anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect dla nieuczciwych kupujących

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Witam Sprzedałem perfum oryginalny kupującej X 

Kupująca otrzymała perfum i za 2 h zgłosiła jego zwrot. 

Powód zakup przez pomyłkę  ( zdziwienie moje )......

ale.... jak przez pomyłkę?  skoro  zanim kupiła zadała mi kilka pytań i wysłała nawet swoje zdjęcie tej samej wody upewniwszy się, ze to ta właśnie woda .

Lekka niepewność napawa mój optymizm 

 Napisałem jej, ze jeśli perfum wypsikała to zwrotu nie uznam .

odp kupujacej - ależ nie,  jednak pani się pomyliła hmmmm 

Ok .... czekam na zwrot .

Odesłała tego samego dnia ( Kilka godzin później )na następny dzień mam zwrot u siebie .

paczka pachniała u kuriera w samochodzie i juz wiedziałem ze to nie będzie czysty zwrot 

i co perfum podmieniony -nakrętka która się nie odkręca w oryginalne, w tej jest odkręcona ulewa się zawartość 

korek na atomizer bez złotej farby 

Pisze rzecz jasna do kupującej- ta od razu dyskusję zakłada .

wiec tam przedstawiam swoje dowody. Pani zorientowana widać na świetnie-  wzywa Alegro do "pomocy " w oszustwie.

twierdząc, ze taką wodę -UWAGA  to ja jej wysłałem, tylko, ze tego nie zgłaszała- biedna pani Anna napisała .

Allegro odpisuje ze mam pomniejszyć kwotę zwrotu a resztę jej zwróć z allegro protect bez sankcji dla mnie BEZ PUNKTÓW UJEMNYCH ITD 

....... mają Państwo prawo do pomniejszenia kwoty zwrotu, jeśli towar wrócił do Państwa w zmienionym stanie. Proszę zamieścić w dyskusji wyliczenia aktualnej wartości perfum i zwrócić kupującej tę właśnie kwotę. Pozostałą część należności zwrócimy kupującej w ramach Allegro Protect, oczywiście bez doliczania tej kwoty do Państwa rachunku. ......, gdy sprzedający zwróci Pani wyliczoną przez siebie kwotę, proszę wezwać nas do pomocy w dyskusji. Umożliwimy Pani skorzystanie z Allegro Protect i zwrócimy pozostałą kwotę.

Tak tez zrobiłem. Jednak dziś, otrzymuje w dyskusji wpis od allegro ::

X na złożył wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect do tego zamówienia. Wkrótce go rozpatrzymy.

Prosimy Sprzedającego o ostateczne stanowisko w sprawie, którą zgłosił Kupujący.

X  jeżeli nie dostarczyłeś towaru lub nie rozpatrzyłeś reklamacji Kupującego to kwotę zaakceptowanego wniosku doliczymy do Twoich rozliczeń z Allegro.

Tak to własnie działa mnie nalicza koszty jednak a paniusi, która ewidentnie mnie oszukała wypłacą środki 

to jest zdumiewające wręcz 

 

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

brakestop
#13 Ambasador#

naprawdę zarzucasz mi paragraf kodeksu karnego ? NAPRAWDĘ ?MmsCamera_2023-08-17-09-32-31.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody i masz prawo do zwrotu min kwoty, więc zrób to.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@brakestop  "naprawdę zarzucasz mi paragraf kodeksu karnego"

Ja nie zarzucam, od stawiania zarzutów są inni, lepiej  żeby cię to nie spotkało.

Zauważyłem tylko że wklejasz różne fotki które mają potwierdzać jakąś tezę  a ze zdjęć nic takiego nie wynika,  widać kilka  różnych przedmiotów.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Wg moich obserwacji na allegro bezpieczniej jest sprzedawać podróby perfum niż oryginały.
Handlarz podróbkami jeśli klient ma jakieś zastrzeżenie to zwróci kasę (marża ogromna, więc go stać) i wg allegro sprawa jest załatwiona, klient ma towar i kasę = jest zadowolony.
Sprzedawca oryginałów tak łatwo kasy nie zwróci (marża niska), więc wg allegro sprzedawca jest problemowy, bo klient jest niezadowolony i trzeba go zadowalać z allegro protect.
Może zacznij sprzedawać podróby? Większy zysk, mniej problemów.

oznacz moderatorów