anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne rozliczanie kosztów Allegro

tkaniny-madec
#9 Pomysłodawca#

Hej, 

Od dzisiaj Allegro rozlicza koszty sprzedaży automatycznie, każda dosłownie każda kwota od razu ściągana jest przez Allegro w ramach rozliczenia kosztów. Dla mnie to jest żałosne, bo wszystkie faktury płacimy w terminie, ale nie w tym rzecz... Co z kwotą w ramach rezerwacji dla zwrotów dla klienta. Co w sytuacji, gdy klient kupi produkt, opłaci zamówienie, ale za chwilę je anuluje i muszę mu zwrócić tę kwotę, ale prowizja jest już naliczona i Allegro sobie radośnie ściąga koszt sprzedaży tego zamówienia. Ja mam wpłacać tą kwotę na Allegro żeby móc zwrócić ją klientowi? Przecież to jest absurdalne. Jeśli mam rezerwację na daną kwotę, to ta kwota ZAWSZE powinna zostawać na tym koncie, aby można było rozliczać takie sytuacje. 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tkaniny-madec Jeżeli masz włączony automatyczny zwrot wpłaty do kupującego, pieniądze te są zarezerwowane z bieżących środków i nie pobieramy ich automatycznie za opłaty za usługi i prowizje.

W przypadku, gdy masz zarezerwowane środki ze sprzedaży na zwroty pieniędzy do kupujących, możemy pobrać pieniądze z tej kwoty. Zawsze próbujemy pobrać całą kwotę Twoich należności wobec Allegro – tak, aby Twoje bieżące saldo wyniosło zero złotych.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Klavdio
#7 Wielbiciel#

Można tę absurdalność wyłączyć?

oznacz moderatorów

tkaniny-madec
#9 Pomysłodawca#

Nie...

oznacz moderatorów

Tech_Service
#7 Wielbiciel#

Szanowna pani Moderator proszę  w takim razie powiedzieć nam gdzie mamy zgłosić nieprawidłowe rozliczenie środków przez allegro od właśnie 15.02 - skutek tej nieprawidłowości jest taki, że wszystkie wpłaty od naszych Klientów allegro zabrało !? proszę zresztą prześledzić wszystkie operacje środków. Pozdrawiamy Tech Service i prosimy o jak najszybsze wyjasnienie i zwrot należnych nam pieniedzy 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Tech_Service Czy macie włączony automatyczny zwrot wpłąty do kupującego, a mimo to środki zostały pobrane?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Tech_Service
#7 Wielbiciel#

USTAWIENIA WYPŁAT

Sposób wypłaty
automatycznie 
oznacz moderatorów

Tech_Service
#7 Wielbiciel#

Każda wpłata od klienta jest zabrana przez allegro w całosci od 15.02.2024 

oznacz moderatorów

Tech_Service
#7 Wielbiciel#

W zamówieniach widzimy, że Klient zapłacił a na nasze konto z payu i z przelewów24 nic nie wpływa poniewaz wszystko zabiera allegro 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Tech_Service Napisaliście, że macie ustawione automatyczne wypłaty. To nie to samo co automatyczy zwrot wpłaty, o którym piszemy z Olą. Automatyczne wypłaty nie powodują, że środki nie będą pobierane z salda na pokrycie bieżących należności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Tech_Service
#7 Wielbiciel#

Szanowna pani moderator nie rozwiązała problemu o którym wspomnieliśmy ani też nie podała nam rozwiązania gdzie zatem mamy się z tym zgłosić ???? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Tech_Service Jeśli problemem jest samo pobieranie należności z salda, to niestety muszę napisać, że nie jest to błąd skoro nie mają Państwo ustawionych automatycznych zwrotów wpłat od kupujących.

Wyłączenie opcji automatycznego pobierania opłat z salda w Allegro Finanse nie jest możliwe na kontach firmowych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

Może w opinii Allegro to nie błąd, jednak w opinii mojej i zapewne wielu innych sprzedających to kolejna kłoda pod nogi. Jak mam prowadzić księgowość bieżącą gdy żadna kwota wypłaty za zamówienie  nie zgadza się z kwotą wpłaty klienta?

Stale wykorzystujecie pozycje monopolisty.

oznacz moderatorów

CentrumPakowania
#2 Obserwator#

Był podział na wypłatę Pay i Paypro, a teraz wszystko jest wrzucane do jednego wora i nie da się tego poprawnie rozliczyć. Księgowość łapie się za głowę. 

oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

W związku z tematem automatyzacji ściągania haraczu ze sprzedających mam dla moderatorów prostą sytuacje do rozwiązania:

Jestem sobie przedsiębiorcą i mam jakąś tam maszynę do sprzedania. Zakładam sobie, głupi, konto firmowe w serwisie Allegro i wystawiam tą jedna maszynę za np. 2000zł. Jakiś klient kupuje ją, płaci a następnie orientuje się, że to nie to co chce kupić więc anuluje zakup i czeka na zwrot środków. A ja biedny nie mogę nic zrobić, bo allegro ściągnęło kasę i nawet gdy dopłacę do konta i zwrócę środku klientowi to i tak kasy nie odzyskam bo zamiast tego mam tylko "rabat transakcyjny" który nijak ma się do gotówki zwłaszcza, że nie zamierzam już nic sprzedawać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wyprzedaz_2010 Jeśli nie masz żadnych zobowiązań finansowych wobec serwisu, to wysokość rabatu transakcyjnego będzie równa prowizji i trafi na Twoje saldo — stamtąd będziesz mógł wypłacić te środki na konto bankowe. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

Jeszcze mi się nie zdarzyło aby przyznany "rabat transakcyjny" wrócił na konto. Przynajmniej nie pamiętam takiej sytuacji. Po jakim czasie Allegro zwraca nienależnie pobrane środki na konto sprzedawcy?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wyprzedaz_2010 Trafiają na saldo — jeśli nie masz żadnych innych zobowiązań i system automatycznie nie pobierze ich na poczet należności, to możesz je wypłacić na konto bankowe

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów