anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ONE punkt/paczkomat/box brak gabarytu na etykiecie

Pulse
#10 Popularyzator#

Witam,

Zauważyłem, że na etykietach na punkt allegro ONE brakuje oznaczenia jaki to gabaryt, czy można by to dodać?
Brak tego nieco utrudnia.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

serwis-texas
#20 Guru#

@Pulse 

Jak to?

Podobno są?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-teraz-latwiej-nadasz-przesylki-do-allegro-one...

Jak to wysyłasz? Z poziomu www WzA czy jakieś API?

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

przez API i przez Allegro nie ma znaczenia oznaczenia gabarytu brak

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

Dziewczynki, co z tymi gabarytami?

Naprawdę ma się to opierać tylko na wymiarach? Jak duże firmy niby mają to stosować?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Halo @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy dostaniemy odpowiedź w sprawie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas @Pulse jeśli chodzi o etykiety takie jak ta: 

Zrzut ekranu 2023-08-18 o 09.11.27.png

To są to etykiety generowane przez UPS i nie mamy na nie wpływu. Natomiast w przypadku etykiet One Kurier gabaryt jest widoczny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Jak to nie macie wpływu. Przecież to jest na zasadzie kooperacji, wystarczy złożyć do UPS wniosek o taką funkcję i nie powinno być problemu. Jak już tak ładnie skopiowaliście Inpost i ich dokładne wymiary skrytek to, trzeba było także zaczerpnąć inspiracji z etykiety, login klienta oraz gabaryt na etykiecie byłyby bardzo pomocne.

Uważam tą odpowiedź za daleką od idealnej, proszę o przekazanie tego wniosku. To pomoże wielu Sprzedawcom. Nie są to jakieś wymysły.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@_HolaOla_ 

Ola, ja z tego nic nie zrozumiałem. Nie interesuje mnie One Kurier. Interesuje mnie One box. Zgodnie z linkiem, który zamieściłem nie muszę wprowadzać żadnych wymiarów tylko gabaryt (S, M, L). Moje pytanie jest takie czy ta funkcjonalność działa i czy działa również w oparciu API do WzA? Może ja źle zrozumiałem @Pulse  i funkcjonalność działa tylko brak jest oznaczenia na etykiecie?

Ola, będę bardzo wdzięczny bo zaraz muszę to wprowadzić do firmy a lubię być przygotowany na 100%. Dzięki

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas w samym procesie nadawania w Wysyłam z Allegro nie ma zmian i funkcjonuje to dokładnie tak jak jest opisane w podlinkowanym przez Ciebie artykule. Moja wypowiedź dotyczy wyłącznie oznaczenia gabarytu na etykiecie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@_HolaOla_ 

Podziękował, kwiatuszku!

@Pulse  z czystej ciekawości. Po co Ci to oznaczenie na etykiecie? Nie widzę za bardzo funkcjonalności dla wysyłających?

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Przykład kilkaset paczek, kilku pakujących, kilku robiących etykiety.
Niektóre paczki można zrobić zarówno na gabatyt A lub B, B lub C.
Zaczynając pakować osoba pakująca patrzy na etykiete i od razu wie, że tutaj ma się próbować zamknąć w danym gabarycie.

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Zarówno Poczta Polska jak i Inpost mają gabaryt na etykiecie, oraz login Klienta.

Niestety Wasza etykieta Allegro ONE w kooperacji z UPS jest bardzo niedopracowana, pytanie teraz czy chcecie długo czekać i męczyć Sprzedawców taką rażącą niedoróbką czy przyznacie się i zaplanujecie zmianę tego stanu?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Pulse 

Rozumiem że najpierw generujecie etykiety i to dopiero trafia na magazyn?

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

tak osoby pakujące otrzymują liste zamówień wraz z towarem, oraz dokumentami sprzedaży oraz etykietami.
Następuje spakowanie wraz z dowodem zakupu oraz oklejenie od razu etykietą.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Pulse 

Dobra, wziąłem się za to. Faktycznie te etykiety od UPSa słabsze od Inpostu i Pocztexa. Np brak oznaczenia (dla bezpieczeństwa) że przesyłka opłacona metodą SMART. Loginu nie ma chodź ja go nie potrzebuje. Gabaryty działają, widać je w zamówieniach z poziomu www.

Zgadzam się z Tobą w kwestii odpowiedzi Oli. To jest usługa Allegro, UPS jest tylko podwykonawcą. Całkowita odpowiedzialność za wygląd tej etykiety leży po stronie Allegro.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Pulse a poco Ci te dane. Rozmiar wybierasz przy generowaniu przesyłki.

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

No tak, ale jak masz kilkadziesiąt paczek i dajesz różnym osobom do pakowania to jednak ten wymiar by zdecydowanie pomógł

oznacz moderatorów