Już doceniam Pocztę Polską duże paczki i nie ma dopłat. 

 

oznacz moderatorów