anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - jak jest liczone do jakości sprzedaży Szybka Wysyłka/Wysyłka w terminie?

jolantab
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o wyjaśnienie.

Zgodnie z regulaminem allegro, jeżeli przesyłka zostanie nadana w automacie PRZED godziną graniczną - w tym wypadku jest to 15.00, to jest nadana w terminie, i kurier powinien ją jeszcze tego dnia wyjąć.

Natomiast otrzymuję odpowiedzi od konsultantów, że ta godzina 15.00 nie jest godziną graniczną, tylko przesyłkę należy nadać wcześniej, jakieś kilka - kilkanaście minut wcześniej,

???

Czy przesyłka nadana o godzinie 14.56, czy 14.59 - jest traktowana jako nadana PO terminie??? (przy godzinie granicznej - 15.00)

Czy gdzieś w regulaminie czy na innych stronach allegro jest taka informacja? Proszę o jej wskazanie.

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab Przesyłka zostaje uznana za nadaną w momencie zeskanowania jej przez kuriera, a nie poprzez samo umieszczenie jej w automacie. Jeśli nadasz do tej godziny granicznej, przewoźnik zapewnia, że taka przesyłka zostanie odebrana jeszcze tego samego dnia- wtedy właśnie zostanie nadana. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie.

Proszę o uściślenie:

Zgodnie z regulaminem allegro, jeżeli przesyłka zostanie nadana w automacie PRZED godziną graniczną - w tym wypadku jest to 15.00, to jest nadana w terminie, i kurier powinien ją jeszcze tego dnia wyjąć.

Czy tak?

Czy przesyłka nadana o godzinie 14.56, czy 14.59 - jest traktowana jako nadana PO terminie??? (przy godzinie granicznej - 15.00)

Jak jest traktowana taka przesyłka:

Jako nadana w terminie czy jako nadana PO terminie?

@w_kiwi, Odpowiesz mi?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab Ja Ci odpowiedziałam na pytanie. 🙂 Przesyłka jest uznawana za nadaną w momencie odebrania przez kuriera, czyli nie ma znaczenia, czy wsadzisz ją do automatu o 14:56, czy o 15:00. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Ok.

Zamówienie  c6d86ee0-db9f-11ee-af02-fb3267871e3a

nadane 

https://allegro.pl/kampania/one/kurier/sledzenie-paczki?numer=A000H3PX84#

NADANE W DNIU ZAMÓWIENIA O GODZINIE 14.59.

Do tej pory nie zostało wykluczone z jakości sprzedaży (wysyłka w terminie).

Pomimo mojego zgłoszenia z dnia 08.03. "40642111"

Odpowiedzi konsultantów. Nie jednego. WSZYSTKICH:

-"Prosiłbym więc o nadawanie do 15 minut wcześniej. Wtedy nie pojawi się niejasność związana z opóźnieniem przesyłki."

- "W przyszłości zachęcam aby zlecenia nadawać w automacie paczkowym kilka minut wcześniej aby system miał możliwość wcześniejszego wygenerowania zlecenia dla kuriera. "

-"Jako iż przesyłka musi zostać przyjęta przez automat oraz wygenerować podjazd kurierski, przesyłki należy nadawać w automacie z wyprzedzeniem kilkuminutowym"

-"Przesyłka w automacie paczkowym została razem z podjazdem kuriera wygenerowana o godzinie 15:00:30. Status który pokazuje Pani na zdjęciu jest statusem rozpoczęcia tej rejestracji. "

-" W tym przypadku system nie wyrobił się wystawić dla Państwa paczki w ciągu 54 sekund jako do odbioru tego samego dnia przez kuriera, co skutkuje wydaniem paczki następnego dnia roboczego. Allegro działa zgodnie z regulaminem lecz nie jestem w stanie zagwarantować regulaminowego działania systemu w przeciągu 54 sekund. "

- "Allegro funkcjonuje zgodnie z regulaminem niestety nic nie poradzimy na to że każdy system potrzebuję paru minut na zarejestrowanie czynności. Nie jestem w stanie Państwu dokładnie określić ile system potrzebuję czas na wypełnienie kilku czynności. Jeżeli chodzi o nadanie przez Państwa przesyłki o godzinie 14;59;06 mogło zabraknąć trochę czasu dla systemu na wygenerowanie potrzebnych dokumentów dla paczek i przesłania tego zlecenia dalej"

-"Sprawdziłem w systemie że nadał Pan paczkę 14:59 a godziną graniczną w tym automacie paczkowym jest godzina 15:00. Faktycznie zapisy w regulaminie informują o tym, że  należy nadać do tej godziny paczkę lecz trzeba pamiętać że system również potrzebuję chwili na przypisanie przesyłki do skrytki i wygenerowanie dla tej paczki zlecenia i przesłania go do oddziału logistycznego."

@w_kiwi 

to jak to jest? 

"czyli nie ma znaczenia, czy wsadzisz ją do automatu o 14:56, czy o 15:00. "

Dlaczego więc nie zostało to zamówienie od dwóch tygodni wykluczone z jakości zgodnie z moim wnioskiem?

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Skąd informacja o 15? U nas (Poznań) kurier odbiera paczki z automatu koło 13, tylko raz dziennie i nadanie po 13 to już automatycznie dzień obsuwy. 

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Sprawdź sobie tutaj

https://allegro.pl/kampania/one/kurier/godziny-graniczne

I za każdym razem, jak nie odbierze w przypadku twojego nadania w godzinie granicznej - zgłaszaj reklamację do allegro.

Oraz oczywiście zgłoś wykluczenie tych zamówień ze statystyk

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@jolantab padłam, godzina graniczna to 17:00 :)))) aż zrobię eksperyment 🙂

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Świetnie!

Reklamuj wszystkie przesyłki, które nadałaś przed 17, a zostały wyjęte z opóźnieniem.

A ja się tylko zastanawiam, dlaczego allegro z automatu nie wyklucza z jakości sprzedaży tych przesyłek... Przecież mają wgląd w godziny graniczne i godziny wyjęcia przez kurierów z automatów...

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@jolantab reasumując dyskusję: masz rację. Godzina graniczna to godzina graniczna, przesyłka nadana o 14:59 powinna być traktowana jako nadana w terminie. Tymczasowo, jeżeli zadziała to inaczej, będziemy ręcznie wykluczać takie "opóźnione" zamówienia z jakości sprzedaży, prosimy o ich zgłaszanie.

Postaramy się też oczywiście jak najszybciej rozwiązać tę sprawę systemowo.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę może niszową, ale ważną sprawę!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@msniezek A jak liczycie te przesyłki które ktoś opłaca na minutę lub dwie przed godziną graniczną i nie ma szans by je do tej godziny dostarczyć? Ostatnio tak mi klient opłacił ale na moje szczęście w tym dniu kurier się pół godziny spóźnił .

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Hej, w ustawieniach dostawy ustaw - wcześniejszą godzinę, niż godzina graniczna..

oznacz moderatorów