anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aulowane zamówienie zwrot środków z blokady

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ok, taka sprawa. Klient kupił u mnie przedmiot. Wpłacił przez PayYou .  Allegro zablokowało tę wpłatę bo czas wysyłki był 14 dni. Klient właśnie anulował zakup. Chcę mu zrobić zwrot środków. Nie mam z czego . Dlaczego nie mogę zrobić zwrotu środków z wpłaty zrobionej przez klienta a  zablokowanej przez Allegro ? Gdzie są teraz te pieniądze ? Co tu sie dzieje ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Wpłata klienta leży gdzieś w zakładce "OCZEKUJĄCE" .

Jak mam mu oddać jego pieniądze które zablokowaliście ?

 

 

eightbitclone2_0-1701354697274.png

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Cześć. Skonsultowałam tę sytuację i wypłata tych środków została wstrzymana ze względu na to, że prognozowany czas dostawy jest dłuższy niż 10 dni kalendarzowych. 

Środki zostaną odblokowane 15 grudnia, my nie mamy możliwości, aby je uwolnić wcześniej.

Jednocześnie obecnie nie masz wystarczających środków na saldzie, aby zrealizować zwrot, bo część z tej wpłaty została pobrana na poczet opłat w serwisie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No właśnie o to pytam. Ale nie  rozumiem ?  Mam teraz z własnych pieniędzy oddać klientowi wpłatę ? I czekać do 15 grudnia na wpłatę od was ?

Ewentualnie, skoro zleciłem zwrot środków ,  więc jeśli ktoś mi wpłaci teraz pieniądze za inną sprzedaż to one zamiast trafić do mnie pójdą do klienta który anulował zamówienie ?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

I czemu nie mogę zrobić zwrotu ze środków zablokowanych przez was ?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No i skoro klient anulował zakup to mam prawo do zwrotu opłat w serwisie, czyli prowizji .Przynajmniej zawsze miałem.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Rozumiem Twoje sfrustrowanie, ale niestety nie jesteśmy w stanie odblokować tych środków wcześniej, przykro mi. Jeżeli na Twoim saldzie pojawią się środki wystarczające do zrealizowania zwrotu, to ten zostanie wykonany. 

Oczywiście rabat transakcyjny zostanie przyznany, bez zmian. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Rozumiem że  to jest oficjalne stanowisko Allegro ? Podsumowywując ?

Możecie bez problemu od razu zablokowac środki wpłacone przez kupującego tak żeby nie dotarły do sprzedającego ?  Ale Jednocześnie  nie możecie ich 3 godziny poźniej odblokować i oddać wpłacającemu który anulował zakup ?

Dodatkowo teraz :

 Wymagacie żebym zablokowane przez was środki zwrócił z własnej kieszeni i czekał do 15 marca bo wtedy może mi przelejecie , przetrzymywaną przez was aktualnie, wpłatę od klienta. Co wcale nie jest takie pewne ?

A jak nie to ją sobie ściągniecie  z przyszłych wpłat ?

No i , pieniędzy nie dostałem, własne musze oddać  a i  prowizja do zapłaty....

 

 

oznacz moderatorów

iosveglio
#9 Pomysłodawca#

Przecież możesz złożyć wniosek o zwrot prowizji, prawda?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Przeczytałeś temat ? Zrozumiałeś problem ?  Zauważ  że nawet LEW i inni doradzający i piszący tu na akord  , jakoś odpuścili doradzanie. Problem jest dosyć ciekawy.

Włączając właśnie wniosek o zwrot prowizji. Jak do do tej pory, wnosek o zwrot prowizji był przyznawany automatycznie.

A teraz niestety ale nie mogę zwrócić środków klientowi bo allegro z wpłaty od klienta od razu mi potrąciło prowizję pomimo tego że jednocześnie wpłata do mnie nie dotarła i Allegro ją przetrzymuje gdzieś ? Nie wiadomo gdzie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  jeśli środki są zablokowane do 15 grudnia lecz tak jak w tym przypadku kupujący anuluje zakup i @eightbitclone2  zwróci dzis srodki za posrednictwem allegro ( zasilając konto z własnych środków aby zwrócić wpłate). To czy te środki nadal będą zablokowane do 15 grudnia ? czy też odblkują sie szybciej  po dokonaniu zwrotu dla kupującego?

Bo byc może to jest sposób aby jak najszybciej rozwiązać sytuacje i zwórcić kupujacemu wpłate a sprzedającemu odblokowac środki

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Te środki i tak niestety będą zablokowane do 15 grudnia. Tak jak pisałam wcześniej, nie mamy opcji na ich wcześniejsze odblokowanie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Jak rozumiem ,środki  będą zwrócone odsetkami ?  Więc teraz mam wypłacić klientowi 650 PLN z własnych pieniędzy ? I czekać aż Allegro mi jego 650 PLN  może wpłaci a może i nie 15 grudnia ?  Niewiarygodne.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ok, kolejna wpłata od klienta zablokowana...Pięknie.

No ale ja nie o tym.

Próbuje zrobić zwrot 5ede89ca-8f8c-11ee-8474-db8f7fbda252 .Nie mam środków na PayYou (bo są zablokowane)  więc chciałem je wpłacić z własnego konta i zrobić zwrot przez Allegro żeby mieć to udokumentowane . Nie mogę , nie mam takiej opcji na stronie. Więc jak mam zrobić ten nieszczęsny zwrot ?   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 powienieneś zasilić swoje konto na konkretny zwrot dla klienta według tej instrukcji, a jeśli nie masz tej opcji, to prześlij mi proszę pełen zrzut swojego ekranu wraz z widoczną datą i godziną. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Jakbym mógł to bym zasilił....

eightbitclone2_0-1701424537234.png

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 prześlij mi proszę zrzut całego swojego ekranu, bez zamazanych informacji oraz z widoczną datą i godziną. Nikt poza nami nie będzie miał dostępu do danych na tym zrzucie, więc o to możesz być spokojny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  Czyli oficjalnie twierdzisz że Allegro pobiera sobie terminowe pożyczki od klientów?

Bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da.

Zablokowaliście pieniądze ze względów bezpieczeństwa - zrozumiałe. Ale skoro transakcja anulowana, więc odblokujcie pieniądze dla kupującego i problem nie istnieje.  Mozna za zgodą sprzedającego zwrócić pieniądze kupującemu.

Czy kupujący też ma blokadę i nie może dostać tych pieniędzy przed 15 grudniem?

Moze oficjalnie ogłoście że potrzebujecie wsparcia finansowego od klientów, zrobimy zrzutkę...

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Na to wychodzi..

Podsumowywując:

Klient kupuje towar u mnie.

Pieniądze wpłaca

Allegro je gdzieś blokuje i mi ich nie wypłaca.

Potrąca z nich za to prowizję.

Klient anuluje zakup.

Allegro nie chce, (nie może) zwrócić wpłaty klientowi bo środków jest za mało (a środków jest za mało  pobrali prowizję).,

Oficjalnie twierdzą że środki za anulowany zakup będą mi wypłacone za 14+7 dni.

A mnie każą natychmiast zwrócić wpłatę klientowi z własnych pieniędzy.

Czego nie mogę zrobić bo strona ze zwrotami jest nieaktywna.

 

Paragraf 22 to przy tym mały pikuś.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka O ile samą ideę blokowania środków w przypadku długiego terminu realizacji uważam w dużej mierze za słuszną to w wypadku odstąpienia od umowy przez kupującego środki powinny zostać odblokowane aby mogły być temu kupującemu zwrócone.

Nie widzę żadnego logicznego powodu aby miało być inaczej.

oznacz moderatorów