anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd w statystykach szybkiej wysyłki/dostawy

ogryz7
#11 Animator#

Dzień dobry.

Wszedłem z ciekawości w moje statystyki wysyłki i co widzę:

wysyłka1.jpgwysyłka2.jpg

Wysyłka tego samego dnia: 0%. Dostarczone następnego dnia: 3%.

Myślałem, że żeby paczka dotarła następnego dnia, trzeba ją wysłać tego samego dnia, w którym klient złożył zamówienie. Allegro zakrzywia czas?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

drekenzes
#16 Inspirator#

Jest to możliwe bez zakrzywiania czasu, aczkolwiek przy algorytmach Allegro kto wie.

Taka sytuacja może na przykład wystąpić gdy:

1. Wysyłasz na drugi dzień, ale dostawa jest tego samego dnia co nadanie.

2. Wysyłasz na drugi dzień, ale klient wybrał do odbioru paczki paczkomat Inpostu, w którym nadajesz paczkę i odebrał w dniu nadania.

3. Wysyłka odbyła się za pomocą "Allegro One", a tam nawet zawożą na magazyn całą maszynę albo używają teleportu paczek (wg śledzenia to całkiem prawdopodobne).

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@drekenzes Wysyłam w zasadzie tylko przez InPost, Pocztę (miniprzesyłka) i DPD. Nie ma opcji, aby którekolwiek z moich zamówień zostało doręczonych w dniu nadania.

Mam przynajmniej jedną przesyłkę, którą nadałem (i została odebrana przez kuriera) w dniu zamówienia, a statystyka tego nie obejmuje. Dlaczego?

Moderatorzy, jesteście? Zamówienie: eda44f90-e698-11ee-98d2-597e4b561149

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ogryz7 w mierze "szybka wysyłka" uwzględniamy wyłącznie te zamówienia, w których deklarujesz wysyłkę w ciągu jednego dnia. Natomiast z tego co widzę oferta z tego zakupu, czyli 15173082800 ma znacznie dłuższą deklarację wysyłki, dlatego nie jest brana pod uwagę w Twoich statystykach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Czyli nawet jeśli 100% zamówień wyślę natychmiast, to i tak będę mieć zero procent "szybkiej wysyłki", ponieważ nie deklaruję 1 dnia w ofertach? Kiedyś to tak nie działało, system zliczał rzeczywiste wysyłki, bez względu na deklaracje. Kolejne "ulepszenie"...

Ale w sumie spoko. Teraz przynajmniej wiem, że nawet jak mam czas, to nie muszę się spinać, bo to i tak nic nie da 🤣

oznacz moderatorów

Client:118898772
#7 Wielbiciel#

Szybka wysyłka i pompowanie twoich produktów na górę w wynikach wyszukiwania wiąże się z wchodzeniem w tylną część ciała allegro, musisz być prokliencki jak oni, wysyłać paczki ich metodami, najlepiej to już tymi ich pożal się paczkomatami. W innym wypadku zawsze będzie źle 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Może się mylę, ale chyba u siebie zauważyłem inną sytuację (a może nie wiem gdzie dokładnie szukać tych statystyk - takich "pasków " u mnie nie widzę).

Mam czas wysyłki ustawiony na 1 dzień, ale jak miałem ustawiony na 2 dni, a przesyłkę wysłałem w dniu zakupu, to odnoszę wrażenie, że jest ona zaliczana do "szybkiej wysyłki".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów