anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienie a otwarcie dyskusji.

dariuszszill
#11 Animator#

Witam, sytuacja wygląda następująco, klient zamawia firana na wymiar, w opisie widnieje informacja "Minimalna szerokość firany to 100cm, czyli 10 sztuk." Klient zamawia 2 sztuki, czyli za małą ilość, dostaje wiadomość od nas i telefon którego nie odbiera. Następnego dnia piszemy wiadomość do klienta, z informacją że zamówienie zostaje anulowane z powodu braku odpowiedzi. Środki został zwrócone, prowizja odzyskana, więc myśleliśmy że już jest po temacie.I dzisiaj nasze zdziwienie po klient zakłada dyskusje, dostajemy automatyczną odpowiedź od bota (który nie widzi że został już wykonany zwrot) Chciałbym się dowiedzieć dlaczego klient mimo wszystko może otworzyć dyskusje, skoro zamówienie nie doszło do skutku i umowa została zerwana? Dyskusja nie powinna się z automatu anulować? Skoro została zwrócona wpłata. Według mnie nie powinno dochodzić do takich sytuacji. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Screenshot 2023-07-25 at 05-56-53 Zamówienia.pngScreenshot 2023-07-25 at 05-59-11 Zamówienia.pngScreenshot 2023-07-25 at 05-57-21 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2023-07-25 at 05-57-27 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2023-07-25 at 10-49-10 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2023-07-25 at 10-49-56 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.png

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dariuszszill dlaczego ustawienia oferty umożliwiają klientowi zakup 2 szt skoro minimalna ilość to 10 ? . Masz błędnie skonstruowaną ofertę i popraw to bo problemy będą się namnażać .

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Bo jeśli klient się z nami skontaktuje to możemy wykonać mniejszą szerokość firany, mieliśmy podobne sytuacje i klient potrzebował to nie ograniczaliśmy minimalnej ilości sztuk.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

dariuszszill a niby dlaczego jak się klient skontaktuje wtedy wykonujecie taką firanę. Proponuję utrzymać zasady takie same dla wszystkich klientów i nie będzie problemu. A nie rozgraniczać na takich co się skontaktują i na takich co się nie kontaktują.

Kolejna kwestia, samodzielne anulowanie zamówienia po jednym dniu, wygląda słabo. Ktoś może nie mieć czasu się skontaktować, nie przeczytał, musi się zastanowić - powody mogą być różne. A Ciebie to nic nie kosztuje i możesz poczekać na informację zwrotną te kilka dni.

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Bo przy takim wymiarze cena jest inna, takie mamy zasady dla każdego klienta dlatego jest informacja że minimalna ilość sztuk to 10. Samodzielne anulowanie zamówienia, to nasza sprawa nie będziemy czekać aż nam jakość spadnie na wysyłce bo klient nie chce odpowiada, mimo telefonu i wiadomości, skoro złożył zamówienie i nic nie napisał to chyba musi się liczyć z tym że będziemy się z nim kontaktować, zwłaszcza że wszystko jest opisane w opisie.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

no chyba nie do końca tylko Wasza, jednostronne zerwanie umowy przez sprzedającego w przypadku konsumenta nie jest takie szybkie, łatwe i proste. A klient ma prawo się skontaktować w późniejszym czasie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@dariuszszill  jeżyk kupującego - ukraiński. Prawdopodobnie kupujący nie zrozumiał Waszych wiadomości. A byc może nawet tego zo napisaliście w aukcji.

Nie wiem czy w dyskusji lub przez CW można pisac po ukrainsku.Tu musiałby pomóc moderacja  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Byc może skorzystac a translatora i napisać w jezyku kupującego ?

Nie wiem tylko czy bot cenzor to przepuści 🙂

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

No widziałem język kupującego, ale czy ja mam być lingwistą? 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@dariuszszill  cóż albo sie z kupującym dogadasz a taki czy inny sposób albo nie.

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Ja to wiem, tylko tutaj klient dostał dwie wiadomości, kontakt telefoniczny, zamówienie zostało anulowane, dostał zwrot środków a i tak może dyskusję otworzyć, nie zapoznając się z centrum wiadomości?

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

I czemu ja jako sprzedający, muszę teraz czekać 30 dni aż dyskusja sama się zamknie, ewentualnie dyskutować z klientem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dariuszszill a co Ci przeszkadza otwarta dyskusja ? .... niech se wisi  ,odpowiadaj jak trzeba i to wsio .

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Przeszkadzać może jakoś specjalnie nie przeszkadza, ale czemu klient ma w ogóle możliwość jej otwarcia?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dariuszszill bo ma i już ., zerkaj na dzwonek , jak trzeba odpowiadaj , punkciki za szybkie odpowiedzi wpadną .... czego jeszcze trzeba .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dariuszszill tak, w takiej sytuacji kupujący ma możliwość otwarcia dyskusji, byłoby inaczej gdyby kupujący anulował zamówienie sam i byłoby to widoczne w systemie. Widzę, że w dyskusji wyjaśniłeś sytuację, więc poczekajmy na odpowiedź kupującego.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów