anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro one box-kurier odbiera paczki na drugi dzień , a allegro informuje klienta że dostawa jutro

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Zakupy zrobione w moim sklepie do godziny 13 są wysyłane w tym samym dniu.

Allegro informuje też o tym Klienta .

Wrzucając paczkę do paczkomatu allegro one box o godzinie 13.05 kurier odbiera ją dopiero w następnym dniu , co oznacza ,że paczka nie dotrze na czas.

Jaka jest godzina graniczna podjazdu kuriera do paczkomatów allegro one box ?

Zaznaczę ,że chodzi o paczkomat one box w Gliwicach na dworcowej koło biedronki.

Zrobiłem też test i wczoraj wrzuciłem paczkę do tego paczkomatu o godzinie 11.31 i oczywiście kurier jej nie odebrał . Odebrał ją dopiero dzisiaj.

Jeśli to ma tak działać to trzeba będzie zrezygnować z tej metody wysyłek.

oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Już kapuję! TRZEBA WYŁĄCZYĆ dostawę przez UPS!

Wtedy nie będzie klient miał dwóch NIEZROZUMIAŁYCH OPCJI do wyboru:

1. "Allegro One Box, One Kurier"
2. "Allegro One Box"

Ktoś, kto widzi coś takiego jak wyżej na pewno rozumie różnicę! PRAWDA?!

A różnica jest taka, że opcja nr 1 to kurierzy Allegro, opcja numer 2 to kurierzy UPS (tfu!).

Na stronie POMOCY ALLEGRO znalazłem plik PDF od UPS (Allegro One Box), że jeżeli włożę paczkę do godziny 16:30 do automatu, zostanie ona zabrana tego dnia. Jak widać paczki włożone o 12:58 NIE ZOSTAŁY ZABRANE.

Jednocześnie mam napisane, że paczki obsługiwane przez Allegro (Allegro One Box, One Kurier), dla mojego kodu pocztowego mogą być nadawane do 12:00 w automatach paczkowych. W rzeczywistości jedna paczka nadana o godzinie 14:50, została zabrana po godzinie 15:00.

WNIOSEK!?

WYPAD MI Z TYM UPS, czyli "Allegro One Box". Syf jakich mało! Zapewne oni też dowozili, gdy kiedyś zamówiłem jako konsument? Zamówiłem u kilku sprzedawców - wszystkie InPosty przyjechały w ciągu 24h, a ten jeden Allegro One Box przyjechał po 3 dniach! 😄

Piotr
oznacz moderatorów
siesio
#10 Popularyzator#

U mnie kurier UPS odbiera paczki jak zrobimy zlecenie nawet o 12.00. Wpada zazwyczaj około 14.00. Nie narzekamy.

Niestety Allegro BOXy to porażka, tu potwierdzam, ruletka totalna. Niezależnie od tego o której godzinie wrzucimy to nie możemy być pewni odbioru w gwarantowanej godzinie podanej w zestawieniu. Testowane 3 różne paczkomaty (Wrocław).

 

PS. Czy wy myślicie, że my nie mamy co robić i tylko sprawdzać każdą z paczek z osobna i za każdym razem reklamować? Tak jak pisał ktoś wcześniej, to jest globalna porażka, nie pojedyncze przypadki.

oznacz moderatorów
AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

To w końcu jak to jest? Da się wybrać z tych wszystkich przymuszonych opcji chociaż jedną, która działa i ktoś to odbiera? Czy chociaż jedna z tych wszystkich nie poskutkuje negatywami? Jakieś propozycje? Bo nie wiem co robić, czy rezygnować od września ze SMART i poobniżać po prostu koszty wysyłki czy dalej oferować Smart ale wybrać jeden z tych badziewi wysyłkowych Allegro? Ratujcie. Mam jeden zielony paczkomat Allegro w okolicy. Jeśli mogę wybrać coś co będzie odbierane na czas (przez kuriera allegro a nie UPS z którym dawno zerwaliśmy współprace i nigdy więcej nie chcę z nimi jakiejkolwiek współpracy) to chętnie to wybiorę jeśli to pozwoli zachować Smart i nie ryzykować negatywów.

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@AQUAFISH1 - jeżeli wyłączyć to co widać na obrazku niżej, to nie utracisz Smart, bo zostawiasz to co jest następne, czyli Allegro One Kurier.

Minusem wyłączenia Allegro One Box (UPS) jest fakt, że ograniczasz nieco liczbę kupujących, gdyż UPS obsługuje zielone BOX-y w całej Polsce oprócz kilku dużych miast. Duże miasta (lista chyba będzie się wydłużać z czasem?) jest obsługiwana przez kurierów Allegro i w nazwie, na końcu, widać "One Kurier". Jest to dość myląca nazwa, bo człowiek myśli sobie, że dostawa jest kurierem do drzwi, ale nie... jest to dostawa zarówno do drzwi, jak i do OneBoxów.

Screenshot_33.png

 

Piotr
oznacz moderatorów