anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect dla nieuczciwych kupujących

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Witam Sprzedałem perfum oryginalny kupującej X 

Kupująca otrzymała perfum i za 2 h zgłosiła jego zwrot. 

Powód zakup przez pomyłkę  ( zdziwienie moje )......

ale.... jak przez pomyłkę?  skoro  zanim kupiła zadała mi kilka pytań i wysłała nawet swoje zdjęcie tej samej wody upewniwszy się, ze to ta właśnie woda .

Lekka niepewność napawa mój optymizm 

 Napisałem jej, ze jeśli perfum wypsikała to zwrotu nie uznam .

odp kupujacej - ależ nie,  jednak pani się pomyliła hmmmm 

Ok .... czekam na zwrot .

Odesłała tego samego dnia ( Kilka godzin później )na następny dzień mam zwrot u siebie .

paczka pachniała u kuriera w samochodzie i juz wiedziałem ze to nie będzie czysty zwrot 

i co perfum podmieniony -nakrętka która się nie odkręca w oryginalne, w tej jest odkręcona ulewa się zawartość 

korek na atomizer bez złotej farby 

Pisze rzecz jasna do kupującej- ta od razu dyskusję zakłada .

wiec tam przedstawiam swoje dowody. Pani zorientowana widać na świetnie-  wzywa Alegro do "pomocy " w oszustwie.

twierdząc, ze taką wodę -UWAGA  to ja jej wysłałem, tylko, ze tego nie zgłaszała- biedna pani Anna napisała .

Allegro odpisuje ze mam pomniejszyć kwotę zwrotu a resztę jej zwróć z allegro protect bez sankcji dla mnie BEZ PUNKTÓW UJEMNYCH ITD 

....... mają Państwo prawo do pomniejszenia kwoty zwrotu, jeśli towar wrócił do Państwa w zmienionym stanie. Proszę zamieścić w dyskusji wyliczenia aktualnej wartości perfum i zwrócić kupującej tę właśnie kwotę. Pozostałą część należności zwrócimy kupującej w ramach Allegro Protect, oczywiście bez doliczania tej kwoty do Państwa rachunku. ......, gdy sprzedający zwróci Pani wyliczoną przez siebie kwotę, proszę wezwać nas do pomocy w dyskusji. Umożliwimy Pani skorzystanie z Allegro Protect i zwrócimy pozostałą kwotę.

Tak tez zrobiłem. Jednak dziś, otrzymuje w dyskusji wpis od allegro ::

X na złożył wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect do tego zamówienia. Wkrótce go rozpatrzymy.

Prosimy Sprzedającego o ostateczne stanowisko w sprawie, którą zgłosił Kupujący.

X  jeżeli nie dostarczyłeś towaru lub nie rozpatrzyłeś reklamacji Kupującego to kwotę zaakceptowanego wniosku doliczymy do Twoich rozliczeń z Allegro.

Tak to własnie działa mnie nalicza koszty jednak a paniusi, która ewidentnie mnie oszukała wypłacą środki 

to jest zdumiewające wręcz 

 

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz na koniec zawsze wyspowiadają się boty z zaprogramowaną odpowiedzią. Jeżeli Ci doliczą to odwołuj się dołączając wypowiedz allegro w dyskusji.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

tak, ale to jest program dla nieuczciwych kupujących 

wyobraź sobie ze ja kupie drogi krem wyjmę zawartość i włożę coś z taniego z Biedronki 

i powiem ze takie coś mi przesłano 

przecież to absurdalne 

dochodzimy do patologii 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz  Dołączam  się do kolegów którzy już wyrazili swoje oburzenie na postępowanie kupującej....   ale  czegoś nie rozumiem

Masz zdjęcia przedmiotu w ofercie sprzedaży, potrafisz zrobić fotki odesłanych perfum.

Zadanie dla przedszkolaka: znajdź  5 różnic  w wyglądzie przedmiotów na tych zdjęciach

Jeżeli nie zakwestionowałaś że zwrócono nie ten sam przedmiot to do kogo masz pretensję?

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

napisałem ze zakwestionowałem 

a pani od razu zrobiła dyskusje na moje zakwestionowanie 

przecież tam napisałem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przed wypłata z Allegro Protect sprzedajacy ma możliwość odniesienia się do wypłaty środków. Oczywiście takie rzeczy nie powinny mieć miejsca a jak tak było to nawet skłania się pod "oszustwo". Chcieli iść na rękę kupującemu to mogli sprzedającego nie obciążać. Moderacja może podsumuje takie działania: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Masz zdjęcia? Pisz odwołanie. Domagaj się zwrotu właściwego przedmiotu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie należy palić ziół bo później pisze się na forum kłamstwo i główka źle działa, nigdy na forum nikt nie zachęcał do oszustwa takiego jak tu opisane, do żadnego. Cyba że ma na myśli izraela żeby "spuszczać kupujących na drzewo."👶

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz tylko taka kupująca obeznana z naciąganiem na allegro nie zdaje sobie sprawy co będzie jak zgloszenie trafi na policję z art 286 za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem czyli oszustwo i że wtedy się jaja skończą bo policja łaskawa nie będzie

 

Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

jesli doliczą mi ten koszt to zgłosze to na policje 

niestety to jest niedomyślenia aby takie sytuacje miały miejsca 

zapewniono mnie ze nie będzie dla mnie sankcji 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz w tym problem ty nie masz sankcji, ona ma co chwilę nowe perfumy, a allegro oddaje protecta n-ty raz - przerabiałem u mnie klientka wenflonem wypompowała samoopalacz z puszki ala dezodorant i wlała wodę gdybym nie miał kilka razy praktyk w szpitalu w sterylizatorni to bym się nie kapnął bo raczyła odesłać cieknącą puszkę w zgrzanym rękawie do autoklawu. Do tego pomyliła sobie reklamacje i rozmawiajac ze mną telefonicznie pyskowała na mnie do mnie bo myślała że rozmawia z kolejnym sprzedającym zrobionym w bambuko na ten sam produkt. Oczywiście **piiip** na bialym koniu z protectem w zębach wleciało. Program ochrony patologii pełną gębą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz podpowiem na wielu produktach można się łatwo zabezpieczyć od takiego dziadostwa wystarczy sobie wyrobić małą pieczątkę z logo sklepu i kupić tusz uv i nabijać stempelek na produkt. Potem logo widać pieknie w świetle uv z lampy a w realu nie. Wystarczy tylko nagrywać jeszcze pakowanie z nabijaniem stempla i masz dowód nie do podważenia że to nie twój towar.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

wiesz co .. tak ale zawsze może powiedzieć ze to co nagrane to jedno a to co wysłane to drugie 

klient który chce oszukać zrobi wszystko aby oszukać 

Oni wiedzą ze allegro protect wypłaci stąd przekręty inaczej tego nazwać nie można 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  

Dzięki, to teraz wiem dlaczego Allegro zmieniło Program Ochrony Patologii na  Allegro Przekręt

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Ale ja mam zaznaczone, ze to mój produkt ale co z tego jak nieuczciwy klient uprze się ze to nie on i co mu zrobisz 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz ciekawe jak bedzie sie upierał na policji wobec dowodów o których istnieniu nie wiedział

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

to jest S x  x x two !

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Proszę. Zawsze przed wysłaniem części elektronicznej fotografuje ją.

Często wysyłam klientowi kupującemu sms w dniu wysyłki.

Tu rozmowa z kupującym dzień przed i drugie foto - towar odesłany.

Pan przymierzył, sprawdzić chciał, czy to wina tego elementu. Połamał. Odesłał. Zgłosił zwrot.

..i jak tu nie kochać ALLEGRO ? Screenshot_20230818_110001_com.android.mms.jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@brakestop oddaj 1zł zgodnie z art 34 część do utylizacji i niech sobie sam składa reklamację wyslij mu oswiadczenie o zrzeczeniu sie roszczenia reklamacyjnego i protokół szkody

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@brakestop  To jest właśnie przykład manipulacji.

Zdjęcie Nr 2 zostało zrobione z innej pozycji, widać jakiś odłamany bolczyk ale nie widać czy z tego przedmiotu bo przedmiot jest odwrócony. Nie da się porównać.

Dobre foto żeby oszukać bota Allegro ale nie  kogoś patrzącego.

oznacz moderatorów