anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro zabija małe firmy

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

przez ostatnie lata allegro daje w kość małym firmom 

1- duża podwyżka prowizji  od sprzedaży

2- dodatkowa prowizja od sprzedaży ofert wyróżnionych

3- podwyżka cen wyróżnienia na 19zł za 10 dni, czyli w skali mc 100%

4- smart - (moim zdaniem "zabiło" to małe sklepy online, gdzie ludzie wystawiali taniej,  teraz przy smarcie klientowi który go wykupił bardziej opłaca się kupić na allegro) no tą zmianę akurat rozumiem

5- najgorsza będzie od kwietnia prowizja od kosztów wysyłki, to już do końca pogrąży sprzedawców tanich rzeczy.

pewnie o czymś jeszcze zapomniałam , ale moim zdaniem to się robi platforma tylko dla dużych firm, bardziej  galeria handlowa niż tak jak to kiedyś było fajny przyjazny bazar dla zwykłych ludzi.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Vryko
#18 Luminarz#

Od kilkunastu lat Allegro otwiera się na firmy i dużych przedsiębiorców. I owszem, dzieje się to kosztem najmniejszych. Kiedyś cytowana była nawet wypowiedź jednego z pracowników All, że odchodzą od dawnej formy sprzedaży - giga bazaru, właśnie na rzecz większych podmiotów. Więc jest to rzecz znana od lat i nie ma w tym nic dziwnego z punktu widzenia biznesu. To tylko nam się wydaje, że więcej drobnych sprzedawców przekłada się na duże zyski All. A prawda zapewne jest zupełnie inna. Założę się, że gros zysków dla All generują jednak duże firmy. Zajmowanie się drobnymi przedsiębiorcami nie ma uzasadnienia ekonomicznego. A to, że nam jest z tym ciężko, to już wyłącznie nasz problem. Przecież możemy stać się dużą firmą..prawda? 😉 Skoro Allegro "utrudnia" życie drobnym sprzedawcom, widać ma w tym jakiś plan. I bez wątpienia chodzi tu o kasę. Wylewanie żali na forum nic raczej tu nie zmieni, jako że Allegro ma takie, a nie inne podejście do tematu. 

Myślę też, że "Allegro lokalnie" miało być takim bazarkiem dla detalistów i małych firemek. Że wyszło to, jak kupa, to już inna sprawa. Ale być może po usprawnieniu i solidnej przeróbce, da się tam sprzedawać; na razie jednak AL to ujnia z patatajnią i nie zamierzam tam nawet zaglądać. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

całe szczęście,że od stycznia 2021 rusza polska **piiip**ka 🙂

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@ik-mercado-uk 

A konkretniej? 🤔

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

szyfruje mi wyraz więc napiszę tak platforma internetowa mająca w nazwie - największa rzeka na Ziemi w rodzaju męskim

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

jeśli chodzi o A...on to raczej nie dla małych firm

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

sprzedaję na ang i jak najbardziej dla małych tylko trzeba strasznie pilnować się z ratingiem sprzedawcy by nie zostać zblokowanym

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

czytałam ostatnio ponoć abonament około 40 euro i do tego prowizja 8-15 procent tez sporo

oznacz moderatorów