anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. 

Już teraz automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Obejrzyjcie krótki filmik który wyjaśnia jak to działa:




Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
162 ODPOWIEDZI 162

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Rozwiń temat 🙂

oznacz moderatorów

Ciuszkolandia_Sz
#7 Wielbiciel#

Mam cotygodniowe zlecenie wypłat środków z Allegro , które przeznaczam na opłaty typu składka zus. Niestety to co miałam nazbierane Allegro sobie pobrało mimo opłaconej w terminie fakturze... 

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Wiem, że to irytujące. Z tego co piszą inni allegrowicze problem dotyczy wszystkich firm. Problem jest w mniejszym i większym stopniu uciążliwy na pocztąku. Potem już nie zwraca się na to nawet uwagi, bo pobierane sumy są mniejsze. 

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Co z tego, ze teraz są pobierana. Jestem na zero we wtorek doliczą mi Ads okolo 1600 zł i znów mam dług i dalej nie mam kasy ze sprzedaży, (mało tego nawet nie mam za to faktury) Na to powinna być faktura z terminem . Z jednej skrajność wpadamy w drugą. Zaraz doliczą ci abonament i tak w kólko. Prowizja ok ale dodatkowe opłaty? 

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

Nie wiem, czy u Was tez teraz tak wygląda historia operacji
do 15 lutego z nazwa przedmiotu, po 25 juz tylko nr
1.jpg2.jpg

oznacz moderatorów

sterowanie_R
#8 Zapaleniec#

nie ma co , nie przemyślą i wprowadzają , powinni to zrobić początkiem miesiąca a nie w środku gdzie saldo za sprzedaż jest już duży i na bieżąco

pobierają środki na te saldo i dopóki go nie spłacić ma dostępność środków 0 , nawet zwrotu środków nie można zrobić klientowi , bo jak zarezerwujesz , to też je zabiorą !!!

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

ja jestem na 0 ale juz mi serce bije w przyszłym tygodniu jak dobije mi Ads i znowu bede na minusie i nie bedzie kasy ze sprzedazy. Powiem szczerze, że pomału ide na inne platformy

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@MedicSpa  Jak już spłacisz do zera, zobaczysz, że ta forma płatności jest dużo lepsza (przynajmniej dla mnie). Allegro sobie ściąga, a ja otrzymuję już to co zarobiłem na czysto (oczywiście jeszcze - podatki 😉 ) . Z Ads radzę sobie tak, że przed terminem płatności Adsa w zależności od kwoty rezerwuję sobie na koncie zbliżoną kwotę i w momencie księgowania, znów jest blisko zera. Generalnie to jest to samo, tylko inaczej. Poczuj się teraz jakbyś dostał do zapłaty fakturę z Allegro i po wyzerowaniu dalej jest już spoko. (Też narzekałem październiku 2023 na to, ale po spłacie, tylko sobie chwalę tą formę płatności).  

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

a jak uzgadniasz wyciągi? Czy może tego nie robisz?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Przecież tak naprawdę płacisz tyle samo, co przedtem, tylko jest to inaczej rozłożone. Pobieranie prowizji i opłat na bieżąco na innych portalach (np. e.B) działa od dawna, aczkolwiek trudno się oprzeć wrażeniu, że Allegro wprowadziło to rozwiązanie w najgłupszy możliwy sposób: po pierwsze, w połowie miesiąca, i to w zbiegu z terminem płatności faktur za miesiąc poprzedni - co poskutkowało u niektórych podwójną zapłatą za to samo. Po drugie, system pobierania opat co godzinę to jakiś sen wariata (i koszmar dla księgowych w spółkach) - tak jak by nie można było pobierać opłat raz na dobę, np. na koniec dnia, tuż przed zleceniem wypłaty.

oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

ALLEGRO LICZY NA TO ZE WIEKSOZSC SPRZEDAWCOW NIE BEDZIE MIALA CZASU W GONITWIE  ZA 50 GROSZY I ZAMIAST SIE POSTAWIC BEDZIE PAKOWALA DALEJ PACZKI ZA MISKE RYZU. po pierwsze  pozycji teraz jest kilkarazy wiecej , trudnosci beda z weryfikacjia danej wplaty i przypisania jej do konkretnej sprzedazy wraz z wszystkimi innymi kosztami , pomine brak faktur zaliczkowych ( nie wiem jak to zrobili ze urzad skarbowy to puscil ( miliardy bez faktury ) .Alegro wszystko co robi to robi we wlasnym interesie i jakims konkretnym celu , bledow bedzie bardzo duzo ale czy bedziecie umieli je wszystkie wypatrzec , watpie ... badz co badz jestesmy niewolnikami allegro , nawet ci co uwazaja ze tak nie jest . masowe zgloszenia do uooik moga wymusic zmiane 

oznacz moderatorów

agroserwis_nysa
#2 Obserwator#

Jakie macie rozwiązania na rozliczanie wpływów za zamówienia  i automatyczne pobieranie opłat z allegro ? Nasz program OPTPayu Optima nie jest w stanie kojarzyć wpływów z tytułu sprzedaży towarów z wcześniej wystawionymi dokumentami sprzedaży. Program, który posiadamy OPTPayu rozlicza dokumenty sprzedaży z wpływami 1:1 w systemie Optima.

oznacz moderatorów

agroserwis_nysa
#2 Obserwator#

Firma HSI SP. Z O.O. z Opola będzie miała w przyszłym tygodniu integrator umożliwiający rozliczanie płatności Allegro w programie Optima. Dla zainteresowanych udostępniam kontakt do firmy: e-mail: [edycja]

 

będzie miała integrator do programu Optima umożliwiający rozliczanie płatności 

oznacz moderatorów

MEGASUP
#7 Wielbiciel#

Czy u wszystkich klientów firmowych została włączona usługa automatycznego pobierania należności? Należności, które nie są wymagane?

oznacz moderatorów

MakroMarket
#8 Zapaleniec#

U mnie jest włączona usługa - automatycznie.

oznacz moderatorów

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

Chyab allegro postanowiło sobie zadyponować naszymi środkami i skasować je na poczet prowizji i swoich opłat nie pytając sie nikogo o zdanie.

oznacz moderatorów

AquaJungle
#8 Zapaleniec#

Wiele juz napisano w temacie, ze uciazliwość na poczatku bo nie ma pieniędzy na zwroty czy anulacje, ze lepiej by było od poczatku miesiąca a nie w srodku, jak wiekszosc wlasnie co dopiero oplacila fakture za poprzedni miesiac. To sa takie poczatkowe problemy, z ktorych wiekszosc minie lub zostanie dopracowana. Bo sama idea automatycznego pobierania oplat jest ok, choc tu zostala zaimplementowana w najgorszy chyba sposob.

 

Ale jedno jest przegieciem, nie mieszczacym sie na skali i mam nadzieje ze zostanie to zmienione niedlugo. Bo zadna firma nie stosuje takich praktyk.

I jest to nawet na poczatku watku w oficjalnym komunikacie allegro"

automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe.

I to nadal wisi na poczatku watku🤔. Pobierzemy naleznosc z pieniedzy zebranych ze sprzedazy! A tymczasem prowizja jest pobierana nawet od nieoplaconych transakcji, ktore maja status "platnosc rozpoczeta". Czyli my nie mamy pieniedzy ze sprzedazy od klienta (jeszcze ich na pewno nie zebralismy🙂) i wogole nie bylo jeszcze sprzedazy, a na pewno nie zostala jeszcze zakonczona. Allegro zaprzecza tutaj swoim slowom w oficjalnym komunikacie.

Prowizja powinna byc pobierana w momencie jak transakcja jest zakonczona i ma statuts "opłacone". I mam nadzieje, ze ta kto bedzie wygladac, tak to powinno wygladac! Z malym wyjatkiem moze na platnosci za pobraniem.

Napisalem ze zadna firma nie postepuje jak allegro z takim "naliczaniem" przed koncem transakcji. Otoz jest jedna firma😉 - Urzad skarbowy, swietny wzor...tylko nawet US prawopodobnie zmieni obowiazek oplacania VAT za faktury za ktore firma nie otrzymala jeszcze zaplaty. Bo sa niekorzystne wroki sadu w tej sprawie dla US.

oznacz moderatorów

Lustrous
#7 Wielbiciel#

Na etsy też pobierają opłatę z góry, ale dopiero przy wpłacie za przedmiot i pobierają należność tylko za ten konkretny przedmiot. Na koncie zostaje goła kwota za konkretny przedmiot. To ma sens, pobieranie za całość, gdzie klienci coraz częściej nie płacą, anulują zamówienia to trochę kpina. Allegro ma kasę za przedmiot nieopłacony i według ich regulaminu trzeba czekać tydzień na anulację zamówienia. Czyli obracają kasa mimo, że sprzedawca jeszcze nie otrzymał zapłaty.....

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

210 mln kary dostało allegro w tamtym roku  . UOKiK znowu wejdzie za takie działanie , znowu kara a u nas znowu podwyżka prowizji. Odbiją sobie i tak w kółko Macieja . EHHHHHHHHHHH

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

PS. Podpowiadam: Jeśli ktoś nagle potrzebuje kasy ze sprzedaży: ZUS, podatek, cokolwiek (a jeszcze nie wyzerował zaległości) , to wystarczy tuż po sprzedaży wcisnąć zlecenie wypłaty i wtedy automat nie zdąży pobrać zaległej prowizji). 

I jeszcze argument za automatycznym pobieraniem prowizji:
- załóżmy, że masz sprzedaż sezonową w styczniu np. sprzedajesz tysiące sanek, ale w lutym aura się zmienia i nie ma już śniegu, przy automatycznej prowizji masz uregulowane Allegro, czy dawnym systemie dostawałeś gigantyczną spłatę na luty przy zmniejszonej sprzedaży, to która wersja jest lepsza?

oznacz moderatorów