anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wybierze przewoźnika dla osób korzystających z dostawy kurierskiej

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Możecie to potwierdzić bo nigdzie nie mogę znaleźć źródła 🙂

https://ecomersy.pl/nowe-rozwiazanie-na-allegro-klient-nie-musi-decydowac-kto-dostarczy-jego-przesyl...

Allegro proponuje klientom nowe rozwiązanie – platforma sama wybierze przewoźnika dla osób korzystających z dostawy kurierskiej. Nie jest to oczywiście opcja obowiązkowa, kupujący wciąż będzie mógł samodzielnie zdecydować, z czyich usług chce skorzystać, kiedy kliknie w „pokaż więcej metod dostawy”.

Więcej szczegółów

W formularzu dostawy oraz płatności kupujący mogą już zobaczyć dodatkową metodę dostawy na adres – Kurier. Nie widzą przy niej nazwy konkretnego przewoźnika: jeśli klient wybierze tę metodę, Allegro wybierze firmę za niego, a następnie poinformuje o tym w podsumowaniu zakupów.

Konkretne metody dostawy

Operator platformy wyjaśnia, że to rozwiązanie pojawi się w określonych przypadkach. Zakup musi być realizowany w ramach programu Smart i przekraczać minimalną wartość zamówienia dla dostawy kurierskiej (65 zł). Sprzedający powinien udostępniać następujące metody dostawy: Allegro One Kurier, Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DHL, Allegro Kurier Pocztex i Allegro Kurier UPS.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
az1rael
#21 Demiurg#

Czytałem i wklejałem kiedyś link do artykułu to domyślna opcja jak nie zmieni na wybranego kuriera np inpost to zgadnij czym domyslnie wysla kupujacemu paczke... i kto odpowiada za doreczenie @kostas11 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Widocznie chcą do siebie przytulić wszystkich niezdecydowanych i tych co zaczynają kupować na portalu .

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Informowaliśmy o tej opcji w Aktualnościach skierowanych do kupujących - tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kapelanczyk
#1 Nowicjusz#

Rozwiązanie beznadziejne.

Allegro narzuca wybór kuriera, który do nas (jesteśmy sprzedawcą) przyjeżdża dzień później, albo nie potrafi często zabrać wszystkich paczek.

Podczas gdy nasz domyślny (sprzedawcy) kurier zabiera paczki codzienne, o tej samej godzinie i zawsze ma miejsce na samochodzie.

Cała ta pseudo "funkcjonalność" powoduje, że klient dostaje gorszą usługę.

Zmieńcie to!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kapelanczyk przeczytaj to na spokojnie jeszcze raz 🙂 nikt Ci nie da innego kuriera niż masz do tej pory, kupujący wybierając metodę kurier dostanie losowo ( domyślnie OneKurier ) z kurierów których masz udostępnionych !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
versanis
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to żebym to ja wybierał domyślnego, a nie Allegro.

oznacz moderatorów
versanis
#7 Wielbiciel#

Dla przykładowej paczki
- UPS nie zabiera ze względu na gabaryty
- DPD - Nigdy nie ma miejsca na samochodzie i nie chce zabierać większej ilości paczek. Sytuacja powtarza się notorycznie, zgłoszenia na centralę i oficjalne pisma nic nie dają
- DHL - Przyjeżdża jak chce, przeważnie podjeżdża po zamknięciu firmy (pracujemy do 15) i mówi, że nie zdąża obsłużyć rejonu. Sytuacja powtarza się notorycznie
- Poczta Polska - podstawia duży samochód, regularnie, zawsze o 14.

Chcę po prostu mieć SMART i domyślnie wysyłać Pocztą.

 

oznacz moderatorów