anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wymusza szybszą wysyłkę.

MAMY ROZWIĄZANIE!
stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#
  • Zauważyliście, że allegro wymusza szybszą wysyłkę niż deklaracja sprzedającego? Klient dziś dokonał zakupu a czas wysyłki jaki był w ofercie to 2 dni robocze, czyli paczka powinna być nadana w piątek. Czas na wysyłkę jaki mam podany w zamówieniu to do czwartku. Po to ustawiam taki czas wysyłki ponieważ potrzebuję takiej ilości czasu na przygotowanie paczki. Wymuszsnie szybszej wysyłki niż deklaracja sprzedającego i obniżenie punktów w jakości sprzedaży, jeśli nie zostanie wysłana w wymuszonym przez allegro czasie nie jest fair i jest to nieuczciwia praktyka polegająca na wyższości portalu nad jego użytkownikiem. Przyzwyczaiłem się, że często wprowadzają w błąd kupujących podając inny czas dostawy na podstawie swoich wyliczeń ale wymuszanie szybszej wysyłki ponieważ allegro tak sobie wyliczyło to już gruba przesada! 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Oni wyliczają na podstawie twoich poprzednich wysyłek . Jak chcesz tego uniknąć to ustaw taki sam czas na wysyłkę w swoich aukcjach i żadnych nie wysyłaj wcześniej niż ostatni możliwy dzień w czasie deklarowanym.

oznacz moderatorów
stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

To po co każą podawać czas na wysyłkę? Chyba po to jest taka opcja, żeby kupujący byli poinformowani kiedy dostaną paczkę a sprzedawca miał czas bez żadnych konsekwencji. Np.przez 2 tyg wyślę wszystko następnego dnia. a w trzecim tygodniu ustawie czas wysyłki 2 dni, bo będę musiał wyjechać to co? Nie będę mógł wyjechać bo okaże się, że jestem niewolnikiem allegro, które wymusza szybszą wysyłkę, następnego dnia🤣

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Spróbuj SPRZEDAŻ-JAKOŚĆ SPRZEDAŻY- SKUTECZNŚĆ WYSYŁKI- WYŁĄCZ DOSTAWY SZYBSZE NIZ MOJA DEKLARACJA. Działa to 10 dni i trzeba znowu wyłączyć...

oznacz moderatorów
stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. Nie spodziewałem się.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Spoko. To jedna z ostatnich zmian. Nikt chyba nie płakał, że nie działa to powinno być ok.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki tyle że to działa tylko z deklaracją wysyłki 2 i 3 dni 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów